Bieganie w smogu czy bieżnia?

Sport Forum: najświeższe wiadomości, imprezy sportowe, relacje, wyniki, tabele, zdjęcia, wideo, sportowcy, strefy kibica, ćwiczenia, odżywianie.
Fransiiscas2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:58

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Fransiiscas2 » 06 paź 2018, 10:14

Sama nie wiem jak reagować na smog, mieszkam w większym mieście i niby z tym problem jest, ale co wcześniej nie było? Jakoś podejrzane to jest;) Są w sumie też maski antysmogowe i można w zime w nich chodzić, a nawet biegać. Bo w sumie ten problem największy jest oczywiście w sezonie grzewczym. Zaopatrzcie się też w odpowiednie kurtki, oraz najlepiej w jakiś longsleeve i dres do biegania. Ja sobie bardzo chwale produkty od 4F https://www.sport-shop.pl/4f-m-383.html Klasyczne, uniwersalne wzronictwo i bardzo porzadne materiały. Mają duży pakiet odzieży sportowej
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: jjusti18 » 03 lis 2018, 10:13

Wiesz ile można biega na bieżni? Wydaje mi się taki trening na dłuższą metę będzie mało efektywny. Wiem, że bieganie w smogu nie będzie niczym jednak przyjemny i przede wszystkim też niezdrowym dla naszego zdrowia. Dlatego myślę, że warto pomyśleć przykładowo o zakupie maski antysmogowej. Ostatnio czytałam na ten temat tutaj https://siosmog.pl i wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.
Piter_87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 21 wrz 2018, 12:43

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Piter_87 » 05 lis 2018, 11:30

Mimo wszystko uważam, że lepiej biegać na zewnątrz niż w pomieszczeniu. Może faktycznie powinieneś zainwestować w lepszą maskę antysmogową? Zajrzyj na https://www.runners-world.pl/. Z tego co pamiętam, był tam artykuł, na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiej maski.
kamil_bator
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2018, 09:37

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: kamil_bator » 06 lis 2018, 09:41

zdecydowanie bieżnia
renia.bos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2018, 15:50

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: renia.bos » 26 lis 2018, 15:51

Moim zdaniem w tym przypadku lepiej zdecydować się na bieżnie.
tesastasa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2018, 10:22

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: tesastasa » 16 sty 2019, 11:22

Zdecydowanie wolę biegać na powietrzu, ale nie zawsze jest to możliwe - w tej sytuacji ratuję się siłownią.
____________
zabudowa hakowa
aramex10
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2019, 21:49

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: aramex10 » 16 sty 2019, 21:58

Zdecydowanie bieżnia na dobrej siłowni :)
syrenka1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2019, 16:48

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: syrenka1 » 22 sty 2019, 16:49

Bieżnia jest dla mnie nuuuuudna ;) dlatego mam maseczkę antysmogową i nie mam z tym problemu :) nawet kupiłam ostatnio finis neptune zwiększając tym samym moją motywację! :hurra: :hyhy:
zofialipska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:15

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: zofialipska » 29 sty 2019, 15:10

Ja w sezonie zimowym nie uprawiam żadnych sportów na zewnątrz właśnie ze względu na smog (tym bardziej że mieszkam w jednym z najbardziej "zasmogowanych" miast w Polsce. Natomiast w domu mam trenażer https://miastorowerow.pl/pl/564-trenazery , więc mogę jeździć na swoim rowerze kiedy tylko chcę. Świetne rozwiązanie.
Kori
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2019, 15:36

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Kori » 29 sty 2019, 15:38

Ja wole bieżnie. Nikt mi nie przeszkadza, nie mam wrażenia że ktoś sie za mną ogląda, nie mam obaw że sie przeziębie itd.
Piter_87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 21 wrz 2018, 12:43

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Piter_87 » 30 sty 2019, 19:26

Każda opcja ma swoje plusy i minusy, chociaż niedawno przekonałem się do bieżni. Sprawdziłem jednak najpierw na https://www.runners-world.pl/, co zrobić, aby taki trening był efektywny i muszę przyznać, że po miesiącu widzę bardzo dobre rezultaty.
django
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2019, 10:29

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: django » 04 lut 2019, 11:27

No właśnie, dobre pytanie. Zawsze się zastanawiałem czy bieganie przy tak niskiej jakości powietrza ma sens, czy sobie nie zrobimy większej szkody wdychając tyle smogu... :orany:
Awatar użytkownika
Emanuelax
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2018, 14:17

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Emanuelax » 04 lut 2019, 12:12

Maski są po prostu niewygodne. Sama biegałam w kilku różnych maskach i żadna mi się nie podobała. Niezależnie od kwoty. Jednak wydaje mi się, że warto jest się przemęczyć, żeby nie wdychać bezpośrednio zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.
Gostek18
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:47

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Gostek18 » 15 lut 2019, 11:22

Rozmawiałem kiedyś na ten temat z lekarzem - stanowczo odradzał bieganie gdy powietrze jest w tak dużym stopniu zanieczyszczone - chyba że posiadamy jakiejś dobrej klasy maskę. Tak czy siak bardziej zalecane jest pozostanie w domu, najlepiej przy włączonym oczyszczaczu, niestety.

Dla ciekawostki powiem że oglądałem ostatnio na yt porównanie masek - przeróżne, nie pamiętam kto to robił już teraz... Ale takie bardziej sportowe, profesjonalne, no i zwykłe takie, budowlane. Zgadnijcie która wygrała... :hyhy:
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: LaReina » 21 lut 2019, 12:58

A kto Ci każe biegać w smogu? Tzn może inaczej kto Ci go każe wdychać? Sa maski antysmogowe od tego. Zastanawiam się nad kupnem a tym bardziej, że jest promocja teraz na nie https://goodair.pl/maski-antysmogowe/ma ... aign-id=20 Kupowałam już tutaj oczyszczacz powietrza w listopadzie ubiegłego roku więc mam już zaufanie do tego sklepu.

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość