26. kolejka

Piłka Nożna Forum: wszystko o piłce nożnej: ligi polskie i zagraniczne, tabele, wyniki, typy bukmacherskie.
Awatar użytkownika
Kubica
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 16 lut 2009, 13:48
Lokalizacja: Poland
Kontaktowanie:

26. kolejka

Postautor: Kubica » 07 maja 2009, 15:12

[center]GKS Bełchatów 3:1 Polonia Bytom [/center]

Polonia pokazała wszystkim że przyjechała do Bełchatowa po 3pkt a nie się tylko bronić już w dziesiątej minucie Polonia zdobyła gola. Gikiewicz po rzucie rożnym uderzył głową nie dał szans bramkarzowi GKS i Polonia objęła prowadzenie. GKS nadał tępo grze Polonia była zmuszona się jedynie bronić, w 23.minucie rzut rożny wykonywał Cetnarski ponownie strzałem z głowy uderzył tym razem Gol po czym pad Gol xD. Jeszcze przed przerwą Bełchatowianie próbowali podwyższyć wynik który da im prowadzenie i tak się stało. w 32.minucie sędzia podyktował rzut karny dla Bełchatowian wykonał go Nowak który dał prowadzenie gospodarzom.
Po przerwie zdecydowanie przeważali gospodarze, Polonia nie potrafiła skonstruować akcji. W 83.minucie Nowak podwyższył prowadzenie na 3:1, po podaniu Tosika poradził sobie z obrońcami Polonii i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Polonii.

Piłkarz meczy. Wg. mnie oczywiście że nie zawodny Nowak co tu więcej mówić.

Dzięki tego zwycięstwa GKS dogonił w tabeli Lech Poznań mają po 50pkt, ale pamiętajmy że Lech i Legia swoje mecze mają dopiero przed sobą.... Niezawodny Nowak dzięki zdobytych dzisiaj goli zrównał się Ivanowskim w klasyfikacji strzelców.

[center]Piast Gliwice 1:1 Wisła Karków [/center]

Pierwsza połowa była bardziej wyrównana ale faworyta nie trudno był wyłonić, Wisełka swoje szanse miała już w pierwszych minutach ale ich nie wykorzystali. Wisła miała 100% sytuacje w 19.minucie kiedy z rzutu rożnego Łobodziński strzelał z woleja ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Na gola nie było trzeba czekać długo bo do 23.minuty kiedy Smektała dograł piłkę w pole karne Wilczek bez problemu pokonał Pawełka i było 1:0 dla Piasta. W końcówce pierwszej połowy Wisła znacznie podkręciła tępo chcieli jeszcze przed przerwą wyrównać ale nie udało im się pokonać Kasprzika.
Druga połowa była bardzo szybka gra odbywała się na połowie Piasta, Gliwiczanie mogli się jedynie bronić mieli jedynie kilka sytuacji jedna z nich powinna zakończyć się golem. No i 73.minuta kiedy Wisełce udało się wyrównać wynik spotkania, Małecki przymierzył przy słupku i został bohaterem gola.

Piłkarz meczu ? wg.mnie oczywiście Kasprzik który swoimi interwencjami uratował Piast i znowu nie dał się pokonać więcej niż raz. Brava dla niego xD.

Wynik mnie nie dziwi, przed meczem byłem pewny że Piast się nie da łatwo ograć liczyłem na zwycięstwo Gliwiczan. Z Piastem miały kłopoty zespołu z czołówki ale udało im się wygrać wisła tego nie powtórzyła i remisuje z drużyną która walczy o utrzymanie.
[center]SKRÓT MECZU [/center]

[center]Arka Gdynia 3:3 Śląsk Wrocław [/center]
[center]SKRÓT MECZU [/center]

[center]Legia Warszawa 1:0 ŁKS Łódź [/center]

Rycerze Wiosny ponownie chcieli utrzeć nosa drużynie z czołówki ale tym razem się nie udało. Pierwsza połowa była monotonna Legia nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji, ŁKS przed zejściem na przerwę powinien prowadzić ale nie wykorzystali szans których mieli. W drugiej połowie zdecydowanie przeważali Warszawianie, ŁKS próbował w kontratakach. No i ta chwila, Ostatni rzut rożny w meczu Sierant wpakował piłkę w swoją bramkę co dała zwycięstwo gospodarzom.

Liczyłem na remis no ale.... Piłkarze ŁKS mają ostatnio kłopoty z wypłatami wiele osób mówiło przed meczem że odpuszczą se ale jednak nie, przyjechali do Warszawy po punkty było bardzo blisko, jednak Legia zwyciężyła w stylu Lecha.

Sytuacja w tabeli jest nieciekawa, Legia wykorzystała potyczkę Wisły z Piastem i ma nad Wisełka dwoma punktami przewagi. Teraz czekamy na mecz Lecha - Rucha.
SKRÓT MECZU

[center]Jagiellonia Białystok 1:2 Odra Wodzisław [/center]
[center]SKRÓT MECZU [/center]
[center]
Górnik Zabrze 2:0 Lechia Gdańsk
[/center]

[center]SKRÓT MECZU [/center]

[center]Cracovia Kraków 1:0 Polonia Warszawa [/center]
[center]SKRÓT MECZU [/center]

[center]Lech Poznań 1:1 Ruch Chorzów [/center]

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważał Lech, Ruch miał jedną stuprocentową sytuacje do strzelenia gola a dokładnie Janoszka który w pojedynku sam na sam z bramkarzem Lecha nie strzelił gola. Przed zejściem do szatni Lech objął prowadzenie po golu Lewandowskiego. Po faulu sędzia pozwolił grać dalej, Lech wyszedł z kontratakiem. Peszko popędził na bramkę Chorzowian zagrał w pole karne gdzie bardzo szybko nabiegł Lewandowski który bez problemu wbił piłkę do bramki.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana ale to Ruch przeważał. Ich odważna gra dała rezultaty w 66.minucie, Brzyski bardzo mocnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Lecha i wyrównał wynik. Lech zaczął grać nerwowo i tracił w głupi sposób piłki. Popełniali wiele błędów oraz dużo faulowali.

Piłkarz meczu ? Trudno powiedzieć wg.mnie to Lewy jest bohaterem spotkanie.

Lech nie wykorzystał prezentu Wisły żeby wskoczyć na drugie miejsce w tabeli, tracą już trzy punkty do Legii i jeden do Wisły. Za nimi czają się Bełchatowianie którym do Lecha brakuje tylko jeden pkt a do lidera cztery pkt. Chorzowianie udowodnili że nie należy ich lekceważyć, aktualnie zajmują dwunaste miejsce w tabeli.

[center]SKRÓT MECZU [/center]

Wróć do „Piłka Nożna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość