Studia czy szkoła policealna?

Forum licealisty, Liceum, LO
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Manuela » 15 kwie 2016, 11:11

To wszystko zależy od tego, co chcesz robić. Możemy mówić co chcemy o studiach, ale prawda jest taka, że wielu pracodawców lepiej spogląda na papierek ze studiów, niż na dyplom ze szkoły policealnej. Oczywiście nie mam nic przeciwko szkołom policealnym, bo są bardzo dobrą alternatywą, choć ja je traktuje jako dodatek. Sama skończyłam studia i teraz dodatkowo uczę się na policealnej.
Co do jednoczesnej nauki w dwóch szkołach, no cóż, niektórzy uczą się i jeszcze pracują, więc da się to pogodzić :).
Anders16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2016, 15:39

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Anders16 » 18 kwie 2016, 18:24

Jak najbardziej studia. Ukończyć dobrą szkołę w dobrym kierunku i zacząć pracę w ulubionym zawodzie, ale wiadomo nie jest nigdy tak kolorowo, jednak studia przydadzą się dużo bardziej. Masz papierek wyższego wykształcenia i ruszasz w świat! ;)
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: sowbar81 » 27 paź 2016, 11:53

Myślę, że jedno i drugie jest godne uwagi. Wszystko zależy jak chcemy w przyszłości pokierować własną karierą. A słyszał ktoś kiedyś o takiej szkole? Moja kuzynka chce tam zapisać swoje dzieci, ale osobiście mam szereg wątpliwości czy taka nauka przez internet warta jest zachodu.
efilew
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:15

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: efilew » 04 lis 2016, 14:23

studia zaoczne i praca, polecam :D nie ma sie wrazenie ze sie marnuje czas na studiach
rojek.igor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2016, 12:53

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: rojek.igor » 14 lis 2016, 13:02

Uważam tak jak kolega wyżej :) tez zamierzam tak zrobic
kamilo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:13

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: kamilo » 16 lis 2016, 15:22

Niestety nie wszystkich stać na studia zaoczne....
Poza tym wiele zależy od kierunku studiów, jaki się wybierze. Bo jest wiele osób, które kończą studia, bez doświadczenia, często bez wiedzy i mają problem ze znalezieniem pracy. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach coraz bardziej liczą się umiejętności i doświadczenie a nie papierek ukończonej szkoły. Ja postawiłem na szkołe policealną. Obecnie chodze do Cosinusa i pracuje i jak do tej pory uważam że jest to sensowne rozwiązanie.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:06

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Kopiko90 » 02 sty 2017, 15:57

kamilo też jestem zdania, że lepiej inwestować swój czas i umiejętności nauki w szkoły policealne. Studia stają się nieopłacalne, jest to fabryka magistrów bez doświadczenia i tak naprawdę konkretnej wiedzy o zawodzie. Dla kobiet teraz atrakcyjne są takie kierunku jak http://policealna.gowork.pl/oferta-eduk ... a/warszawa na przykład, czy asystentka stomatologiczna, farmaceutka. Czyste dobrze płatne prace.
kamilo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:13

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: kamilo » 06 sty 2017, 13:53

Studia to góra nauki? może ale tylko w sesji xD a reszta czasu? czemu nie szkola policealna.
Ja chodze do Cosinusa i jest spoko. spokojnie można pogodzić to i to
Awatar użytkownika
thump
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: thump » 07 kwie 2017, 11:10

Dzisiaj już nawet studia nic nie dają, bo liczy się doświadczenie i umiejętności praktyczne. Co prawda zależy to od programu kierunku i samego podejścia władz uczelni, ale bardzo mało mówi się na zajęciach o praktyce, która obecnie przeważa nad teorią (choć ją też trzeba znać). Moim zdaniem szkoły policealne traktuje się jako sposób na przebranżowienie się i często są alternatywą dla płatnych kursów. Jeżeli się trafi do dobrej szkoły, niepotrzebne będą inne szkolenia dokształcające. A już na pewno ciekawiej wypada pracownik, który ma obie pozycje w CV, bo to świadczy też o zaangażowaniu we własny rozwój. Trzeba poszerzać swoją wiedzę na własną rękę, tylko niektórzy preferują to robić w szkolnych ławkach, gdzie mają gwarancję większej systematyczności. Dlatego osobiście nie mam nic przeciwko, jeżeli ktoś wybierze jedno albo drugie albo oba warianty.
andrzej43
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2017, 14:44

