Bieganie w smogu czy bieżnia?

Sport Forum: najświeższe wiadomości, imprezy sportowe, relacje, wyniki, tabele, zdjęcia, wideo, sportowcy, strefy kibica, ćwiczenia, odżywianie.
zefir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2017, 13:30

Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: zefir » 14 lut 2017, 13:37

Czesc, lubie biegać, nie jakoś wyczynowo i nie codziennie ale tak ze dwa razy w tygodniu staram się pobiegać po parku czy innych skwerkach. Problem w tym że w moim mieście coraz groźniej ze smogiem, nie do końca ufam tym maskom i jakoś niewygodnie mi w tej która kupiłem (może powinienem więcej na nią wybulić). Mysle sobie czy lepiej biegać dla zdrowia w niezdrowym powietrzu czy odpuścić bieganie terenowe i ćwiczyć w mieszkaniu, mam na myśli kupno biezni treningowej. Rozmawiałem już z żonka i nawet entuzjastycznie zareagowała, też by chętnie skorzystała. Co wy na to? Dobry pomysł? Podsuniecie jakiś fajny model?
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: AinEingarp » 14 lut 2017, 17:59

Gdy na dworze jest smog, nie powinno się biegać. Zdecydowanie lepiej wtedy wybrać bieżnię.
karlajna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:16

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: karlajna » 15 lut 2017, 10:29

Dla mnie wybór jest prosty, ja bym się nie truła smogiem tylko pobiegała na siłowni albo faktycznie w mieszkaniu skoro masz możliwość, w mojej kawalerce by się bieżnia nie zmieściła… :/
Ania_ABCfitness
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:18

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Ania_ABCfitness » 16 lut 2017, 11:00

Witam, wiele osób wybiera bieżnię stacjonarną właśnie ze względu na niesprzyjające warunki do biegania w terenie. To dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku zanieczyszczonego powietrza, ale także złej pogody czy choćby braku czasu, żeby wybrać się na jogging. Co do sprzętu, nasz sklep wprowadza właśnie na rynek nowy model bieżni elektrycznej – Sapphire SG-2200T Dance: http://www.abcfitness.pl/sprzet-fitness ... ance-p1828. Posiada aż 29 programów treningowych, zapewnia również bezpieczeństwo dzięki specjalnemu klipsowi oraz amortyzowanemu pasowi. Wyposażona jest też w nowoczesny wyświetlacz LCD, na którym możesz nie tylko monitorować swoje parametry, ale nawet oglądać filmy :) Pierwsze sztuki oferujemy w obniżonej cenie, zapraszamy!
zefir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2017, 13:30

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: zefir » 17 lut 2017, 09:42

Dance czyli że można biegać i tańczyc? ;D
Ania_ABCfitness
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:18

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Ania_ABCfitness » 20 lut 2017, 10:43

Przede wszystkim zadbać o kondycję i sylwetkę :) Tańca nie polecamy, ale trening o dowolnej porze – jak najbardziej! Dodam jeszcze, że jako właściciel marki oferujemy na tę bieżnię 5-letnią gwarancję w systemie door-to-door oraz profesjonalny serwis na terenie kraju.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: DorisAxline » 10 mar 2017, 13:01

a co z butami do biegania? jakie polecacie?
ja mam http://natural-born-runners.pl/Buty-do-biegania-cinfo-pol-27.html. A wy?
Awatar użytkownika
Pan Kowal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:12

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Pan Kowal » 24 mar 2017, 11:42

ja strasznie nie lubię biegać na bieżni, więc smog czy nie, biegam na zewnątrz
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: pawi » 09 kwie 2017, 11:05

Z pewnością przydadzą Ci się podstawowe porady, dzięki którym lepiej przygotujesz się do samego biegu, a sam bieg będzie bardziej efektywny, poczytaj tutaj http://www.poradnik-edukacyjny-kargroup ... ze-biegac/
Aalicja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2017, 09:38

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Aalicja » 17 kwie 2017, 09:40

Ja biegam na dworze. Czasami smog drapie w gardło, ale tego się nie uniknie. Myślałem może nad jakaś maseczką do ochrony ?
plaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:35

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: plaster » 24 maja 2017, 13:15

Zdecydowanie wolę pobiegać na bieżni, którą zresztą mam u siebie w domu niż w tym syfie co czasami jest na dworze. Może wydawać się to dziwne, ale większość treningów robię na bieżni - łatwiej mi się zmotywować. Osobiście biegam na bieżni zipro, którą kupiłem za dobrą cenę - 1300zł, mam już ją rok i niczego nie mogę jej zarzucić! Jednak przy kupowaniu bieżni nie możecie dać sobie wcisnąć jakiegoś kitu, ja osobiście szukałem w internecie po różnych poradnikach i rankingach i skorzystałem z tego artykułu http://www.cwiczwdomu.info/bieznia/ . Co prawda teraz idzie lato i jednak lepiej biega się na dworze, ale zimą bieżnia to idealne rozwiązanie ;)
Awatar użytkownika
ziper19
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:20

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: ziper19 » 24 maja 2017, 19:29

Tylko bieżnia.
----
przenoszenie maszyn
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Bieganie

Postautor: jjusti18 » 20 cze 2017, 17:55

Ja preferuje biegać tylko na powietrzu- oczywiście jeżeli pogoda na to pozwoli... Mam w okolicy piękny park w którym można rozciągnąć się dodatkowo, same plusy. Teraz planuje sobie zakupić nawet okulary sportowe, ponieważ moje już straciły żywotność, a trafiłam na fajny produkt w sklepie Optishop . Okulary Winner marki Ver Sport -widać, że są solidne i co najlepsze idealnie sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Czytałam, że są fotochromowe z korekcją.
skteba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:32

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: skteba » 22 cze 2017, 12:34

Ja też w takim wypadku wybrałbym jednak bieżnię!
Cokolo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2017, 08:42

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Cokolo » 22 cze 2017, 13:46

Bieganie w smogu według mnie jest lepsze od biegania na bieżni. Może dobrze jest poszukać jakiegoś parku w pobliżu?

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość