prywatna szkoła ?

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: wschodnia5 » 13 lis 2018, 21:58

Pracujecie w takich szkolach lub chcecie otworzyc taka placowke? Wiem, ze tutaj https://www.portaloswiatowy.pl/pomoc-ps ... 14777.html mozna poczytac o tym, jak prowadzic dokumentacje zwiazana z pomoca psychologa w szkole.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: Arkadiusz1 » 17 lis 2018, 11:29

Normalna sprawa, w końcu nie ma co ukrywać, że często w takich miejscach poziom nauczania jest po prostu znacznie wyższy. Warto o tym pamiętać i rozważyć wysłanie dziecka do takiej placówki jak http://thamesbritishschool.pl/ Tam będzie nie tylko czuło się dobrze, ale też dostanie porządną opiekę ze strony wychowawców. To istotna rzecz.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: jjusti18 » 22 gru 2018, 18:50

A jak pomagacie swoim dzieciom w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty? Czy jest tutaj ktoś, kogo dziecko już zdawało taki egzamin lub będzie zdawać? Ja ostatnio od znajomej dowiedziałam się, że na stronie nowaera.pl link , można znaleźć świetne repetytoria, testy przygotowawcze z różnych przedmiotów. Myślę, że jeżeli chodzi o mnie to zamówię je mojemu synowi.
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: rozaluksemburg » 29 sty 2019, 10:31

Publiczna, prywatna – dla mnie to akurat nie ma większego znaczenia, grunt, żeby była dobrze zaopatrzona. Aby nigdy nie brakowało dzienników i druków szkolnych – czyli aby funkcjonowała sprawnie i efektywnie – oraz było sporo pomocniczych materiałów dydaktycznych i multimediów. Teraz szkoły mają o tyle łatwo, że mogą łatwo zaopatrzyć się w taki asortyment, bo wszystko można dostać w jednym miejscu, jak na przykład wydawnictwo http://edulex.com.pl/. Myślę, że każda szkoła powinna dobrze się zapoznać z ich ofertą :).
Deyna23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 12 lut 2019, 23:45

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: Deyna23 » 26 lut 2019, 15:59

Moim zdaniem warto puścić dziecko do prywatnej szkoły. Ja sama tak zamierzam zrobic wysłać dziecko od wrzesnia do Niepublicnej Szkoły Podstawowej nr 49 w Warszawie przy ul. Bacha. Mnie przekonuje to, ze są kameralne klasy i szkoła ma swoje tradycje
Maxi Kaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:49

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: Maxi Kaz » 05 mar 2019, 18:53

Zastanawialiśmy się w domu nad szkołą prywatna dla naszego syna ale on zdecydował że to raczej nie dla niego, ale poważnie zastanawia się nad ich technikum, mianowicie o profilu logistycznym https://technikumau.pl dobra szkoła średnia to podstawa, bo właśnie ona przygotuje odpowiedni do studiów.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: dusia » 14 mar 2019, 12:56

zdecydowanie szkoła prywatna. Tak naprawdę powodów jest mnóstwo - wyższy poziom, mniej liczne klasy, dobra kadra pedagogów, sporo zajęć dodatkowych. Moje dziecko chodzi do 3 klasy szkoły Te Vizja w Warszawie i jestem zadowolona z tego wyboru. Nie musimy się martwić o korepetycje itd bo w zupełności wystarcza mu to co zapewnia szkoła.
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: kitka66 » 01 kwie 2019, 13:02

ja też postawiłam na szkołę prywatna i uważam, że to najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. Mieszkamy na Wilanowie i tu szczerze polecam dwujęzyczną szkołę Edison ( na ul.Królewicza Jakuba 69). Wysoki poziom, ciekawe zajęcia dodatkowe, doświadczeni nauczyciele i bardzo pomocna pani dyrektor. Syn jest już w 4 klasie :)
Marysia_89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 26 wrz 2018, 09:39

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: Marysia_89 » 07 kwie 2019, 20:47

Ja myślę, że to zależy od szkoły. Jest wiele szkół publicznych, które mają wysoki poziom naucania
lactak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2019, 21:01

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: lactak » 11 kwie 2019, 21:26

Wielkie dzięki za sprawdzone info. Na pewno się przyda.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: LaReina » 16 kwie 2019, 14:02

Oczywiście, ze jest wiele szkół publicznych, które są dobre. To prawda. Ja jednak posłałam dziecko do prywatnej szkoły ze względu na kameralna atmosferę i dobre podejście do uczniów w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie
pilos12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2019, 12:37

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: pilos12 » 26 kwie 2019, 13:03

Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, 09:13 przez pilos12, łącznie zmieniany 1 raz.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: LaReina » 21 cze 2019, 16:44

W prywatnej szkole tak jak np Niepublicznym Liceum nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie, inaczej się uczy, tzn lepiej, nauczyciele są dla ucznia a nie na odwrót.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: wschodnia5 » 27 cze 2019, 16:04

W prywatnych szkołach jednak są lepsze warunki i można mieć pewność, że dziecko będzie się dobrze uczyć. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie ma dobrych nauczycieli i w tej szkole rzeczywiście dzieci mają sporo lepsze warunki.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: prywatna szkoła ?

Postautor: Vectra34 » 21 lip 2019, 11:44

Przyznam, że nie lubię dzielenia dzieci na te których rodzice mają pieniądze od tych których rodzice są mniej majętni. Niestety moje podejście jest nieco utopijne, kompletnie nie mam na to wpływu, aczkolwiek myślę, że mojego dziecka nie posłałabym do prywatnej szkoły. Nawet mając ku temu możliwości. Nie chciałabym wychować snoba, a jest tak, że dzieci z prywatnych szkół gorzej traktują swoich kolegów ze szkół państwowych. Na 100% przekłada się to na dorosłe życie. Myślę, że konsekwencje mogą być tragiczne, chyba, że jesteśmy na tyle odpowiedzialni, że nad tym panujemy. No ale chciałabym równiez zwrócić Waszą uwagę na fakt odżywiania się naszych pociech. Czy nie uważacie, że zaopatrzenie sklepików szkolnych powinno być na zdrowym poziomie? Zobaczcie jak teraz wśród dzieci widoczna jest nadwaga. Na stronie https://ebakalland.pl/edukacja.html widziałam sporo artykułów typu winogrona suszone, płatki, zdrowe batony, mieszanka studencka, które są zdrowe, a do tego bardzo smaczne. Czy nie byłoby dobrze, by w szkołach zwrócić uwagę na ten problem? Przecież rodzice powinni mieć wpływ na to, co jedzą ich dzieci.

Wróć do „Podstawówka Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość