łamany czy prosty gryf

Forum Kulturystyki: dietetyka, suplementy, kulturystyka, fitness, zdrowie, odżywianie, trening, odżywki, doping, odchudzanie, siłownia.
kuba88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2017, 13:19

łamany czy prosty gryf

Postautor: kuba88 » 05 lip 2017, 13:21

siema. Od dłuższego czasu robię pompki przysiady bez obciążenia i pora to zmienić. Planuje kupić teraz gryf ale nie wiem który lepszy. Łamany czy prosty? Tak jak mówie to beda moje początki trenowania z obciązeniem. decyduje sie na to żeby podnieść wytrzymalosc i troche sie zbudowac bo jak na razie tak “na sucho” długo czekam na efekty wizualne. kondycja wiadomo rośnie
leszek__1985
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2017, 12:45

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: leszek__1985 » 07 lip 2017, 13:15

prosty jest spoko na bica ale jak zaczynasz to proponowałbym łamany
Ania_ABCfitness
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:18

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: Ania_ABCfitness » 10 lip 2017, 11:54

Wiele osób zaczynając trening z obciążeniem stoi przed wyborem rodzaju gryfu. Nie ma możliwości jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest lepszy, wszystko zależ od indywidualnych preferencji i celów, jakie chcemy osiągnąć. Gryf prosty wykorzystywany jest do takich ćwiczeń jak przysiady oraz wyciskanie na klatę. Tak jak pisze mój przedmówca, jest szczególnie pomocny w ćwiczeniu mięśni ramion, szczególnie bicepsów. Jednak na sam początek polecałabym zainteresować się gryfem łamanym. Nie obciąża on tak nadgarstków tak jak prosty i bardziej angażuje pracę mięśni. Gryf lekko łamany jest także bardziej uniwersalny niż gryf mocno łamany, które uważane są już za bardzo profesjonalny sprzęt. Pod tym linkiem znajdziesz krótki poradnik dotyczący gryfów, który może zainspiruje Cię do wymyślania różnorodnych ćwiczeń z jego pomocą: https://www.abcfitness.pl/jaki-gryf-do- ... ybrac-ba27 Jeżeli masz jakies pytania, lub mogłabym pomóc w wyborze – jestem do Twojej dyspozycji.
simarot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 14:14

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: simarot » 12 lip 2017, 15:39

powinno się korzystać z tego i tego, odpowiednie złapanie gryfu daje odpowiednie efekty, tak więc jest to nieporównywalne
plaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:35

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: plaster » 31 lip 2017, 19:57

Ja ćwiczę i na jednym i na drugim. Gdybym miał jednak wybrać jeden to zdecydowałbym się na łamany.
Arturoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:22

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: Arturoo » 19 sty 2018, 09:57

Dla mnie zdecydowanie liderem w tym pojedynku jest prosty gryf :D Ja ostatnio zamówiłem całkiem fajny i solidny w k- sport, o tutaj masz: https://www.k-sport.com.pl/pl/shop/category/17,gryfy-i-obciazenia
Awatar użytkownika
Alis34
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2018, 11:32

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: Alis34 » 14 maja 2018, 11:39

Może warto by rozeznać się w tym temacie wśród znajomych? Moim zdaniem to może być naprawdę dość dobre rozwiązanie ;)
BratKarol
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2019, 08:53

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: BratKarol » 15 sty 2019, 09:54

porównujesz sztangi, które teoretycznie służa do innych ćwiczeń, łamany jest preferowany głownie do łap, a prosta jest już bardziej uniwersalna. Co nie zmienia faktu że jedną i drugą z braku laku zrobisz np. klate łamaną będzie nie wygodniej, obciążenie będzie innaczej rozstawione, ale zrobisz. I odwrotnie bica też napompujesz prostą sztangą  ;)
Tomash81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2019, 00:34

Re: łamany czy prosty gryf

Postautor: Tomash81 » 15 lut 2019, 00:36

Prosty jest bardziej uniwersalny, więcej ćwiczeń na nim zrobisz. Ja łamany gryf preferuję podczas wyciskania francuskiego albo jak cisnę bicepsy na modlitewniku.

-----
https://www.kacpergomolski.pl/

Wróć do „Kulturystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość