Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Forum RTV - co kupić? Opinie, informacje, komentarze o sprzęcie RTV. Sprzęt Hi-Fi, wzmacniacze, kolumny głośnikowe, głośniki, odtwarzacze CD, DVD, Blu-ray, telewizory, LCD, LED, PLAZMA.
qashqai
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: chełm

Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Postautor: qashqai » 25 cze 2013, 14:16

Czy jest możliwe odtwarzanie obrazu z laptopa na telewizorze bezprzewodowo? Interesuje mnie takie rozwiązanie do sali konferencyjnej.
mucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: lublin

Postautor: mucha » 26 cze 2013, 16:25

Jest coś takiego jak WiDi wprowadzone przez Intel, bazujący na standardzie Wi-Fi. Umożliwia urządzeniom komputerowym bezprzewodowe przekazywanie do zgodnych z tym standardem urządzeń ( np. telewizor WiDi ) obrazu w pełnej wysokiej rozdzielczości full HD wraz z dźwiękiem 5.1
dzony87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:28
Lokalizacja: nie wiem

Postautor: dzony87 » 29 sie 2013, 10:43

Nie mając takiego telewizora WiDi, można spróbować uzyskać przesył przez moduły WiFi. Są aplikacje umożliwiające odtwarzanie multimediów przez wifi ja mam taka w smartfonie.
katelia1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 28 maja 2013, 20:33
Lokalizacja: opole

Postautor: katelia1 » 31 paź 2013, 15:19

Jest też komunikacja NFC (w modelach SONY). Wtedy możesz z telefonu też wysłać na tv.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Postautor: Manuela » 05 lip 2016, 12:37

Oczywiście, że jest możliwe. Może i się na tym nie znam, ale kiedyś jak grupowo oglądaliśmy jakiś film, to znajomy właśnie odpalał go na swoim laptopie, a obraz widzieliśmy na telewizorze, więc jak najbardziej.
Kropeczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 20 sie 2016, 07:19

Re: Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Postautor: Kropeczka » 21 sie 2016, 18:11

A nie prościej przez kabel?
JJRC
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:50

Re: Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Postautor: JJRC » 25 sty 2017, 11:59

Teoretycznie najprościej jest oglądać przez kabel HDMi, jednak opcja połączenia bezprzewodowa jest o wiele bardziej wygodna i tutaj wiele zależy od modelu tv jaki posiadasz,jeżeli ma opcję smart to spokojnie możesz połączyć laptopa z telewizorem i odtwarzać na nim np: filmy.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Postautor: bella3 » 26 lip 2019, 20:29

oczywiście że można trzeba się tylko odpowiednio połączyć najlepiej kablem jednak
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Postautor: koja » 29 lip 2019, 19:16

Potwierdzam, najlepiej połączyć te dwa urządzenia kablem HDMI. Masz wtedy gwarancję ciągłości obrazu, bo u mnie przy połączeniu bezprzewodowym zdarzały się przerwy w przesyle i zakłócenia obrazu. Nie wiem sama z czego to wynikało. A jak się połączy dobrym kablem, tylko powtarzam dobrym to będzie rewelacyjnie wszystko śmigać. Ja osobiście też nie lubię oglądać na laptopie filmów, na tv i to 50 cale jednak zupełnie inaczej jest. Co jeszcze do kabli skoro o nich mowa, zwracacie uwagę jakie kupujecie HDMi czy bierzecie najtańszy standard hdmi? mnie kolega trochę oświecił na jakie parametry patrzeć by jakość przesyłu była najlepsza i czym się różnią kable hdmi. Na https://www.tme.eu/pl/pages/news/21675/Wszystko-o-kablach-HDMI#Jakie-sa-rodzaje-i-srednice-zyl-kabli-HDMI wszystko w sumie dobrze i sensownie opisali. Zerknijcie sobie, jak będziecie mieli w planach kupować taki kabel to zwróćcie uwagę na te parametry i rodzaje kabli hdmi.
mol5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2017, 13:22

Re: Czy możliwe jest otwarzanie obrazu z laptopa na tv?

Postautor: mol5 » 31 paź 2019, 20:41

Wszystkie potrzebne do tego złączki, przejściówki na pewno znajdziesz tutaj https://www.swiatkabli.pl Sama znalazłam tam kilka potrzebny rzeczy dla siebie, bo przy remoncie chcę wszystkie przejsciówki i kable skompletować.

Wróć do „Forum RTV - co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość