PiS - „nowy” rząd...

Wydarzenia, wiadomości, informacje, aktualności z Polski i ze świata. Gorące dyskusje!
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

PiS - „nowy” rząd...

Postautor: Redaktor1966 » 28 lis 2015, 21:13

Kilka miesięcy temu, co najmniej 3 razy dobijałem się do P. Pawła Kukiza, w tym wypełniłem ankietę przeznaczoną dla kandydatów do Sejmu z jego listy.
Bez odpowiedzi...


[Na podziw, uznanie/podlizanie się... Plus link do merytorycznych materiałów]
27.10.2015 r.
Witam Prezydenta RP

Sz. P.
Widzę, że jest P. b. szybko, kompetentnie, aktywny. Gratuluję!
Może w związku z tym współpraca?

Jestem od 2000 roku autorem-redaktorem niezależnego internetowego pisma: www.wolnyswiat.pl
Najnowsze publikacje zamieszczam m.in. na moim forumowym publikatorze: http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewforum.php?f=2

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński


Nie otrzymałem nawet odpowiedzi...


19.11.2015 r.
Do Pani premier rządu Polski

Jestem od 2000 roku autorem-redaktorem niezależnego internetowego pisma: www.wolnyswiat.pl
Najnowsze publikacje zamieszczam m.in. na moim forumowym publikatorze: http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewforum.php?f=2

Może konstruktywna współpraca?

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński


23.11.2015 r.
Szanowny Panie Redaktorze,

Jeśli jest Pan zainteresowany zatrudnieniem w służbie cywilnej, proszę śledzić ogłoszenia zamieszczane w BIP KPRM, w zakładce Służba cywilna, Baza ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy ( http://bip.kprm.gov.pl/portal/kpr/39/16 ... ilnej.html ) i wysłać aplikację na adres podany w wybranym ogłoszeniu.

Z pozdrowieniem,
KPRM


Moja odpowiedź:
23.11.2015 r.

Witam ponownie

Myślałem o stanowisku doradcy np. Pani premier, i to z kilku dziedzin, w tym ds. gospodarki, legislacyjnych (propozycje ustaw), w kwestii merytorycznej oceny innych inicjatyw.
Wystarczy zapoznać się z moimi publikacjami, np. odnoście programu PiS: http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... 2&start=75

EKONOMIA/FINANSE:
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... &start=105

RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 3)/EKONOMIA RACJONALNA
http://www.wolnyswiat.pl/11bh5.html

RACJONALNE - KONSTRUKTYWNE - ZARZĄDZENIA DLA ŚWIATA
http://www.wolnyswiat.pl/24.html

Itp., itd., itd., itp.

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński – autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl


Program PiS to m.in.: długi, długi, długi...

Obrazek


Nierozumienie, niewiedza, niechęć do zdobywania wiedzy, niechęć do konstruktywnej działalności, współpracy, a nawet realizacji przygotowanych przez innych konstruktywnych rozwiązań; nieodpowiedzialność; niekompetencja – już „tylko” w tym kontekście/zakresie... A przecież trzeba jeszcze dodać ich - destrukcyjną - aktywność/działalność – oto krótkie podsumowanie potencjału, wkładu tzw. posłów, ministrów, premierów, prezydentów!!!

Przez kilkanaście lat nie mieli czasu, okazji, możliwości zdobycia wiedzy, na naukę, nawet na własnych, czyichś błędach, na wyciągnięcie właściwych wniosków, na nawiązanie współpracy z kompetentnymi ludźmi, którzy się do nich wielokrotnie dobijali...!!!

-- 25 lis 2015, o 19:55 --

01.11.2015 r. - za sprawą PO weszła w życie ustawa o sztucznym wymuszeniu zapłodnienia, dzięki naszprycowaniu przyszłej matki (o ile tworek i matka dożyją) m.in. hormonami...; o przekazywaniu wad genetycznych, w tym bezpłodności takim tworkom...; o dużych wydatkach na ten biznesowy proceder...

M.IN. O IN VITRO...
http://www.wolnyswiat.pl/37h1.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title ... omosc.html | 03.11.2015
Mariusz Błaszczak - to najważniejsze cele rządu PiS:
- 500 zł na drugie i kolejne dziecko oraz na pierwsze dziecko w rodzinach niezamożnych,
- powrót do poprzedniego wieku emerytalnego,
- a także Narodowy Program Zatrudnienia, czyli nowe miejsca pracy dla młodych w Polsce lokalnej.

Takie trzy priorytetowe cele rządu Prawa i Sprawiedliwości wskazał w programie #dziejesienazywo Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS.
______________

Nikotynowcy, nikotynowczynie, alkoholicy i alkoholiczki pilnie wyczekują datku...
Urzędnicy-swojaki-wyborcy m.in. ich obsługujący też...

www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [01.09.2010, 14:22]
TYSIĄCE PIJAKÓW LEŻĄ W SZPITALACH. ZAJMUJĄ MIEJSCA CHORYM
Nikt nie może poradzić sobie z tym problemem.

1500 ludzi codziennie trafia do szpitali z powodu alkoholu. W ciągu pięciu lat ten poziom wzrósł o 65 procent - informuje „Daily Mail”.
Eksperci obarczaja winą za masowe upijanie coraz niższe ceny za trunki w sklepach i promocje „happy hor” w pubach. Efekty są wstrząsające.
Rocznie 15 tysięcy zgonów, 400 tys. przestępstw, 600 tys. ludzi w szpitalach - pisze gazeta.
Do tego dochodzą choroby nowotworowe i wątroby, problemy psychiczne i agresywne zachowanie, bójki uliczne, oraz wypadki samochodowe.
Aż 10 milionów Brytyjczyków przyznaje, że przekracza normy spożycia alkoholu - alarmuje „Daily Mail”. | MK

Polacy na alkohol wydają ponad 20 mld zł rocznie.
A do tego dodajmy skutki, koszty leczenia, utrzymywania na rentach chorych, niedorozwiniętych, upośledzonych dzieci alkoholików – osób dokonujących prokreacji pod wpływem alkoholu.

„ANGORA: ANGORKA” nr 36, 03.09.2006 r.: ILE KOSZTUJE PIJAK (...) WHO oblicza, że budżet państwa [z powodu osób pijanych] traci na leczenie, usuwanie skutków wypadków drogowych, wymiar sprawiedliwości, służbę zdrowia czy spadek wydajności pracy mniej więcej 2 do 3 proc. PKB. W Polsce wyniosło to np. w roku 2005 od 20 do 30 mld złotych.

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek 17.10.2011, 22:54
TYLE KAŻDY DOPŁACA DO PICIA INNYCH
Koszt społeczny konsumpcji alkoholu.

Wydatki na leczenie alkoholików, ich rodzin i ofiar wypadków - spowodowanych przez pijanych - składają się na ponad 220 mld dolarów rocznie. Oznacza to, że do każdego wypitego w USA drinka przeciętny Amerykanin dopłaca 2 dolary - donosi winnipegfreepress.com.
Dla porównania, palenie obciąża budżet kraju na poziomie 160 mld dolarów rocznie. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, CDC obliczyło to na podstawie najnowszych danych określających całkowity koszt społeczny picia alkoholu. To pierwsze takie badanie od 12 lat.
Brano pod uwagę spadek wydajności w pracy, zniszczenia spowodowane wypadkami drogowymi, leczenie marskości wątroby i koszt przestępstw dokonanych pod wpływem alkoholu - wylicza portal.
80 proc. kosztów ponoszą władze lokalne, resztę rodziny alkoholików, oni sami i ich ubezpieczyciele i ofiary. Raport CDC znalazł się w piśmie „American Journal of Preventive Medicine”. | JS

Obrazek

W Polsce różne organizacje podają, że około 10-25 % dzieci w wieku do 14 lat cierpi przez głód i spożywa najwyżej jeden posiłek dziennie. Według obecnych szacunków minimum egzystencji to około 350-390 złotych na osobę! GUS podaje, iż 60% (23 mln) polskiego społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego (z tego 5 mln w skrajnej nędzy)!
Jak wynika z danych Eurostatu jesteśmy liderem... w biedzie. Przegoniliśmy nawet Rumunów i Bułgarów! Z 1/3 obywateli żyjących poniżej minimum socjalnego staliśmy się prawdziwą europejską potęgą!
Już co czwarte dziecko żyje w ubóstwie - wynika z najnowszych danych, przedstawionych w raporcie „Wielkie Oczekiwania”. Od lat 60. ub. wieku na Wyspach przybyło 1,5 mln dzieci wychowywanych w skrajnej biedzie. W sumie jest ich już ponad 3,5 mln - donosi „Guardian”. Autorzy raportu na podstawie analizy zmian w systemie podatkowym przewidują, że w 2020 roku łączna liczba dzieci żyjących w ubóstwie wzrośnie do 4,7 mln - informuje gazeta.pl.
Według szacunków UNICEF, 1 mld młodocianych na świecie żyje w skrajnej nędzy! Codziennie umiera z głodu 110.000 osób, w ciągu roku zaś 40 milionów ludzi, w tym 7 milionów dzieci! Każdego roku przeszło 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem!
MILIARD LUDZI NIE MA CO JEŚĆ.

[Przy takim odżywianiu, to są przyszli renciści...; przyszli rodzice rencistów... itd...; psychopaci, debile; degeneraci (niezdrowo odżywiający się, nikotynowy, alkoholicy, narkomani, dewianci); kanalie, przestępcy! – red.]

Dane Głównego Urzędu Statystycznego z lutego 2014 r.:
Ponad pół miliona dzieci w Polsce nie dojada, bo ich rodziców nie stać, by „zapewnić im przynajmniej w co drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego”. Nie stać ich też, by „przynajmniej kilka razy w tygodniu kupić im świeże owoce lub warzywa” - donosi GUS.
450 tys. dzieci nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup. Edukacyjne straty sięgają też zajęć dodatkowych, na które nie stać rodziców aż 1,4 mln dzieci.
Z powodu biedy 530 tys. dzieci nie chodzi do specjalistów, a blisko 600 tys. do dentysty.

Ogółem na 8,9 mln dzieci w wieku 0-24 lata „na utrzymaniu” w niedostatku lub biedzie żyje 1,4 mln.

Największy dramat dotyczy rodzin wielodzietnych, zwłaszcza z małych miejscowości. GUS wskazuje, że w skrajnej nędzy (poniżej tzw. minimum egzystencji) żyje blisko 10 proc. rodzin wychowujących troje dzieci i aż 26,6 mających ich czworo lub więcej.

Na pomoc rodzinom najbiedniejszym wydajemy ok. 1,8 proc. PKB, tj. około 30 mld zł rocznie. A na emerytury i renty, mimo że jesteśmy młodym społeczeństwem – blisko 210 mld zł rocznie. Od 2003 r. nie zmieniła się właściwie wysokość świadczeń dla rodzin. Pierwszej i jedynej waloryzacji tzw. progu dochodowego uprawniającego do pomocy w ciągu ostatnich 11 lat dokonano w listopadzie 2012 r.


3,4 mld zł kosztowało w 2006 r. utrzymanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z tego obsługa bankowego zadłużenia kosztowała 250 mln zł.
– W Polsce było zarejestrowanych w 2005 r. jako renciści i emeryci, 7,2 mln osób (rencistów w 2007 r. było prawie 3 mln)!
W 2008 roku wypłaty dla rencistów i emerytów (ok. tej 80% sumy) przekroczyły sumę 100 mld zł.

Wydatki Narodowego Funduszu Zdrowia wyniosły w 2005 r. prawie 37 mld zł („WPROST” podaje, że razem z prywatnymi wydatki wyniosły 65-70 mld zł), a w 2009 r. około 56-60 mld (+ prywatne).
Czwartek 13.10.2011 | TYLE MILIARDÓW WYDAJĄ POLACY NA LECZENIE W tym roku na zdrowie Polacy wydadzą 100 mld złotych. 33 mld złotych - pochodzić będzie wprost z naszych kieszeni - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

www.o2.pl / www.hotmoney.pl | Piątek, 25.09.2009 07:24
GAZETA PRAWNA: W ZUS ZABRAKNIE WIELKIEJ KASY!
Jeżeli zadłużenie będzie rosnąć ZUS nie będzie miał z czego wypłacać świadczeń.

Maria Szczur, odwołany już członek zarządu ZUS odpowiadający za jego finanse, przyznała w rozmowie z „GP”, że w tym roku mimo dotacji w wysokości 30,4 mld zł, Fundusz Ubezpieczeń Społecznych będzie musiał pożyczyć w bankach 4 mld zł. Tegoroczna sytuacja funduszu nie będzie taka zła w porównaniu z prognozami na następne lata.
Jak podaje „GP” gorsza sytuacja ma być w przyszłym roku. FUS otrzyma rekordową dotację z budżetu w wysokości 37,9 mld zł, a mimo to będzie mu brakować na wypłatę świadczeń. Dlatego dodatkowe 7,5 mld zł ma pochodzić z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Mimo to ZUS będzie musiał w bankach pożyczyć 3,8 mld zł. Łącznie więc w kasie FUS będzie brakować prawie 50 mld zł.
Jeżeli system nie zostanie zreformowany, z roku na rok dziura w budżecie ZUS będzie coraz większa.
www.gazetaprawna.pl

Rafał Kerger
rafal.kerger@hotmoney.pl

www.o2.pl / www.hotmoney.pl | Sobota, 04.12.2010 08:43
ZUS NIE MA ANI GROSZA. MUSI POŻYCZAĆ
Nasze emerytury zagrożone?

Chociaż każdego roku przez konta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przepływają miliardy złotych, to ZUS wiecznie ma długi.
Jak to możliwe? To, co dostaje ze składek pracujących Polaków, zaraz wypłaca na emerytury i renty. I rok w rok jest na minusie - pisze „Gazeta Wyborcza”.
W 2010 roku ze składek zbierze 91 mld zł - a jego wydatki wyniosą ponad 160 mld zł. Dlatego musi brać gigantyczne dotacje z budżetu i pożyczać w bankach - czytamy na wyborcza.pl.
Skutek jest taki, że z sumy blisko 2 bln złotych, które do tej pory odłożyliśmy w ZUS na emerytury, nie ma dziś praktycznie nic.
Czy ZUS będzie więc miał z czego zwrócić te pieniądze przyszłym emerytom? Urzędnicy zapewniają, że tak, bo spłata długów będzie trwała stopniowo, przez dziesiątki lat.
www.wyborcza.pl

www.o2.pl / www.hotmoney.pl | Środa, 26.10.2011 07:54
ZUS BEZ GROSZA.
Zabraknie pieniędzy na emerytury.

ZUS-owi zabraknie 65 mld zł rocznie na wypłatę świadczeń. Co prawda gwarantuje je państwo, ale i jego sytuacja finansowa nie jest najlepsza - alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Zdaniem gazety, w latach 2013-2017 na wypłatę emerytur zabraknie w ZUS ponad 239 mld zł.
Łącznie w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który jest administrowany przez ZUS, zabraknie w tym czasie na wszystkie świadczenia - według wariantu najbardziej realnego - astronomicznej kwoty 325,7 mld zł - czytamy na gazetaprawna.pl.
Gdzie w takim razie są nasze pieniądze? O tym więcej w „DGP”.
www.praca.gazetaprawna.pl

Krzysztof Zacharuk
krzysztof.zacharuk@hotmoney.pl

[Za każdy wygracowany milion środka płatniczego zapłacili, płacą, zapłacą zdrowiem, życiem, ci, którzy go wypracowali i inni, którzy ponieśli tego konsekwencje, co wiąże się także z wydatkami na lecznictwo, renty. Za to wszystko płaci także przyroda, i zapłacą kolejne pokolenia.
Brakuje pieniędzy, brakuje czystego powietrza, czystej wody, msc na wysypiska śmieci, ziemi pod uprawy/żywności, zdrowych, inteligentnych, normalnych ludzi, surowców. Wniosek jest tylko jeden: trzeba się jeszcze szybciej rozmnażać, w tym przede wszystkim ludzie chorzy, nienormalni, psychopatyczni, debilni, zdegenerowani, w tym nikotynowcy, narkomanii, alkoholicy. Bo to jest moralne, dobreee... A odwrotnie, co oczywiste, byłoby niemoralnie, źle („Hitler, Stalin, Szatan”)! Czyli dalej trzeba słuchać specjalistów od tzw. dobroczynności, religijności, prokonsumpcyjnych ekonomistów, być podporządkowanym m.in. proprokreacyjnym rządzącym; realizatorom utopii, to dalej będzie coraz szybciej lepiej (czy ja czegoś takiego już kilkadziesiąt razy, od 2000 r., nie napisałem, nie unaoczniałem, nie wykazywałem, nie przestrzegałem, nie nawoływałem, nie wzywałem, nie wskazywałem konstruktywnej alternatywy... Czy ja przez kolejne lata nie będę robił tego samego...)... – red.]


„Każdy przedsiębiorca już od nowego roku będzie mógł liczyć na prawie 27 tysięcy złotych dofinansowania do przyjętego młodego bezrobotnego. Ani Elżbieta Rafalska, nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej, ani premier Beata Szydło nie zapowiedziały odwołania programu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Komorowski.”

[Czyli nieważne jest czy dana praca jest potrzebna, wykonywana z jak najmniejszymi negatywnymi skutkami, ich konsekwencjami czy zbędna, szkodliwa, generująca negatywne skutki, a te takie konsekwencje, w tym tego koszty, itp., itd., tylko żeby wykonywał to ktoś młody.. - red.]

http://nczas.com/publicystyka/jak-polsk ... d-zlotych/ | 06.12.2013 r.
Na płace dla urzędników, którzy zarabiają ok. 1100 zł więcej niż średnia płaca w sektorze przedsiębiorstw, idzie rocznie około 65 mld zł.
W 2014 roku na wspieranie zatrudnienia i przeciwdziałanie bezrobociu ma zostać wydane 16,68 mld zł, 770 mln zł.
Na samej składce do UE można by zaoszczędzić w przyszłym roku prawie 17,8 mld zł.
Tomasz Cukiernik

Jedno miejsce pracy stworzone w ramach popularnego w czasie prezydentury Billa Clintona programu „First start” (dla osób na zasiłkach) kosztowało gospodarkę USA około 250 tys. dolarów.

[No przecież urzędnicy-swojaki-wyborcy tym się zajmujący nie będą głosować, wraz z rodzinami, za frajer... - red.]

-- 25 lis 2015, o 19:56 --

Bartosz Marczuk: 500 zł na dziecko. Czego PiS nie mówi lub... nie wie
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... omosc.html | 03.11.2015
[Ludzi jest za dużo, a nie za mało - i to jest jedna z przyczyn ogromnej ilości problemów! My nie mamy żadnego interesu w utrzymywaniu osobników niezdatnych do pracy, jakiejkolwiek użytecznej działalności, pasożytów, degeneratów, w tym pośrednio, bezpośrednio demoralizujących, uczących, wciągających w degeneractwo innych (tak stało się i z nimi), ludzi schorowanych, chorych, w tym zarażających kolejnych ludzi, ludzi blokujących miejsca w szpitalach, miejsca zamieszkania, dogorywających w psychicznych, fizycznych cierpieniach, bezsensownie wegetujących, debili, psychopatów; osobników biernie, czynnie szkodliwychl w zwiększonym eksploatowaniu surowców, w skażaniu, w truciu, w niszczeniu zasobów, w zadłużaniu, itp., itd.! Za to mamy ogromy interes, jak również przyroda, by ich nie było; w dyscyplinowaniu, mobilizowaniu do postępowania normalnego, prospołecznego, konstruktywnego!
Zwolnienia podatkowe, opłacana nauka, zimowy, letni wypoczynek, komputer, rower (przy zbiorowych zakupach, tysiące sztuk, dużo taniej), itp. - to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązania. - red]

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1919448 | 09.11.2015 r.
Przyszły minister finansów o pomyśle „500 zł na dziecko”
Instytut Ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego oceniał, że ogólna kwota tego programu będzie wynosiła ok. 15,5 mld zł rocznie.

Wybrany komentarz:
Ha ha - no mówiłem, że PiSowska katolewica będzie zadłużać i Was i Wasze dzieci. Te 500 zł to nie tyle jakaś darowizna co pożyczka, którą wasze dzieci będą musiały oddać Z PROCENTEM!!!
~HHH


Ubój zwierząt na cenzurowanym pełna wersja)
https://www.youtube.com/watch?v=HRtyG7VQuFQ

DRASTYCZNE szokujące. I TY bierzesz w tym udzial. Napisy polskie PL
https://www.youtube.com/watch?v=M1vC8TfDX9Y


Trochę danych w skrócie:
Światowe tempo wycinania lasów: 1 hektar na sekundę; 860 km2 dziennie; 310 tysięcy km2 rocznie: to prawie powierzchnia Polski. Tempo wymierania gatunków: w lasach tropikalnych: 35 gatunków dziennie; na całej Ziemi: 137 gatunków dziennie.

Osobne szacunki pokazują, że ludzkość konsumuje 25 proc. zasobów naturalnych więcej, niż planeta jest w stanie odtworzyć. Zużywamy zasoby naturalne w takim tempie, że gdyby to odtworzyć w skali globalnej, to światową populację musiałyby wspierać trzy planety.
Jeżeli nic się nie zmieni to już w 2050 roku do życia potrzebna nam będzie nie jedna, ale pięć planet.
Szacuje się, że co roku na świecie ponad 75 mld ton ziemi ulega erozji. Najgorzej jest w Chinach, gdzie gleby niszczone są przez rolnictwo 57 razy szybciej niż są one w stanie się naturalnie regenerować. W Europie 17 razy, a w Ameryce 10 razy szybciej. To oznacza, że za 60 lat nie będziemy mieli gdzie uprawiać roślin - twierdzi prof. John Crawford.
Opublikowany przez „Independent” raport Centrum Prognoz i Badań Klimatycznych Hadley, działającego przy Biurze Meteorologicznym Wielkiej Brytanii, przewiduje, że pustynie, stanowiące obecnie 3 proc. powierzchni naszej planety, do 2100 zajmą aż 1/3 jej powierzchni.
CZEKAJĄ NAS WIELKI GŁÓD, CHOROBY I WOJNY. KATASTROFA CORAZ BLIŻEJ
Liczba ludzi na Ziemi zbliża się do punktu krytycznego.
Zdaniem ekspertów z UNEP - agencji ONZ do spraw środowiska, grozi nam globalny głód - alarmuje „The Daily Mail”.
Stanie się tak, jeśli połowa powierzchnia ziemi zostanie zurbanizowana. A do tego jest już coraz bliżej, bo teraz ten wskaźnik wynosi już 43 proc.
To oznacza, że wyniszczenie lasów i populacji większości zwierząt i ryb. Problemem będzie też dostęp do źródeł wody.
Już niebawem ludzie będą żyć w zupełnie nowej rzeczywistości, która będzie dla nich skrajnie nieprzyjazna - ostrzega prof. Anthony Barnosky z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.
Dodaje, że może się to stać już nawet w 2045 roku.


cena ziemi* rolnej uprawnej wzrosła podrożała [„...400... ...800... ...1817 proc...”]
https://www.google.pl/search?q=cena+zie ... =firefox-a


Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
W Polsce ok. 1 os. na 70 (łącznie ok. 700 000) jest zakażona wirusem HCV powodującym zapalenie wątroby typu C (potocznie żółtaczkę)(1 gram zakażonej wydzieliny wystarczy do zakażenia 1 mln ludzi! – To nie pomyłka), a ok. 1 os. na 1 000 HIV – ze stałą tendencją wzrostową zakażeń w obydwu wypadkach!! Prawie 80% zakażeń wirusem HCV (powodującym WZW typu C) prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, zakażenie wirusem HBV (wywołującym WZW typu B) jest przyczyną ok. 80% przypadków raka wątroby!!
www.o2.pl / www.sfora.pl | 24.11.2009 14:34 RAPORT, UNAIDS, WHO: Pod koniec 2008 roku z HIV/AIDS żyło na całym świecie 33,4 mln ludzi. Dwa miliony osób zmarło w ubiegłym roku na AIDS. 2,7 mln osób się zaraziło. Codziennie zaraża się tym wirusem 7400 osób, w tym 1200 dzieci.
Każdego roku miliony ludzi, losowo, umiera z głodu (40 milionów)!!
Z powodu wojen kilka-kilkaset tys.!! http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/mfutyra/Do ... %84ski.pdf
Wg szacunkowych danych w 14 500 wojnach w historii ostatnich 5000 lat zginęło łącznie ponad 3,6 mld ludzi. Po II wojnie światowej do zakończenia zimnej wojny toczyło się na świecie 150-450 wojen (w zależności od zastosowanych kryteriów), w których zginęło 12-35 mln ludzi. Nadal może się powiększać liczba ofiar, nawet już zakończonych wojen, bowiem niektóre skutki, środki przemocy działają z opóźnieniem, jak np. nędza, wybuchy min.
Skażenia środowiska, a m.in. zanieczyszczenie powietrza powoduje śmierć dwóch milionów osób rocznie (z tego 45 tys. Polaków), a z powodu zatrucia zanieczyszczoną wodą umiera jeszcze kilka mln ludzi rocznie!!
Degeneracja: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa!!
Choroby: 480 mln ludzi zmarło na raka w ubiegłym wieku! Rak wybija Polaków. 1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!! Łącznie choroby są przyczyną śmierci co najmniej kilkunastu mln ludzi rocznie!!
Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
Narkotykami zabijają się następne miliony!!
Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!

Ja proponuję by, bezboleśnie, umierali ci, których pozbycie się przyniesie same korzyści, czyli ich istnienie przynosi same szkody.
PS1
Dlaczego jak najszybciej oddziela się i wyrzuca zgniłe owoce, warzywa od reszty...

PS2
Kim są osobniki, które w obliczu faktu ciągłego ubywania zasobów, w dodatku coraz szybciej, coraz większego ich skażania, że ludzi mimo to przybywa, itp., itd., domagają się zwiększania produkcji, zwiększania wielkości naszej populacji, a osoby temu przeciwne nazywają ludźmi nienormalnymi, złymi i ich ratunkowym propozycjom są przeciwni... Jak to się skończy, jeśli dalej będziemy podporządkowywać się tym pierwszym...

-- 25 lis 2015, o 19:57 --

Wyrok TK w/s OFE: „Polska jest w RUINIE”
http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/127 ... t-w-ruinie | 06.11.2015


Od Zakonu do Rydzyka. 14 frakcji i grup interesów w klubie parlamentarnym PiS [ANALIZA]
http://www.polskatimes.pl/artykul/90641 ... ,id,t.html | 06.11.2015 r.

-- 25 lis 2015, o 19:58 --

Program mieszkaniowy PiS [Wylesiajmy, odrolniajmy, zalewajmy asfaltem, betonem, itp., itd...]

Tak jest źle...
Obrazek
Obrazek

A tak jest dobrze...
https://www.google.pl/search?q=blokowis ... 19&bih=517

O TZW. BUDOWIE NOWYCH MIESZKAŃ...
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=205
darek95
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:04

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: darek95 » 22 gru 2015, 23:12

Jak dla mnie wszystkie partie to złodzieje. Może oprócz Kukiz 15
Awatar użytkownika
Jakor22
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:02

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: Jakor22 » 21 lut 2016, 16:34

Według mnie powinno się wszystkich usunąć ze stanowisk rządzących i przyjąć na nowo. Przy przyjmowaniu wykluczyć starych rządzących i ich rodziny.
AnnaKanna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:00

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: AnnaKanna » 26 kwie 2016, 19:02

Niestety, wszyscy są tacy sami...
kamai
Level 1
Level 1
Posty: 414
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: kamai » 09 maja 2016, 11:48

Jakor22 pisze:Według mnie powinno się wszystkich usunąć ze stanowisk rządzących i przyjąć na nowo. Przy przyjmowaniu wykluczyć starych rządzących i ich rodziny.to całkiem dobry pomysł, nie byłabym jednak tak radykalna, powinni przywrócić stare dobre konkursy i wybierać najlepszych i najbardziej kompetentnych ludzi na stanowiska a nie kierować się przynależnością do partii czy kolesiostwem a może więzami krwi jak to jest w PIS, przebili o 100% wszystkich nepotyków na świecie, chyba u Putina nawet nie ma takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: dyskutantka » 07 cze 2016, 10:00

Bardzo ciekawe macie pomysły ;) - jestem tego samego zdania, z tym, że jednostki niczego nigdy nie dokonają , ale gdyby tak cała Polska ruszyła na Sejm może to by coś dało, tylko, że niestety każdy tylko mówi,ale zrobić cokolwiek - boi się. Ale to normalne zjawisko, a pomarzyć czasami warto,bo jak wiemy marzenia nic nas nie kosztują. ;)
Obrazek
kamai
Level 1
Level 1
Posty: 414
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: kamai » 16 cze 2016, 13:38

popieram :hurra:
kiedy ruszamy? :hurra:
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: dyskutantka » 17 cze 2016, 10:22

kamai pisze:popieram :hurra:
kiedy ruszamy? :hurra:Choćby w lipcu. ;) :hyhy:
kamai
Level 1
Level 1
Posty: 414
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: kamai » 22 cze 2016, 09:05

To czekam tylko na hasło - kiedy, jak, gdzie start, o której, i czy zabrać ze sobą szczoteczkę do zębów i piżamę :P :super:
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: dyskutantka » 22 cze 2016, 20:32

kamai pisze:To czekam tylko na hasło - kiedy, jak, gdzie start, o której, i czy zabrać ze sobą szczoteczkę do zębów i piżamę :P :super:Po co, śpimy pod gołym niebem,jest przecież lato. ;) zbędny balast jest niepotrzebny, chyba że myślisz o ewentualnych aresztowaniach ;)
kamai
Level 1
Level 1
Posty: 414
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: kamai » 24 cze 2016, 08:50

o aresztowaniach, już wiadomo przecież że nie będzie się można gromadzić bo niby zagrożenie terrorystyczne :hyhy:
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: dyskutantka » 24 cze 2016, 12:34

kamai pisze:o aresztowaniach, już wiadomo przecież że nie będzie się można gromadzić bo niby zagrożenie terrorystyczne :hyhy:


Uważam,że idzie odróżnić Muzułmanina od Europejczyka?, z tym że Europejczyk pójdzie za kratki nawet i za "zakłócanie" porządku, chociaż czy napewno? przecież bywają różne marsze i nikogo nie "wsadzają" no chyba, że rozrabia jak pijany zając w kapuście ;) ;)

A wsadzą za coś takiego? ;) :hyhy: :niepewny:
Obrazek
kamai
Level 1
Level 1
Posty: 414
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: kamai » 27 cze 2016, 17:58

Tak, może ale powiedz to naszym rządzącym, to oni wprowadzają idiotyczne zarządzenia a tak naprawdę boją się wyłącznie protestów...a może już nie, tak jak komuna? :zly:
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: dyskutantka » 27 cze 2016, 21:13

kamai pisze:Tak, może ale powiedz to naszym rządzącym, to oni wprowadzają idiotyczne zarządzenia a tak naprawdę boją się wyłącznie protestów...a może już nie, tak jak komuna? :zly:


A czego w Rządzie mają się bać? skoro nikt z obywateli niczego nie robi,a samym mówieniem niczego się nie zdziała. Ludzie dzisiaj są odważni,ale w małym gronie, chyba żeby nagle ruszyła lawina obywateli wtedy może zaczęliby się obawiać. Ale kto pierwszy da hasło????? otóż to......
kamai
Level 1
Level 1
Posty: 414
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: PiS - „nowy” rząd...

Postautor: kamai » 30 cze 2016, 15:28

Masz całkowitą rację

Wróć do „Wydarzenia: Polska i Świat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości