ćwiczenia bez obciążania kolan

Sport Forum: najświeższe wiadomości, imprezy sportowe, relacje, wyniki, tabele, zdjęcia, wideo, sportowcy, strefy kibica, ćwiczenia, odżywianie.
ta.rita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2017, 14:40

ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: ta.rita » 20 mar 2017, 14:43

Witam - potrzebuję zrzucic około 25-30 kg, tak żeby zakwalifikowac sie do istotnego dla mnie zabiegu.
Stąd moje pytanie - co mogę robić?
Zależy mi tylko na tym - żeby nie obciążać kolan...
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: miracle » 21 mar 2017, 10:22

Najlepiej pójdź z czymś takim do trenera.
natka29
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:20

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: natka29 » 04 kwie 2017, 10:05

Koniecznie z kimś to skonsultuj! Ja zaczęłam trenować na własną rękę i źle wykonywałam niektóre ćwiczenia, co skończyło się kontuzją więzadła stabilizującego kolano. Jestem z Poznania i poszłam do Kręg-Clinic, gdzie mi pomogli. Na szczęście udało się szybko wrócić do ćwiczeń, ale tym razem już pod okiem fachowca :) Nawet jak Ci się na początku wydaje, że robisz jakieś ćwiczenia dobrze to i tak zawsze lepiej się poradzić.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: Kubalek3 » 11 maja 2017, 09:30

Warto zadbać o jakieś dobre akcesoria treningowe, te na pewno pomogą Ci w prawidłowym ćwiczeniu ;) Może coś z https://www.k-sport.com.pl - mają fajne rzeczy w rozsądnych cenach
Awatar użytkownika
roberek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2017, 14:41
Lokalizacja: Poznań

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: roberek » 01 cze 2017, 11:56

Ćwiczenia na leżąco nie obciążają kolan :) Poza tym wszelkie skręty, skłony, boxing też są dobre i nie obciążają kolan ani trochę.
mariolaGT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:50

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: mariolaGT » 04 lip 2017, 13:30

Na obciążone kolana warto zaopatrzyć się w jakieś ochraniacze, ściągacze. Tu znalazłam artykuł na temat ochraniaczy http://sportzilla.pl/wybrac-najlepsze-o ... -zalecane/ mam nadzieje że pomoże to komuś wybrać najlepszą opcję ochrony dla siebie.
Awatar użytkownika
Dinno29
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2017, 22:29

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: Dinno29 » 04 lip 2017, 18:55

Szczerze mówiąc, to nie mam zielonego pojęcia. Nie jestem w stanie pomóc...
michal_bb
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2017, 13:33

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: michal_bb » 05 lip 2017, 12:02

Może pływanie, chociaż też trochę obciążą nogi, ale nie aż tak, jak inne ćwiczenia....
polacep
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:05

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: polacep » 10 lip 2017, 09:11

A słyszałeś o czymś takim jak chociażby kalistenika? Polecam sobie poczytać. https://www.k-sport.com.pl/pl/ Jak już poczytasz to polecam ten sklepik. Jakieś drążki się przydadzą ;)
Ania_ABCfitness
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:18

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: Ania_ABCfitness » 21 lip 2017, 14:19

Witaj! Przy dużej nadwadze i problemach z kolanami odradzany jest przede wszystkim jogging, ćwiczenia na stepperze oraz przysiady. Zgadzam się z przedmówcami, że odpowiednie dla Ciebie byłyby ćwiczenia w pozycji leżącej lub klęczącej oraz pływanie. Z ćwiczeń w pozycji leżącej polecam unoszenie nóg, brzuszki, nożyce. Pomagają one zredukować masę ciała oraz wysmuklić sylwetkę. Jeżeli zależy ci na spaleniu tkanki tłuszczowej oraz wzmocnieniu stawów, polecam także nordic walking. Jest to świetny rodzaj wysiłku fizycznego angażującego całe ciało. Dzięki zastosowaniu kijków, które odciążają staw kolanowy jest on chętnie wybierany przez osoby starsze lub z nadwagą. Sprzętem fitness, który podobnie jak nordic walking mało obciąża stawy jest orbitrek. Podczas ćwiczeń angażuje on podobne mięśnie, a ponadto pomaga spalić zbędne kilogramy. Twojej uwadze polecam szczególnie model Strider marki Sapphire : https://www.abcfitness.pl/fitness-i-sil ... ider-p1936. Jest on wyposażony w nowoczesny komputer z wyświetlaczem, dzięki którym możemy śledzić takie parametry jak przebyty dystans, czas treningu czy spalone kalorie. Pamiętaj, że podczas odchudzania ważne są nie tylko ćwiczenia, lecz także odpowiednia dieta. Powinnaś pić dużo wody (zwłaszcza podczas treningu), jeść pięć zbilansowanych posiłków dziennie i zrezygnować z takich produktów jak cukier, sól oraz niezdrowe przekąski. Jeżeli mogłabym jeszcze coś doradzić - pytaj śmiało :).
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: kumpel » 01 lip 2018, 19:01

Mnie ostatnio kolano boli nawet przy dłuższym chodzeniu. Natrafiłem na stronę https://elektrostymulatory.net/staw-kolanowy/ . Zastanawiam się nad kupnem takiego stabilizatora.
Buba19
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2019, 12:12

Re: ćwiczenia bez obciążania kolan

Postautor: Buba19 » 08 mar 2019, 12:19

Na pewno dobry będzie basen, jako przygotowanie ciała pod ćwiczenia. Potem warto się skonsultować z fizjoterapeutą i rozmasować mięśnie ud, przyczepy kolan i tak dalej.

----------
folie grzewcze

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość