Na czym ćwiczyć w domu?

Sport Forum: najświeższe wiadomości, imprezy sportowe, relacje, wyniki, tabele, zdjęcia, wideo, sportowcy, strefy kibica, ćwiczenia, odżywianie.
Awatar użytkownika
bandrzej85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2016, 12:30

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: bandrzej85 » 23 sty 2017, 10:51

Ja myślę, że czasami nie potrzebujemy specjalnych przyrządów, a wystarczy kanapa, baniaki z wodą ;) Brzmi to może śmiesznie, ale sprawdza się ;)
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: bella91 » 28 lut 2017, 20:29

Możesz zrobić sobie domowa siłownię. Na http://www.reff.pl/ znajdziesz używany sprzęt świetnej jakosci w naprawdę dobrych cenach.
Sama mam małą siłownię od kilku lat i nie mogę narzekać. Brakuje mi jedynie bieżni ale być moze ją kupię w tym roku.
Awatar użytkownika
margotka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2017, 15:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: margotka » 29 mar 2017, 11:49

Sklepy sportowe pozwalają kupić profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w przyzwoitych cenach. Nie wszystko jest tanie, ale takie podstawowe rzeczy jak hantle, piłka do fitnessu, obciążniki, gumy czy sprzęt już typowo na siłownię, znajdzie się w ofercie każdego z nich.
Ja ze swojej strony polecam hantle, piłkę i matę na sam początek. Ćwiczenia z hantlami ładnie wyrabiają ramiona, a ćwiczenia na piłce stabilizują kręgosłup i napinają mięśnie brzucha oraz łydek (zależy, którą partię się ćwiczy), a do tego są wymagające. A mata się przyda do wszystkiego, bo nie zaleca się ćwiczeń na gołej podłodze, jak już ćwiczy się w domu.
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: Piotr30 » 03 kwie 2017, 09:26

Awatar użytkownika
thump
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: thump » 07 kwie 2017, 10:11

Ciągle słyszę o tym orbitreku itd., a jak sam miałem okazję spróbować to dla mnie jakiegoś szału nie było z tym sprzętem. No i nie zmęczyłem się aż tak, a dla mnie ćwiczenia muszą męczyć, żeby było widać efekty. Dlatego u mnie w domu są hantle, obciążniki na nogi, gumy do treningu, piłka do fitnessu i ławka do ćwiczeń. Orbitrek jest dobry, żeby zacząć przygodę ze sportem po dłuższej przerwie, ale nie już dla średniozaawansowanych, których mięśnie przyzwyczaiły się już do lekkich ćwiczeń.
andrzej43
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2017, 14:44

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: andrzej43 » 07 kwie 2017, 14:44

najlepiej na jakimś rowerku

_________________________
zawór elektromagnetyczny
Arturoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:22

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: Arturoo » 13 kwie 2017, 11:36

Nie wiem, czy ktoś już może wspominał o sprzęcie z logo K-Sport ? Dla mnie to lider w branży przyrządów do ćwiczeń. Ceny można sprawdzić w ich sklepie internetowym: https://www.k-sport.com.pl
plaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:35

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: plaster » 23 maja 2017, 11:13

Wszystko zależy od tego na czym Ci zależy. Jeśli chcesz się trochę wzmocnić i poprawić swoją siłę i kondycję wystarczy, że będziesz biegał i robił ogólnorozwojówkę. Jeśli chcesz zrobić dobrą formę warto zaopatrzyć się też w jakieś hantle i drążek. Hantle kupisz już za ok. 50zł, a dobry drążek rozporowy dostaniesz już nawet za 30zł. Ja zacząłem ćwiczyć stosunkowo niedawno i szukając sprzętu do mojej domowej siłowni natknąłem się m.in na ranking z drążkami http://www.cwiczwdomu.info/drazek-do-podciagania/ i kupiłem sobie właśnie jeden z drążków z tego rankingu :D . Możesz też poszukać na yt jakichś filmów z poradami.
Awatar użytkownika
roberek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2017, 14:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: roberek » 01 cze 2017, 11:53

Ja mam zestaw małych hantli, matę do ćwiczeń, kettlebella i gumę do treningów. Nie uważam, by były potrzebne drogie sprzęty rodem z siłowni, bo to wcale nie sprawia, że nasza motywacja jest większa - np. ja bym była jeszcze bardziej zniechęcona, patrząc na taki rowerek czy orbitrek. Sprzęty, które wymagają większego wysiłku przy używaniu, są wg mnie strzałem w 10, by osiągnąć wymierne efekty :)
mariolaGT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:50

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: mariolaGT » 13 cze 2017, 19:20

Rower i ogród to są takie miejsca, gdzie spokojnie można ćwiczyć a nawet zarazić ruchem swoje dzieci. Dla tych, którzy maja nieco miejsca obok domu, bardzo dobrym pomysłem dla dziecka jest zakup gokartu na pedały - https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodo ... la-dzieci/ bo nie znam malucha, który nie poszalałby w ten sposób. Ato bardzo dobry, zdrowy sposób na wysiłek.
Olka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2017, 09:00

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: Olka » 14 cze 2017, 09:03

Mata do ćwiczeń wystarczy w zupełności...
______________________________________________________________

www.decorolka.pl - Sklep Decorolka - Wystrój w stylu skandynawskim
Andrzej
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2017, 14:26

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: Andrzej » 05 lip 2017, 14:29

Na czym byś nie ćwiczył każdy praca włożona w Twoją sylwetkę Ci coś da.. Ja osobiście polecam zaopatrzeć się w coś takiego: https://www.k-sport.com.pl/pl/shop/prod ... ny-khs0001 :super: :super: :serce: :ok:
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: Manuela » 26 wrz 2017, 11:49

Przyrządów do ćwiczenia w domu jest sporo, zawsze można jakiś porad poszukać w sieci.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: Arkadiusz1 » 05 lis 2017, 11:31

To zależy od tego, co ćwiczycie i w jakim celu. Wiem, że wiele osób ćwiczy na matach do tego przeznaczonych. Ja uważam, że nawet jeśli macie u siebie takie maty jak http://matywejsciowe.pl/o-firmie/ to bylibyście w stanie na nich też odpowiednio poćwiczyć. Najlepiej sami sprawdźcie i się o tym przekonajcie.
Awatar użytkownika
portal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2017, 12:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Na czym ćwiczyć w domu?

Postautor: portal » 17 lis 2017, 14:52

Mata się przyda na pewno, by ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się na podłodze. Poza tym nie ryzykujemy, że plecy będą nas boleć po leżeniu na gołej podłodze - nie polecam kłaść się na plecach na podłodze i robienia ćwiczeń bez żadnego podkładu pod nie, ból potem jest straszny! Do tego hantle albo cały ich zestaw, by od razu zapewnić sobie różnorodność - one się przydadzą do różnego rodzaju ćwiczeń. Potem wedle upodobań, gumy, skakanki, drążki, dużo jest możliwości tak naprawdę i da się zrobić całkiem nieźle wyposażoną, domową siłownię :)

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość