Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
wikus888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2009, 10:49

Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Postautor: wikus888 » 30 sty 2011, 19:29

Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

W poniedziałek kończy się rekrutacja do Pierwszego w Polsce Studenckiego Funduszu Inwestycji. Projekt, który do tej pory umożliwiał inwestowanie realnym kapitałem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie obecnie wkracza także na rynek towarów na giełdach światowych.
SFI, czyli Pierwszy w Polsce Studencki Fundusz Inwestycji jest jedynym projektem, który stwarza możliwość inwestowania realnym kapitałem na GPW. II Edycja SFI, którego partnerami głównymi są firma OSTC oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Opera, rozszerzyła swoją działalność o rynek towarów na giełdach światowych. –Wkraczamy na rynki towarów na światowych giełdach, które w naszym kraju nie doczekały się jeszcze nawet wirtualnej symulacji. Przypomnijmy, że rekrutacja na naszej stronie internetowej www.sfi.com.pl trwa tylko do poniedziałku – informuje Michał Wojtyniak, ambasador OSTC na UŁ, członek grupy projektowej SFI.
Grupa SFI będzie miała do dyspozycji 20 000zł na GPW oraz dodatkowy kapitał od partnera głównego - firmy OSTC, który przeznaczony będzie na rynki towarów w Londynie oraz Stanach Zjednoczonych. Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy będą decydować o inwestowaniu w akcje, obligacje, jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, a także towary trwałe i nietrwałe. Kapitał, który jest przeznaczony na światowe giełdy będzie systematycznie powiększany wraz z trafnymi decyzjami inwestycyjnymi Grupy SFI. Partner główny projektu, firma OSTC udostępniła w swoich siedzibach platformy demo dla uczestników Studenckiego Funduszu Inwestycji. Dzięki temu członkowie Grupy SFI będą mogli lepiej poznać rynek towarów oraz nabiorą niezbędnego doświadczenia, przydatnego podczas inwestowania realnym kapitałem. Dla ułatwienia platformy będą udostępniane w miastach, z których będą pochodzić uczestnicy.
Ostatnie dni przed zamknięciem formularza aplikacyjnego
I Etap rekrutacji do II Edycji SFI, czyli aplikacja na stronie internetowej www.sfi.com.pl kończy się już 31 stycznia. Projekt przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia. W następnej kolejności uczestników czeka Ogólnopolski Test Wiedzy SFI, który odbędzie się 5 lutego w Łodzi oraz w jednym z miast z największą ilością zgłoszeń. Kandydaci z najlepszymi wynikami zostaną zaproszeni na ostatni etap rekrutacji, czyli rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane przez specjalistów z branży human resources. Firma Inferno HR Consulting pomoże wybrać maksymalnie 20 osób, które przez 3 miesiące będą inwestować realnym kapitałem. Oprócz doświadczenia, które można nabyć dzięki Studenckiemu Funduszowi Inwestycji, najlepsi spośród uczestników otrzymają:
- laptopy
- telefony komórkowe
- iPody
- oferty płatnych praktyk.
– Na samym początku rozważaliśmy możliwość wejście na Forex, stwierdziliśmy jednak, że możliwość inwestowania na giełdach w Londynie i Stanach Zjednoczonych jest niezbędna w Polsce. Mnóstwo projektów dotyczy GPW oraz rynku walutowego, jednak żaden nie daje studentom możliwości zgłębienia w pełni rynku towarów w dodatku realnym kapitałem. Istnieje wiele wirtualnych symulacji Forexu, a my chcemy otwierać studentom te drzwi do świata giełdy, które są jeszcze zamknięte. – wyjaśnia Natasza Janczewska, koordynator projektu. Studencki Fundusz Inwestycji stwarza niespotykane wcześniej możliwości, jednak czasu na skorzystanie z nich jest już coraz mniej.

Kontakt:
Jacek Losik
Rzecznik Prasowy SFI
Tel. 695-987-562
E-mail: losik.j@gmail.com
pisandlove
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2012, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pisandlove » 18 cze 2012, 22:36

No i nic z tego nie wyszło :)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

...

Postautor: lolipop123 » 22 paź 2013, 11:26

Szkoda, że się nie udało jednak tak do końca nie trzeba rezygnować. Można samodzielnie zdecydować się na inwestowanie w akcje i udziały. To szczególnie godne uwagi dla tych, którzy wkraczają w świat dorosłości, a tym samym pieniędzy. Szczególnie, że to dobra okazja. Domy maklerskie dla studentów zawsze mają jakieś ciekawe promocje i konto można mieć na przykład dzięki posiadaniu legitymacji za darmo.
Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Re: Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Postautor: Accerka » 01 paź 2015, 17:07

A według mnie takie inwestowanie nie ma zbyt dużego sensu. Lepiej już inwestować w coś bardziej opłacalnego. Sama niedawno trafiłam na to . Dowiedziałam, się ze inwestowanie w hale magazynowe naprawdę bardzo sie teraz opłaca.;
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Postautor: trylogia » 13 sty 2016, 11:57

Jak to nie ma to sensu? Myślę, że ma i to całkiem spory. Poczytaj o inwestycjach w obligacje korporacyjne na tekstodajnia.pl, a sama się przekonasz. Warto spróbować.
Leonidas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:30

Re: Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Postautor: Leonidas » 07 mar 2017, 11:25

Awatar użytkownika
Bacteria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2019, 12:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Postautor: Bacteria » 07 maja 2019, 12:43

Również poszukuje odpowiedniego funduszu, w który mogłabym zainwestować. Mam trochę gotówki.


___________________________
https://www.bankier.pl/fundusze/notowania/AIG03
Nejlo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 31 sie 2019, 22:08

Re: Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Postautor: Nejlo » 08 lis 2019, 22:58

Witam. Jestem zainteresowany ofertę funduszu inwestycyjnego i ciekawi mnie przede wszystkim oferta firmy viennalifeA2 . Chciałbym się zapytać, czy ktoś korzystał z ich usług, bo zamierzam się więcej dowiedzieć na ten temat. Nie ukrywam, że naciąłem się raz na "doradców" z rynku forex i dobrze tego nie wspominam. Co możecie powiedzieć o tym funduszu? Pozdrawiam
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Studencki Fundusz Inwestycji wkracza na giełdę towarową

Postautor: monikabert90 » 06 lis 2020, 11:12

A skoro już o takich funduszach mowa, to czy wiecie, czym różni się fundusz inwestycyjny otwarty od zamkniętego? Jakie fundusze inwestycyjne otwarte moglibyście polecić? Czy ktoś z Was miał może do czynienia z Generali?

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość