Studia czy szkoła policealna?

Forum licealisty, Liceum, LO
kamilo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:13

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: kamilo » 15 maja 2017, 16:09

Jak dla mnie szkoła policealna lepsza. więcej praktyki, a na studiach ich brak. w dzisiejszych czasach ważne są umiejętności a nie papierek skończonej szkoły. ja poszedłem do cosinusa, poziom w porządku wiec jest ok
Wroneq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 wrz 2017, 22:05

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Wroneq » 02 paź 2017, 21:36

hmm wg mnie jesli ktos ma zamiar po LO isc do szkoly policealnej - to jest to blad. Nie lepiej pojsc do technikum? - rok dluzej sie uczymy a mamy papier, a LO+studium = rok w plecy. Sa ciekawe kierunki technikum, po ktorych ukonczeniu juz mozna dostac prace, a potem isc na studia zaoczne - laczymy wtedy prace (doswiadczenie i zarobki) ze szkola (papier, umiejetnosci). W Łodzi trwaja akurat rekruracje do SEI - Szkół Edukacji Innowacyjnej - jesli chodzi o technikum, to sa to kierunki informatyczne i logistyczne - wiec najbardziej popularne i dajace prawie pewnosc pracy po ich ukonczeniu.
krystianek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2017, 15:04

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: krystianek » 27 paź 2017, 15:06

W zależności od preferencji - czasmi szkoły policealne to dobre rozwiązania, studia najlepiej techniczne
jasiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:02

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: jasiek » 09 lis 2017, 08:25

Ja przez jakiś czas chodziłam do szkoły policealnej, wytrzymałam pół roku. Było beznadziejnie. Po pierwsze traktowali nas niby jak dorosłych, ale nadal jak dzieci. Po drugie jeśli chodzi o treść merytoryczne to były bardzo ubogie i rzucone tak mimochodem. Nie podawali żadnej literatury, ciągle mówili jakie pytania były w poprzednich latach na egzaminie. Jak wiadomo większość osób do tego pracowała w tygodniu, a oni kazali nam robić praktyki w swoich firmach, i było to dość dużo godzin upchnięte w jednym semestrze. Byłam bardzo zawiedziona, szczególnie, że mam porównanie ze studiami.
floki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 12:31

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: floki » 17 lis 2017, 12:35

szkoły policealne są na bardzo niskim poziomie, najlepiej jakaś politechnika, która jednak prawie gwarantuje zatrudnienie
Karolcia12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2018, 11:35

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Karolcia12 » 17 maja 2018, 11:55

W dzisiejszych czasach studia nie są już tak prestiżowe jak kiedyś. Jednak ja jestem zdania, że jeśli chcesz się czegoś nauczyć i dowiedzieć na wiele tematów to lepiej iść na Uniwersytet. A jeśli masz zamiar robić studia tylko po to, żeby mieć jakiś papierek to równie dobrze możesz skończyć policealkę (mają na pewno więcej praktyk).
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: szyna » 28 sie 2018, 12:30

Jak można porównywać szkołę policealna i studia? Przecież po policealnej to nawet nie można dostać dobrej pracy...
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: gardenia » 04 wrz 2018, 13:39

Pewnie, że wybrałabym studia i to do tego jeszcze zaoczne, by móc pracować. Bez tego to po studiach dobrej pracy nie znajdziesz. Każdy pracodawca wymaga praktyki, a jaką praktykę można mieć po studiach dziennych? Niezłą ofertę ma Polski Uniwersytet Wirtualny https://www.puw.pl/pl Uczelnia z dużym doświadczeniem ze świetną platformą e-learningową w dużym stopniu ułatwiająca naukę.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Kamilka75 » 11 wrz 2018, 15:55

Moim zdaniem szkoła policealna. Dziś w punktach takich jak profesja edukacja http://www.profesjaedukacja.pl/ można zrobić kierunki takie, które pozwalają na dobrą przyszłość. Mnie na przykład zainteresował groomer. Mogłabym, innymi słowu, zostać psim fryzjerem. Lubię pracę ze zwierzętami, a mam już kilka ich w domu i często samodzielnie je przystrzygam. Mogłabym łączyć przyjemne z pożytecznym czyli pracę, jaką lubię z dobrym zarobkiem. Musze się nad tym głęboko zastanowić, przecież to o moją przyszłość chodzi.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: AinEingarp » 19 wrz 2018, 11:17

Moim zdaniem dobrym wyborem byłyby studia dualne, które odbywają się w zakładzie pracy oraz na uczelni. Dzięki temu można zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną. Tylko teraz to już ostatni moment, aby zapisać się na takie studia.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: szyna » 10 paź 2018, 11:46

Wszystko zależy, na pewno studia bardziej edukują, a szkoła policealna stawia na konkretne zajęcie.
Iza30
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:02

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Iza30 » 07 gru 2018, 15:08

Zależy jaki kierunek, bo jeśli taki, gdzie konieczne są studia to masz odpowiedź. Szkoła policealna niby łatwiejsza no ale zalezy od preferencji. A łączyć też się da, w zależnosci od kierunku i roku, bo niektóre są naprawde proste i niewymagajace
https://ratanland.pl/20-meble-eukaliptusowe.html
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: Arkadiusz1 » 26 mar 2019, 10:19

Wszystko zależy od tego, jaki macie pomysł na życie. Jeśli studia przyczynią się do Waszego rozwoju, to jak najbardziej warto. Przy czym wybierzcie też dobrą uczelnię. Na przykładzie https://www.wsr.edu.pl/kierunki-studiow ... ii-stopnia najlepiej widać, że jednak studia na sprawdzonych uczelniach to dobra rzecz. Pamiętajcie o tym.
gikz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2019, 17:19

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: gikz » 28 mar 2019, 17:34

Na twoim miejscu wybrałbym studia. Jeżeli zastanawiasz się czy dasz radę pogodzić je ze swoim aktualnym życiem, zawsze możesz po prostu studiować online. Ja tak robię i bardzo polecam, szkoła https://www.zpsb.pl/e-learning/ taką opcję udostępnia. Na twoim miejscu śmiało bym to rozważył
EinArithmetic
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2019, 23:41

Re: Studia czy szkoła policealna?

Postautor: EinArithmetic » 21 cze 2019, 23:41

nic nie rozumiem

Wróć do „Forum Liceum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość