Kantor

internet, net
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Re: Kantor

Postautor: wyjur » 10 lip 2018, 09:41

Zaletą kantoru online jest jeszcze możliwość przy większej kwocie negocjacji. Nie wiem jak jest w innych kantorach, ale na Cinkciarzu do jakiejś kwoty kurs robi się automatycznie korzystniejszy a powyżej negocjacja może odbywać się przez czat z obsługą czy na infolinii. Z bankami raczej takiej możliwości nie ma, nawet co do kantorów stacjonarnych miała bym wątpliwości, bo oni nawet potrafią odmówić wymiany.

igam
Level 1
Level 1

Postautor: igam » 11 lip 2018, 00:09

Jest parę kantorów które są dośc elastyczne jeśli chodzi o wycenę waluty i można się dogadać, np. Pluskantor. Sporadycznie mam do przewalutowania jakieś większe pieniądze ale jak tak się zdarzy, dzwonię na infolinię do nich albo piszę na czacie konkrety. Nie zdarzyło mi się aby odmówili. Od wysokiego miesięcznego obrotu też się automatycznie generują zniżki.
Mari
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Mari » 11 lip 2018, 07:26

Dla mnie, jeśli chodzi o kantor online, to najlepszy jest Gieldawalut. Założyłam tam konto niedawno, bo przed tegorocznym urlopem i jako nowy klient, przez miesiąc miałam bardzo dużą zniżkę od prowizji:) Teraz już jej nie mam, ale z tego co patrzę na kursy, to i tak mają jedną z lepszych ofert i na pewno u nich zostanę na dłużej.
icon
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: icon » 11 lip 2018, 14:58

Ja wymieniam Franki do spłaty kredytu przez transakcje społecznościowe na cinkciarzu, bo tam nie ma prowizji i opłat. A przy tak wysokim kursie waluty jaka się ostatnio utrzymuje rata i tak jest dla mnie sporym ciężarem dlatego szukam jak najtaniej. Kiedyś na samym początku przewalutowanie zrzuciłam na bank, ale teraz jak doliczą swoje koszty za transakcje to wolę wymianę wziąć na siebie.
igam
Level 1
Level 1

Postautor: igam » 14 lip 2018, 12:44

Banki zawyżają kursy bardzo często, nie warto więc być zdanym na ich wycenę, nawet jeśli takie automatyczne przewalutowanie rat jest wygodne. Kantor online wycenia CHF dużo uczciwiej, na 1 racie ok 80 zł spokojnie można zaoszczędzić, a komfort właściwie taki sam, bo przecież prosto z kantoru można spłacać przelewem na rachunek techniczny banku, który jest przeznaczony do spłaty kredytu.
Awatar użytkownika
Tuxedo
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Tuxedo » 22 sie 2018, 18:57

Zgadzam się w stu procentach z moim poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć :)
ewa66
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: ewa66 » 27 sie 2018, 19:20

Ja od pewnego czasu nie korzystam z kantorów wcale. Zamówiłam kartę wielowalutową i podczas wakacji czy pobytów za granicą nie biegam po kantorach tylko płace tą kartą w walucie lokalnej danego kraju. Jak dla mnie duża wygoda i komfort. Zobaczcie sobie szczegóły na stronie https://www.igoriacard.com/ może i wam się spodoba taka opcja.
igam
Level 1
Level 1

Postautor: igam » 30 sie 2018, 00:45

Z reguły w walucie robię tylko przelewy a do tego nawet karta mi nie jest potrzebna. Wszystko załatwiam przez internet, kantor online ma nawet opcję szybkich przelewów za granicę do dowolnych odbiorców, a wymiana waluty oczywiście dużo taniej wychodzi niż w zwykłym kantorze albo banku.

Wróć do „Internet”