Jakie studia wybrać?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
RatatUjeK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2018, 11:59

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: RatatUjeK » 11 mar 2018, 14:44

Najlepiej taki, który Cię interesuje. Ale najpopularniejsze obecnie jest prawo i medycyna :)
asella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2018, 10:29

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: asella » 20 mar 2018, 09:19

Takie studia, które Cię interesują, tylko i wyłącznie. nie ma sensu męczyć się na czymś "przyszłościowym" i przeklinać każdy dzień na uczelni.
bakerdonald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:19

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: bakerdonald » 20 mar 2018, 09:26

jeśli ktoś nadal szuka fajnego kierunku studiów, to od siebie mogę polecić detektywistyka studia. Sam skończyłem ten kierunek i jestem bardzo zadowolony :)
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: bella91 » 29 mar 2018, 22:46

A co sądzicie o ofercie szkoły biznesowej - https://ibd.pl/ibd-mba/ ? Ja zastanawiam się nad przywództwem. Wydaje mi się, ze to ciekawy kierunek. Poza tym widziałam że mają też zarządzanie zasobami ludzkimi i marketing. W dzisiejszych czasach te kierunki mogą się bardzo przydać. Program MBA działa na podstawie współpracy z renomowanymi szkołami biznesowymi z zagranicy. Każdy kto chce awansować w pracy może zapisać się na studia podyplomowe.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018, 15:07 przez bella91, łącznie zmieniany 1 raz.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Roxi » 01 kwie 2018, 14:52

Najlepiej wybrać studia, które będą miały cokolwiek wspólnego z Waszymi zainteresowaniami. Dzięki temu będzie Wam łatwiej przez nie przejść chociaż pisanie prac dyplomowych nigdy nie jest przyjemne. Dlatego warto rzucić okiem na stronę http://e-statystyka.com.pl/. To może dużo ułatwić.
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: zorba » 21 maja 2018, 13:05

A może zainteresowałaby Cię logistyka Kierunek z przyszłością Studiować można niestacjonarnie więc w międzyczasie możesz rozejrzeć się za jakąś pracą. Odwiedź stronę https://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/stu ... /logistyka i dowiedz się więcej na ten temat. Polecam bo warto.
Awatar użytkownika
ffatal1ty
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2018, 19:37

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: ffatal1ty » 22 maja 2018, 15:10

Moim zdaniem w Internecie z całą pewnością znajdą się porady w tym temacie. Wystarczy troszkę poszukać :)
Walentyna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:25

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Walentyna » 25 maja 2018, 11:33

Dokładnie.
Poszperaj może na jakichś stronkach całkowicie poświęconych nauce w szkołach wyższych i wtedy coś tam decyduj.
Na przykład tutaj http://www.uczelnie.pl/ są opisane różne uczelnie w Warszawie.
Nie wiem w jakim mieście chcesz studiować, ale wydaje mi się, ze warto wziąć te informacje pod uwagę.
Jest tam parę uniwersalnych wskazówek odnośnie wyboru studiów.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: dusia » 28 maja 2018, 15:26

ja studiowałam fizjoterapię na Mazowieckiej Uczelni Medycznej ( to dawna Wyższa Szkoła Mazowiecka ). Jak najbardziej polecam - bardzo rozsądne czesne, świetna kadra doświadczonych wykładowców. Zajęcia, na których sporo można się nauczyć widać, że wykładowcom zalezy na tym, by przekazać swoim studentom jak najwięcej wiedzy. Sama myślę obecnie na podyplomówką na tej uczelni :)
wilkins09
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2018, 17:41

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: wilkins09 » 28 maja 2018, 18:00

ehazard
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:26

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: ehazard » 24 cze 2018, 16:24

Ja zastanawiam się nad wyborem https://www.zpsb.pl/ w Szczecinie. Pomimo tego że jestem ze Śląska chciałbym wyjechać, a studiowanie tak niedaleko morza jest bardzo kuszące.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Ela78 » 06 lip 2018, 08:32

Moim zdaniem przyszłościowe kierunki to kierunki ścisłe. Studiowałam dziennie Biotechnologię na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Muszę przyznać, że jestem świetnie przygotowana do mojej obecnej pracy. Studia nie były wcale trudne, byłam na wymianie Erasmus i pamiętam, że rekrutacja ograniczała wszelkie zbędne formalności.
Lukaszek79
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2018, 16:57

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Lukaszek79 » 25 lip 2018, 18:51

Ja w tym roku zdałem maturę i teraz szukam jakiejś ciekawej oferty studiów dla siebie. Marzy mi się ekonomia, ale do tej pory nie potrafię znaleźć odpowiedniej dla mnie oferty. Znajomy ostatnio podesłał mi taką uczelnię https://www.zpsb.pl. Muszę przyznać, że oferta jest całkiem w porządku. Mają tam mój wymarzony kierunek i do tego wszystko w całkiem atrakcyjnej cenie :)
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: kitka66 » 06 sie 2018, 10:52

ja też jestem świeżo upieczoną maturzystką :) Jeśli chodzi o konkretny kierunek to już od lat wiedziałam, że chcę zostać fizjoterapeutą :) Złożyłam papiery na Mazowiecką Uczelnię Medyczną ( to nowa nazwa dawnej Wyższej Szkoły Mazowieckiej ) i od pazdziernika 2018 zaczynam studia :) Już nie mogę się doczekać :) O uczelnię jestem spokojna bo cieszy się dobrą opinią wśród studentów i absolwentów.
wudu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2018, 12:27

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: wudu » 14 sie 2018, 14:34

Wybierz to co Cię interesuje i lubisz.
Studia to tylko papierek. A rynek się tak zmienia, że ciężko przewidzieć co będzie i jakim zawodzie będziesz pracować :).

Jeśli wiesz, że chcesz być lekarzem idź. Jeśli myślisz o cyferkach to ekonomia. Lubisz komputery to politechnika.

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość