Studia czy szkoła policealna?

Forum licealisty, Liceum, LO
cathy586
Forumowicz
Forumowicz

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: cathy586 » 07 maja 2017, 14:55

Technik farmacji to faktycznie dobry zawód, ale jeśli masz taką możliwość, to radzę spróbować najpierw iść na studia farmaceutyczne. Osoby po studiach farmaceutycznych zarabiają sporo więcej niż technicy. Studia co prawda trwają dłużej i trudniej się na nie dostać, ale praca będzie gwarantowana i zarobki dużo wyższe niż w przypadku tytułu technika. Żeby się na nie udać trzeba jednak bardzo dobrze napisać maturę z chemii i biologii. Jeśli nie czujesz się pewnie to zawsze możesz iść na korepetycje z chemii (http://edun.pl/). Z pewnością pomoże Ci to podnieść wynik matury i pozwoli lepiej zrozumieć trudniejsze zagadnienia. Mi korki z chemii bardzo pomogły, bo były nakierunkowane właśnie na maturę i najczęściej pojawiające się zadania. Raz w tygodniu chodziłam na lekcje i przerabiałam zadania. Dzięki temu znacznie lepiej udało mi się przygotować do matury niż gdybym starała się wszystko ogarnąć sama.

kamilo
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kamilo » 15 maja 2017, 16:09

Jak dla mnie szkoła policealna lepsza. więcej praktyki, a na studiach ich brak. w dzisiejszych czasach ważne są umiejętności a nie papierek skończonej szkoły. ja poszedłem do cosinusa, poziom w porządku wiec jest ok
Albinos
Level 1
Level 1

Postautor: Albinos » 02 paź 2017, 15:18

Szkoła policealna jest wedlug mnie lepsza, od razu daje pewne umiejetnosci i możesz pójść do pracy potem, na przykład ja wybraąlm: http://bezplatneszkoly.pl/szkoly-policealne/ i dzięki temu mogłam pójśc do pracy między czasie.
Wroneq
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Wroneq » 02 paź 2017, 21:36

hmm wg mnie jesli ktos ma zamiar po LO isc do szkoly policealnej - to jest to blad. Nie lepiej pojsc do technikum? - rok dluzej sie uczymy a mamy papier, a LO+studium = rok w plecy. Sa ciekawe kierunki technikum, po ktorych ukonczeniu juz mozna dostac prace, a potem isc na studia zaoczne - laczymy wtedy prace (doswiadczenie i zarobki) ze szkola (papier, umiejetnosci). W Łodzi trwaja akurat rekruracje do SEI - Szkół Edukacji Innowacyjnej - jesli chodzi o technikum, to sa to kierunki informatyczne i logistyczne - wiec najbardziej popularne i dajace prawie pewnosc pracy po ich ukonczeniu.
krystianek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: krystianek » 27 paź 2017, 15:06

W zależności od preferencji - czasmi szkoły policealne to dobre rozwiązania, studia najlepiej techniczne
jasiek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jasiek » 09 lis 2017, 08:25

Ja przez jakiś czas chodziłam do szkoły policealnej, wytrzymałam pół roku. Było beznadziejnie. Po pierwsze traktowali nas niby jak dorosłych, ale nadal jak dzieci. Po drugie jeśli chodzi o treść merytoryczne to były bardzo ubogie i rzucone tak mimochodem. Nie podawali żadnej literatury, ciągle mówili jakie pytania były w poprzednich latach na egzaminie. Jak wiadomo większość osób do tego pracowała w tygodniu, a oni kazali nam robić praktyki w swoich firmach, i było to dość dużo godzin upchnięte w jednym semestrze. Byłam bardzo zawiedziona, szczególnie, że mam porównanie ze studiami.
floki
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: floki » 17 lis 2017, 12:35

szkoły policealne są na bardzo niskim poziomie, najlepiej jakaś politechnika, która jednak prawie gwarantuje zatrudnienie

Wróć do „Forum Liceum”