Nawadnianie organizmu a sport

Sport Forum: najświeższe wiadomości, imprezy sportowe, relacje, wyniki, tabele, zdjęcia, wideo, sportowcy, strefy kibica, ćwiczenia, odżywianie.
vanessa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2017, 10:12

Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: vanessa » 06 cze 2017, 10:16

Mam pytanie odnośnie uprawiania sportu i odpowiedniego dostarczenia wody do organizmu. Tzn ile wody konkretnie trzeba wypić po treningu??
W jednym artykule (http://fitkat.pl/nawadnianie-organizmu- ... -wiedziec/) przeczytałam, że najlepiej zważyć się przed i po nago i zobaczyć ile brakuje i wypić tyle wody - myślicie, że to dobry pomysł? Z drugiej strony jak niby mam się zważyć nago na siłowni? A po siłowni przecież nie będe czekać z napiciem się aż do przyjścia do domu
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: miracle » 12 cze 2017, 21:35

Trzeba dużo pić, nie tylko jak się uprawia sport.
plaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:35

Re: Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: plaster » 31 lip 2017, 20:02

Ja piję tyle ile mi się chcę. Czasami w upalny dzień potrafię wypić 2l wody na treningu, więc raczej piję odpowiednią ilość ;) Ogólnie mam spore pragnienie, ale to chyba dobrze, bo piję prawie tylko wodę.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: Kubalek3 » 08 sie 2017, 09:57

Jak się uprawia sporty wodne to zwodzi człowieka. Ja pływam na https://www.wheretowake.com i nieraz udaje mi się zapomnieć o płynach bo widzę wodę cały czas przed sobą. I to jest błąd! Kilka razy jak już wyszedłem na brzeg mimo, że byłem mokry to miałem tak wyschnięte usta, aż popękane. Teraz już się staram w miarę pilnować z piciem.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: Manuela » 26 wrz 2017, 11:48

Uprawiając sport trzeba się nawadniać, to oczywiste.
graskrys
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 26 wrz 2017, 11:46

Re: Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: graskrys » 26 wrz 2017, 12:36

Moim zdaniem po intensywnym sporcie litr to minimum.
mary-kate009
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 25 lut 2019, 14:45

Re: Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: mary-kate009 » 25 lut 2019, 15:12

Ja po jednym treningu (trenuje karate kyokushin) potrafię stracić 1-2 kg wody. Często ważę się przed i po treningu bo akurat mamy w salce wagę. Nie wyobrażam sobie jednak wypić na raz 1,5-2 litry wody po treningu. Wolę przygotować sobie napój izotoniczny: woda + sok z cytryny + łyżka miodu + szczypta soli kamiennej lub himalajskiej. Świetnie nawadnia taka mieszanka. Nigdy sama woda! Woda tylko przechodzi przez nas, a nie dostaje się do komórek. Roztwór musi mieć odpowiednią osmolalność.
zilion
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:39

Re: Nawadnianie organizmu a sport

Postautor: zilion » 31 lip 2020, 22:28

Trzeba pić odpowiednią wodę (np. http://normotech.pl/maszyna-do-wody-redox/ ) i ilość to przynajmniej 1,5-2l. Ale tak naprawdę to zalezy od aktywności i od masy ciała. Już nie pamiętam jak to było, poszukaj sobie, ale chyba 100 czy 300 ml na kilogram, ale nie chcę kłamać.

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość