prywatna szkoła ?

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
Marysia_89
Forumowicz
Forumowicz

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: Marysia_89 » 07 kwie 2019, 20:47

Ja myślę, że to zależy od szkoły. Jest wiele szkół publicznych, które mają wysoki poziom naucania
Iwuś
Level 3
Level 3

Postautor: Iwuś » 10 kwie 2019, 21:23

Ja jestem zwolenniczką prywatnego nauczania bo jest o wiele lepsze niż publiczne szkoły. Przykładowo wystarczy zobaczyć ofertę zajęć pozalekcyjnych prywatnej szkoły https://www.linde.waw.pl/oferta/zajecia-dodatkowe/ i już wiadomo jaka jest przepaść. Mało która szkoła państwowa ma balet jako zajęcia dodatkowe. Zalecam przejrzeć pełną ofertę.
lactak
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: lactak » 11 kwie 2019, 21:26

Wielkie dzięki za sprawdzone info. Na pewno się przyda.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: LaReina » 16 kwie 2019, 14:02

Oczywiście, ze jest wiele szkół publicznych, które są dobre. To prawda. Ja jednak posłałam dziecko do prywatnej szkoły ze względu na kameralna atmosferę i dobre podejście do uczniów w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie
pilos12
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: pilos12 » 26 kwie 2019, 13:03

wrobelek23 pisze:Każda szkoła w dzisiejszych czasach niezależnie czy prywatna czy publiczna musi być wyposażona w najlepszy i nowoczesny sprzęt.

Zgadzam się z tobą w dzisiejszych czasach to podstawa.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, 09:13 przez pilos12, łącznie zmieniany 1 raz.
goskaa
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: goskaa » 01 maja 2019, 10:58

Jak twoje dziecko w tym roku będzie podchodzić do matury to polecam Ci stronę jaką jest https://www.taniaksiazka.pl/jezyk-angie ... 34559.html znajdziesz tutaj bardzo dużo interesujących ofert które z pewnością bardzo Ci się spodobają. Dzięki tej stronie na pewno zyskasz wiele.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: LaReina » 21 cze 2019, 16:44

W prywatnej szkole tak jak np Niepublicznym Liceum nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie, inaczej się uczy, tzn lepiej, nauczyciele są dla ucznia a nie na odwrót.
wschodnia5
Level 2
Level 2

Postautor: wschodnia5 » 27 cze 2019, 16:04

W prywatnych szkołach jednak są lepsze warunki i można mieć pewność, że dziecko będzie się dobrze uczyć. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie ma dobrych nauczycieli i w tej szkole rzeczywiście dzieci mają sporo lepsze warunki.
ramik3
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: ramik3 » 20 lip 2019, 23:23

Pytaliśmy znajomych, którzy mają dzieci o dobre szkoły podstawowe i padały różne nazwy szkół prywatnych. Właśnie między innymi też Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Dobrze, że w tej placówce nauczyciele zapewniają tak bogaty i praktyczny program zajęć, też dodatkowych.
Vectra34
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Vectra34 » 21 lip 2019, 11:44

Przyznam, że nie lubię dzielenia dzieci na te których rodzice mają pieniądze od tych których rodzice są mniej majętni. Niestety moje podejście jest nieco utopijne, kompletnie nie mam na to wpływu, aczkolwiek myślę, że mojego dziecka nie posłałabym do prywatnej szkoły. Nawet mając ku temu możliwości. Nie chciałabym wychować snoba, a jest tak, że dzieci z prywatnych szkół gorzej traktują swoich kolegów ze szkół państwowych. Na 100% przekłada się to na dorosłe życie. Myślę, że konsekwencje mogą być tragiczne, chyba, że jesteśmy na tyle odpowiedzialni, że nad tym panujemy. No ale chciałabym równiez zwrócić Waszą uwagę na fakt odżywiania się naszych pociech. Czy nie uważacie, że zaopatrzenie sklepików szkolnych powinno być na zdrowym poziomie? Zobaczcie jak teraz wśród dzieci widoczna jest nadwaga. Na stronie https://ebakalland.pl/edukacja.html widziałam sporo artykułów typu winogrona suszone, płatki, zdrowe batony, mieszanka studencka, które są zdrowe, a do tego bardzo smaczne. Czy nie byłoby dobrze, by w szkołach zwrócić uwagę na ten problem? Przecież rodzice powinni mieć wpływ na to, co jedzą ich dzieci.
Awatar użytkownika
Wiedźma
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Wiedźma » 04 sie 2019, 17:15

Zależy do jakiej. Chodziłam do prywatnej podstawówki, by ł to KOSZMAR! szkoła sama w sobie z fundacji a zamiast naprawić zepsuty sprzęt wstawiają automaty z śmieciowym jedzeniem! Nauczyciele mają zero podejścia do dzieci, a same dzieci okropne! Większość się wywyższa i przezywa dzieci z przeciętnych rodzin! Nawet nie wiem ile musiałam ubłagać rodziców żeby mnie przenieśli do publicznej! Nie polecam większości!!
Awatar użytkownika
Wiedźma
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Wiedźma » 04 sie 2019, 17:20

Zależy do jakiej. Chodziłam do prywatnej podstawówki, by ł to KOSZMAR! szkoła sama w sobie z fundacji a zamiast naprawić zepsuty sprzęt wstawiają automaty z śmieciowym jedzeniem! Nauczyciele mają zero podejścia do dzieci, a same dzieci okropne! Większość się wywyższa i przezywa dzieci z przeciętnych rodzin! Nawet nie wiem ile musiałam ubłagać rodziców żeby mnie przenieśli do publicznej! Nie polecam większości!!
MariaPiw87
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: MariaPiw87 » 09 sie 2019, 12:54

Znam bardzo dobre prywatne przedszkole w Poznaniu - Elipsa. Uczą metodą Montessori, do tego dwujęzycznie (po angielsku). Naprawdę zachęcam, moje dzieciaki są teraz prawdziwymi prymusami dzięki ich nauczaniom!
Awatar użytkownika
jurko19
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jurko19 » 10 sie 2019, 11:10

Prywatna czy publiczna, to wszystko zależy kto uczy.
ludwik6787
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: ludwik6787 » 25 wrz 2019, 04:21

Po części się z Tobą zgadzam, mój syn chodzi do przedszkola językowego Tequesty, matematykę ma po angielsku z panem Gedrickiem a mimo to radzi sobie z rozwiązywaniem zadań bez najmniejszego problemu :)

Wróć do „Podstawówka Forum”