Studia i co po studiach?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
asella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2018, 10:29

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: asella » 20 mar 2018, 09:17

ok, oryginalna nie będę, po studiach praca ;) ALE. żeby po studiach znaleźć coś fajnego to trzeba już na studiach pracować, zdobywać doświadczenie i szukać staży. Potem jest łatwiej, bo teraz pracodawcy nie patrzą aż tak na dyplom tylko na umiejętności i doświadczenie, a skończone studia są ważne, ale w drugiej kolejności. Także moja rada: zbierać doświadczenie, można też podyplomówkę zrobić.
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: zorba » 13 maja 2018, 14:29

Moja propozycja jest nieco inna Obecnie młodzi ludzie szukają już pracy na studiach a wielu pracodawców chętnie ich zatrudnia. Jakie są z tego tytułu korzyści ewentualnie jak znaleźć pracę po studiach poczytaj na ten temat na stronie https://www.wsb.pl/kandydaci/dlaczego-w ... a-studiach Mam nadzieję że podsunęłam Ci jakiś pomysł na Twoje pytanie.Ta strona pomogła mojemu synowi w podobnej sytuacji.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: AinEingarp » 11 lip 2018, 08:43

Wydaje mi się, że warto wybrać się jeszcze na studia podyplomowe oświatowe do jednej ze śląskich uczelni, szczególnie, że naukę można pogodzić z pracą zawodową. A teraz pracodawcy zwracają bardzo dużą uwagę na wykształcenie, szczególnie na podyplomówkę.
Urszula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2017, 11:56

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Urszula » 18 lip 2018, 17:30

albo praca której jest teraz pod dostatkiem...albo jesli w danym kierunku pracy nie ma, to kolejny kierunek taki, w którym będziemy mogli wybierać i przebierać my. Ja tak zrobiłam. Skończyłam jeden, a teraz zacznę drugi kierunek na wsb, tym razem na kierunku logistyka. Mam dodatkową możliwość zatrudnienia, więc po pracy w handlu bede dodatkoo pracowała w logistyce. http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/logistyka Nauki nigdy za wiele a mam wiecej mozliwoci zarabiania. Warto pomyslec o tym szczególnie tym którzy mają problem ze znalezieniem pracy.
Matyjasik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2018, 12:33

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Matyjasik » 19 lip 2018, 12:35

Zależy jakie studia, najlepiej już w trakcie nauki załatwić sobie jakiś staż lub praktyki powiązane z kierunkiem, łatwiej będzie się później odnaleźć. :ok:
katarina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: katarina » 01 gru 2018, 22:28

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że podczas studiów robiłam równolegle różne kursy.
Wprawdzie moje studia dużo miały zajęć praktycznych, to jednak niektóre dodatkowe kursy uznałam za konieczne.
W między czasie starałam się też o zlecenia takie, które pomogły mi zdobyć doświadczenie.
Moje koleżanki skorzystały z opcji praktyk i stażu (czasem bezpłatnego).
Awatar użytkownika
porter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2018, 09:38

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: porter » 19 gru 2018, 09:59

Studia to świetny moment, żeby już ostatecznie stwierdzić, w jakiej dziedzinie chcemy pracować i rozwijać się. To idealny czas na zdobywanie nowych umiejętności, wiedzy i rozeznanie na rynku pracy. Wiele osób nie pracuje w wyuczonym zawodzie, tylko interesuje się innym na tyle, by pracować w tym innym i być dobrym specjalistą. Niestety, pracodawcy dzisiaj patrzą bardziej na doświadczenie niż na dyplom - dobrze, jeśli będzie, ale nie będzie mieć dla nich znaczenia, czy mamy z niego 5 z wyróżnieniem czy 3. Dlatego nie można przestać na samej nauce, trzeba szukać prac dorywczych oraz staży, aby złapać trochę doświadczenia. Wierzcie mi, absolwent już z jakimś doświadczeniem w CV i ukończonymi studiami wygląda lepiej w oczach pracodawcy niż absolwent, który poświęcał cały czas nauce i ma zero doświadczenia.
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: wojciechkatalog » 23 maja 2019, 16:12

Jeżeli się zorientujesz, że kierunek, który wybrałeś ssie, może warto dociągnąć tylko do licencjatu i zmienić na coś, co pozwoli ci znaleźć przyzwoitą robotę? Opcje są dwie: możesz przenieść się na magisterkę, gdzieś, gdzie program studiów bardziej trzyma się realiów rynkowych. Inną opcją jest zrobienie podyplomówki. Nie wszystkie uczelnie umożliwiają studia podyplomowe po licencjacie, będzie to w pewnej mierze zależne także od kierunku, ale da się coś znaleźć. Studia podyplomowe są z reguły bardziej nastawione na praktykę, niż studia pierwszego lub drugiego stopnia.
kg1970
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:34

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: kg1970 » 13 cze 2019, 16:31

Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Mateo 77 » 17 cze 2019, 14:29

Właśnie dlatego studia powinno się wybierać z rozwagą. Moim zdaniem powinniście zwrócić szczególną uwagę na to, jakie perspektywy daje Wam konkretny kierunek. Jeśli chcecie pójść w kierunku medycyny, to warto rozważyć takie uczelnie jak https://www.wsr.edu.pl/stypendia/stypendium-socjalne Tam uzyskacie możliwość praktykowania w najlepszych placówkach w stolicy.
muminekk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:17

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: muminekk » 22 paź 2019, 08:51

Trzeba po studiach zacząć budować swoje doświadczenie i myślę że świetnym wyborem będzie tutaj https://www.randstad.pl/program-stazowy/# . To jest świetna oferta dla ludzi którzy naprawdę lubią i chcą się rozwijać
bartoletti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 30 sie 2017, 13:20

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: bartoletti » 22 sty 2020, 23:10

jak poszedłeś na studia aby zdobyć dobry zawód np marketing w przedsiębiorstwie to o pracę nie będziesz musiał się martwić. Coraz więcej firm przykłada się do marketingu. A jak poszedłeś na studia tylko po to aby pójść i nie patrzyłeś co jest potrzebne na rynku pracy to będziesz miał problem ze znalezieniem pracy w zawodzie.
Pixie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2019, 11:53

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Pixie » 02 lut 2020, 22:37

Chyba co kto woli :ok: U mnie po studiach - studia! :super: :super: Psychologia studia magisterskie dokładniej. Polecam każdemu, lubiącego nie tylko tęgie rozkminy, ale osobom, które widzą się w zawodzie psychologa lub psychiatry. Bardzo rozwijające.
Jojo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2020, 08:39

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Jojo » 09 lut 2020, 18:54

No właśnie, studia trzeba wybrać z głową. Tylko ciężko to zrobić gdy się ma 19 lat... Dlatego czasem myślę, że lepiej najpierw iść do pracy a potem myśleć o studiach. Ale to też sprawa indywidualna. Niektórzy mają plan na życie już za młodych lar. Ja gdybym teraz wybierała studia to poszłabym np na takie https://vizja.pl/studia-wyzsze/zarzadzanie-w-logistyce-miedzynarodowej,wk14.html i pracowała w spedycji, bo to ciekawa branża
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: innocent » 25 lut 2020, 15:28

Najważniejsze wybrać studia takie, które dadzą nam satysfakcje, będą związane z naszymi zainteresowaniami i tym co chcemy w przyszłości robić. Na niektórych uczelniach można się nawet o dofinansowanie postarać https://www.ssw-sopot.pl/studia-dofinansowane-z-ue/ . A co potem? Oczywiśćie poszukiwanie pracy i ewentualnie studia podyplomowe

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość