Niezrozumienie dla dysgrafii

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
kapolonka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2018, 14:02

Niezrozumienie dla dysgrafii

Postautor: kapolonka » 14 maja 2018, 11:45

Nasz syn jest w 6 klasie. W tym roku zmieniła im sie polonistka i przykro mi to mówic ale to nie była zmiana na lepsze. Pomijając inne historie które słysze na zebraniach od innych rodziców, skupię sie na własnej. Syn jest dysgrafem. To wlasciwie jego jedyna słabośc jesli chodzi o naukę w szkole. Z wszystkim innym radzi sobie bardzo dobrze, może troche słabiej z angielskim ale nawet wychowawczyni stwierdziła że to może być zwiazane z tą dysgrafią. Natomiast nowa nauczycielka nie uznaje czegoś takiego. Zaraz na pierwszej lekcji strzeliła wykład o wymyślonych przez rodziców chorobach które mają usprawiedliwiać ich dzieci. Zagotowało sie we mnie jak mi to Jasiek opowiedizał. Szkoda mi go bo naprawde sie chłopak stara, dysgrafie ma stwierdzoną w poradni na podstawie badań a nie łapówki jak to sugeruje pani K. Rozmawiałam z wychowawczynia,zresztą mnóstwo dzieci i rodziców narzeka na tą panią wiec jej temat wraca jak rzeka. Mam nadzieje że wyciągną jakieś konsekwencje wobec niej i zwyczajnie zwolnią. Ale jeśli nie to ja nie wiem co mam robić żeby dziecku pomóc. Pewnych rzeczy chłopak nie przeskoczy a baba sie na nim wyżywa. Co byście zrobiły? Poradzćie coś bo sama nie mam pomysłu prawde mówiąc
karlajna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:16

Re: Niezrozumienie dla dysgrafii

Postautor: karlajna » 16 maja 2018, 14:28

Nie napisałas szczegółow ale skoro wszyscy są niezadowoleni to napiszcie jakąś petycje do dyrekcji ws. tej nauczycielki. Nie znam dziecka z dysgrafią ale mój bratanek ma orzeczoną dysortografie no i nie ma bata żeby mu wpoić zasady kiedy “u” a kiedy “ó”. W teori niby wie a za chwilę jak ma napisać w zdaniu to blokada. Ale u niego w szkole o tym wiedzą i nie słyszałam zeby był problem z tego powodu.
agniecha88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2017, 14:20

Re: Niezrozumienie dla dysgrafii

Postautor: agniecha88 » 17 maja 2018, 16:55

Jak nie przeniosą nauczycielki to może przenieś syna. Wiem ze to rewolucja ale czasami takie radykalne wyjścia są najlepsze. No chyba że chłopak jest z tych silnych psychicznie i po nim spływa że kobieta się czepia. Takie podejście byłoby tutaj najlepsze.
psp5krakow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2017, 14:13

Re: Niezrozumienie dla dysgrafii

Postautor: psp5krakow » 21 maja 2018, 08:34

Przede wszystkim chciałbym wyraźnie podkreślić, że dysgrafia – tak samo jak każda inna dysleksja – nie oznacza, że dziecko ma jakiekolwiek ubytki intelektualne. To zupełnie niezależne od niego zaburzenie, które można korygować, ale bardzo rzadko udaje się całkowicie je zwalczyć. Dziwi fakt, że nauczycielka języka polskiego w tak niedopuszczalny sposób odnosi się do problemu. Zadaniem szkoły jest wsparcie uczniów w takich sytuacjach. W naszej Prywatnej Szkole Podstawowej nr 5 prowadzimy specjalne zajęcia wyrównawcze dla osób z orzeczeniami z poradni, aby pomóc im zredukować trudności, na przykład poprzez odpowiednie ćwiczenia. Nieco informacji na temat sposobów radzenia sobie z dysgrafią opisujemy na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/czym-jest-dysgrafia. Możesz zaproponować je synowi, skoro Wasza szkoła nie staje na wysokości zadania.
kapolonka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2018, 14:02

Re: Niezrozumienie dla dysgrafii

Postautor: kapolonka » 23 maja 2018, 10:41

Bardzo dziękuje, nie wiedziałam ze są ćwiczenia które mogą choć troche pomóc. Może jak polonistka zobaczy że syn cwiczy to troche mu odpuści. Zresztą jego kolega ma bardzo podobny problem, tyle że dotyczy tej wspomnianej wyżej dysortografii. Były już pomysły pisania skargi do dyrekcji. Ja cały czas licze że interwencja wychowawczyni wystarczy i że ta pani sie troche wystraszy i sytuacja się zmieni.
Magda171983
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2024, 08:41

Re: Niezrozumienie dla dysgrafii

Postautor: Magda171983 » 18 sty 2024, 08:48

Najważniejsze to wspierać dzieci

Wróć do „Podstawówka Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość