Zakupy sprzętu komputerowego

Sprzęt Komputerowy: monitor, komputer, drukarka, skaner, karta graficzna, karta muzyczna, głośniki
torsten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2017, 21:44

Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: torsten » 24 lip 2017, 21:57

Zakładam luźny wątek odnośnie zakupów sprzętu komputerowego. Czasem jakieś opinie, ewentualnie namiary się przydają. Czasem nawet ostrzeżenia są potrzebne :D Bez znaczenia czy stacjonarnie czy internetowo, po co się ograniczać :) Jeżeli gdzieś pracuje sprzedawca z fachową wiedzą (ale naprawdę fachową) to też piszcie jeśli zauważycie coś takiego bo to już w ogóle cenne info. Tak się składa, że dość często mam do kupienia coś z tego segmentu, a że się już naciąłem to wolałbym jednak uniknąć nieprzyjemności :)
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: miracle » 26 lip 2017, 13:08

Ja przeglądam zawsze parametry i nie mam problemu z podjęciem decyzji.
homealone
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2016, 14:17

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: homealone » 17 sie 2017, 16:40

To mogłeś od razu na dobry początek zarzucić coś od siebie, a nie tak od nas wymagasz :P Generalnie komputery i podzespoły kupuję w różnych miejscach, na bieżąco po prostu sprawdzam oferty, porównuję ceny i wybieram najlepszą opcję. Często kupuję w x-komie czy na morelach. Chociaż jeśli chodzi o monitory to większe zaufanie mam do iiyama-sklep (trzykrotne zakupy, za każdym razem mogłem liczyć na pomoc; dodam, że prawdziwie fachową, a nie tam jakieś pitu-pitu). I to nie ma reguły czy internet czy nie internet. Idę tam gdzie taniej czy lepiej (nie mylić z badziewiem!).
Awatar użytkownika
marihref2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2017, 20:16

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: marihref2 » 19 paź 2017, 13:29

A co sądzicie, żeby poszukać informacji na ten temat w Internecie. Wydaje mi się, że tam się zawsze da znaleźć coś ciekawego i sprawdzonego :)
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: koro » 29 paź 2017, 18:01

Spory wybór sprzętu można znaleźć tutaj https://www.komputronik.pl/product/3933 ... k001-.html mi włśnie ten model wpadł w oko i planuje zakup, spoko nada się i do gier i do pracy ;)
Awatar użytkownika
portal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2017, 12:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: portal » 17 lis 2017, 14:48

Tak poważny zakup wymaga długiego czytania różnych źródeł, recenzji, opinii, poznawania nowych terminów i pojęć. Ja zawsze tak robię, bo dzięki temu poznam coś, co potem mi się przyda, jak np. będę chciała ulepszyć albo zakupić jakąś część do komputera. Przede wszystkim ustalam sobie zawsze jakiś maksymalny próg cenowy i określam swoje preferencje, które potem weryfikuję poprzez oferty na rynku. Czasem się zdarza, że muszę się dopasować do tego, co jest najkorzystniejsze na obecną chwilę i nagiąć swoje wymagania chociaż odrobinę, by mieć w miarę porządny sprzęt. Sklep X-Kom bardzo polecam, nigdy się nie przejechałam, a kupowałam tam już różne rzeczy. Poza tym zdarzało mi się kupować w sieciówkach, przy czym szczególnie polecam Euro AGD, Media Expert i stare, poczciwe Allegro :)
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: wojciechkatalog » 18 mar 2019, 14:54

Warto też zwrócić uwagę na zakup listwy zasilające z filtrem przeciwzakłóceniowym. Pozwoli ona zabezpieczyć nasz sprzęt - który przecież swoje kosztował - przed wszelkimi anomaliami w sieci energetycznej. Zależnie od potrzeb możemy wybrać modele z różną liczbą gniazd oraz długością kabla, choć bardziej istotne będą parametry związane z dopuszczalną mocą czy wartościami tłumienia.
Kalisz84
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2019, 02:10

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: Kalisz84 » 23 sie 2019, 03:03

Jeśli prowadzi się firmę i szuka się taniego sprzętu komputerowego dla pracowników, to warto rozważyć zakup używanego sprzętu. Np. laptopy używane potrafią być 1/3 tańsze od nowszych, a do zadań biurowych nadadzą się doskonale.
dobre ceny 2207
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2019, 14:47

Re: Zakupy sprzętu komputerowego

Postautor: dobre ceny 2207 » 29 sie 2019, 15:28

Ważnym elementem sprzętu komputerowego są też dyski twarde. Warto zastanowić się nad odpowiednim sprzętem i wybrać coś dla siebie. Tutaj znalazłem dobre Dyski twarde - Ceneo.pl

Wróć do „Sprzęt Komputerowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość