Jakie studia wybrać?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
Agusiek55
Forumowicz
Forumowicz

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Agusiek55 » 22 maja 2019, 20:16

Wybór musi być dobrze przemyślany. Przeanalizujcie to co może wam się opłacać, a także to co chcecie robić w życiu, choć te i tak was może nie raz zadziwić jeszcze :) Postawcie na świetne, renomowane uczelnie. Zobaczcie sobie tu co proponuje https://www.ssw-sopot.pl Znajdziecie tam wiele praktycznych kierunków, zajęcia prowadzone są także z praktykami i doświadczonymi wykładowcami.

Ada33
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Ada33 » 05 cze 2019, 09:47

Z tego co zauważyłam, dzisiaj bardzo wiele osób decyduje się na studia w Krakowie, co tak naprawdę nie dziwi, bo po pierwsze wybór kierunków w tym mieście jest naprawdę duży, a dodatkowo miasto ma bardzo fajny klimat. Sporo na temat zarówno samego serca Małopolski, jak i życia czy też nauki w tym zakątku Polski można dowiedzieć się z https://krakspot.pl/czy-warto-wyslac-dz ... -uczelnie/ i zdecydowanie warto zapoznać się z dostępnymi tam artykułami, bowiem mogą okazać się niezwykle pomocne w wielu sytuacjach.
kg1970
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kg1970 » 13 cze 2019, 16:27

Ukończyłem magistra z fizyki na UWR dziennie, natomiast zawsze chciałem pracować jako nauczyciel w liceum. Studia podyplomowe przygotowanie pedagogiczne ukończyłem na WSKZ i polecam z czystym sumieniem wszystkim studentom. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje kierunki podyplomowe w formie online, dzięki czemu można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zdecydowanie na plus jest fakt, że na studia możemy zapisać się w dowolnym momencie i rozpocząć w zasadzie od razu. Jeśli cenicie sobie wygodę, a planujecie realizacje jakiejś podyplomówki to polecam zerknąć na studia-pedagogiczne.pl, aktualnie robię dodatkowy przedmiot przyroda+chemia i chętnie poznam wasze opinie o tej uczelni.
ewelina8393
Level 2
Level 2
Kontaktowanie:

Postautor: ewelina8393 » 18 cze 2019, 08:31

A jak w ogóle wygląda Wasza nauka na studiach? Ja powiem szczerze, że u mnie czasem jest z tym naprawdę bardzo ciężko, ale staram się, jak mogę. Odkryłam też ostatnio bardzo fajną stronę https://notatek.pl/wiedza na której można szukać materiałów i notatek, które na pewno będą bardzo przydatne, jeśli chodzi o przygotowanie się do wszystkich egzaminów. Super, że internet w taki sposób może pomóc.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019, 12:26 przez ewelina8393, łącznie zmieniany 1 raz.
kg1970
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kg1970 » 18 cze 2019, 14:39

ewelina8393 pisze:A jak w ogóle wygląda Wasza nauka na studiach? Ja powiem szczerze, że u mnie czasem jest z tym naprawdę bardzo ciężko, ale staram się, jak mogę. Odkryłam też ostatnio bardzo fajną stronę https://notatek.pl/ na której można szukać materiałów i notatek, które na pewno będą bardzo przydatne, jeśli chodzi o przygotowanie się do wszystkich egzaminów. Super, że internet w taki sposób może pomóc.

Jeśli chodzi o dzienne, to zazwyczaj masa kserowania notatek. Pamiętam, że na 2 roku starosta zrobił zrzutkę na dyktafon (to były czasy) i niektórzy wykładowcy pozwalali nagrywać wykłady, potem nagrywanie tego na nośnik i pomoc naukowa gotowa :D. Osobiście nigdy nie miałem problemu z przyswajaniem wiedzy, większość rzeczy których faktycznie nauczyłem się na studiach pochodziła z podręczników i notatek (cudzych) niż z wykładów. Przy podyplomówce było inaczej, bo materiały w całości udostępnione online więc sam wyznaczałem sobie godziny nauki i sam musiałem tego pilnować. Mi osobiście taka forma nauki najbardziej odpowiada i jest o niebo wygodniejsza niż chodzenie na wykłady i robienie notatek.

Wróć do „Forum Studenta, Studia”