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: andrzej43 » 07 kwie 2017, 14:45

według mnie lepsza szkoła policealna

_________________________
zawór elektromagnetyczny
majaa862
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 02 cze 2016, 09:28

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: majaa862 » 08 kwie 2017, 12:03

Studia to dobre rozwiązanie, ale na kierunku, po którym jest praca, po większości kierunków z pracą jednak ciężko. Moim zdaniem szkoła policealna to dobry wybór, można zdobyć jakąś praktyczną wiedzę i doświadczenie, łatwiej wtedy o pracę. W razie gdyby ktoś szukał takiej szkoły w Łodzi, to od znajomych dobre opinie słyszałam o szkole Alternatywa, tutaj http://www.alternatywa-lodz.pl można ją sprawdzić.
Wiktoria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:12

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Wiktoria » 20 kwie 2017, 22:29

Dziwi mnie trochę to pytanie, bo w tym wieku już raczej powinno się wiedzieć, co się chce w życiu robić. A przecież od tego zależy w dużej mierze wybór drogi nauczania. Mój siostrzeniec kończy właśnie gimnazjum, ale już teraz wie, że chce zostać lekarzem. Pod tym kątem szuka liceum, które dobrze przygotuje go do studiów medycznych. Znalazł szkołę http://www.lifeskills.pl/ w Warszawie, która ma program autorski przygotowujący do studiów medycznych. Szkoła nie tylko przygotowuje do egzaminu na studia, ale też wprowadza relację z medycyną ratunkową. Myślę, że to świetny wybór dla kogoś, kto ma takie plany jak mój siostrzeniec.
Awatar użytkownika
bandrzej85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2016, 12:30

Re:

Postautor: bandrzej85 » 24 kwie 2017, 14:24

berni99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:07

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: berni99 » 28 kwie 2017, 14:37

Wiadomo, że studia są ważne i fajnie by było jakieś skończyć ale wiadomo, że w życiu bywa różnie i nie mamy ku temu możliwości. Uważam więc, że szkoła policealna to także bardzo dobre rozwiązanie. Osobom z Zielonej Góry lub okolic polecam to miejsce http://ck-prestige.pl/. Moja siostra kończyła tam policealną szkołę kosmetyczną a ja niebawem wybieram się na szkolenie, bo w swojej ofercie mają też fajne szkolenia i kursy.
cathy586
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:06

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: cathy586 » 07 maja 2017, 14:55

Technik farmacji to faktycznie dobry zawód, ale jeśli masz taką możliwość, to radzę spróbować najpierw iść na studia farmaceutyczne. Osoby po studiach farmaceutycznych zarabiają sporo więcej niż technicy. Studia co prawda trwają dłużej i trudniej się na nie dostać, ale praca będzie gwarantowana i zarobki dużo wyższe niż w przypadku tytułu technika. Żeby się na nie udać trzeba jednak bardzo dobrze napisać maturę z chemii i biologii. Jeśli nie czujesz się pewnie to zawsze możesz iść na korepetycje z chemii (http://edun.pl/). Z pewnością pomoże Ci to podnieść wynik matury i pozwoli lepiej zrozumieć trudniejsze zagadnienia. Mi korki z chemii bardzo pomogły, bo były nakierunkowane właśnie na maturę i najczęściej pojawiające się zadania. Raz w tygodniu chodziłam na lekcje i przerabiałam zadania. Dzięki temu znacznie lepiej udało mi się przygotować do matury niż gdybym starała się wszystko ogarnąć sama.

Wróć do „Forum Liceum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość