Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

technologia,nauka,medycyna i inne
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: serwerux1 » 31 mar 2019, 21:13

jankamor
Level 1
Level 1
Posty: 366
Rejestracja: 07 maja 2018, 13:11

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: jankamor » 04 kwie 2019, 12:52

Słyszałam, że ruch jest dobry na żylaki. Nadmierne dźwiganie może szkodzić.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: bella3 » 23 kwie 2019, 01:20

Aktywność fizyczna bardzo ważna, żylaki robią się zazwyczaj z długiego przebywania w jednej pozycji. Praca siedząca, stojąca, mało ruchu, dźwiganie, zła dieta, to wszystko sprzyja powstawaniu. Ale nie znaczy że osoba która tak pracuje nie może nic zrobić. Lekarze zalecają stopniowany nacisk na nogi by poprawiać krążenie. Taki ucisk zapewniają specjalne podkolanówki albo rajstopy kompresyjne. Można przez internet nawet kupić, ten producent ma dobre opinie użytkowników https://venoflex.pl/. Od nie jednej osoby już słyszałam, że to działa. Najlepsza profilaktyka przeciwżylakowa a do tego nie inwazyjna. Tylko trzeba na nogę taką rajstopę założyć i normalnie funkcjonować. Są różne do wyboru, komfortowe, jakość bardzo wysoka i naprawdę na długo posłużą. A to tego będą działać zdrowotnie na żyły, na krążenie.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: budynia » 25 kwie 2019, 17:19

Ja mam obciążenie genetyczne, bo i rodzice i babcia maja problem z żylakami. Z profilaktyki to nie zakładnie nogi na nogę, unikanie długiego siedzenia w jednej pozycji ale na pewno warto się też wybrać do flebologa, bo w pewnym momencie domowe sposoby to jednak za mało.
Analawcia32B
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 26 kwie 2019, 15:50

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: Analawcia32B » 26 kwie 2019, 16:20

Zylaki to trudny problem, ja borykam sie z nim od jakiegoś czasu, żadne tabletki ani maści nie pomagają. Mysle pozważnie zyby pozbyć ich sie na dobre, jednak wolałabym uniknać skomlikowanych operacji i blizn. Ktoś cos doradzi?
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: fibii » 27 kwie 2019, 18:35

Na żylaki duży wpływ maja geny, jak ktoś ma skłonnoci a do tego dojdzie siedząca praca to duża szansa że prędzej czy póniej żylaki się pojawią, ja od jakiegoś czasu bior maxi3vena z ruszczykiem, wzmacnia żyły, poprawia krążenie, czuję że moje nogi są lżejsze
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: budynia » 08 maja 2019, 18:48

crysti1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 02 sie 2018, 18:31

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: crysti1 » 22 cze 2019, 22:53

Fibii nie wiesz czy to maxi3vena pomaga tez na puchnące nogi? czesto pracuje na stojąco i podczas tych upałów to ledwo dawałam radę, lubię chodzić w butach na obcasie ale nie dawałam rady żadnych wcisnąć, bo nogi opuchnięte i byłam skazana na trampki albo jakieś klapki inaczej butów bym nie włożyła
Agent od ubezpieczeń itp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 30 maja 2019, 04:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: Agent od ubezpieczeń itp » 23 cze 2019, 11:15

Varicorin to unikatowa i bogata formuła składników odżywczych, które wspomagają prawidłowe działanie naczyń krwionośnych oraz eliminują uczucie ciężkości nóg. Suplement rekomendowany jest w szczególności kobietom, które borykają się z problemem żylaków oraz pękających naczynek.

Varicorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca. Wielopłaszczyznowe działanie suplementu sprawia, że kierowany jest on do szerokiego grona odbiorców. To jedyny tego typu produkt na rynku oferujący bogaty skład i gwarantujący wysoką skuteczność.
http://nplink.net/SyNwyOAT
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: monikabert90 » 25 sie 2019, 13:48

Ciekawe, myślę, że warto sobie obejrzeć. Jeśli jednak zauważycie u siebie pierwsze objawy żylaków, warto jak najszybciej wybrać się do chirurga naczyniowego. Bardzo dobry przyjmuje na przykład w Centrum Neomedica w Poznaniu. Na stronie https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/chirurgia-naczyniowa/ znajdziecie pełen opis oferty i dane kontaktowe, polecam zajrzeć, jeśli jesteście z tych okolic ;)
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: Lilka2 » 26 sie 2019, 14:11

Moja babcia ma problemy wlasnie z zylakami i ogolnie z nogami - dla niej chodzenie nie przychodzi tak latwo, a przynajmniej raz do roku pekaja jej zylaki przy wysokim cisnieniu. Niestety w domu nie moglismy jej pomoc zwlaszcza ze w ciagu dnia sporo pracujemy.Zdecydowalismy sie wiec na dom seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ gdzie jest pod stałą opieką medyczną dobrych lekarzy. Zauwazylam jak ostatnio ją odwiedzalam tutaj, ze czuje sie znacznie lepiej i nie czuje juz takiego bolu w trakcie chodzenia jak wczesniej.
mugol
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2019, 11:29

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: mugol » 30 sie 2019, 11:29

wspolczuje
chloe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:45

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: chloe » 12 wrz 2019, 23:43

u mnie w rodzinei są niestety genetyczne predyspozycje do żylaków, plus siedzenie przz wiele godzin w ciągu dnia o żylaki nie trudno, na razie jeszcze się nie pojawiły ale zdarzało mi się ze czulam rozpieranie w lydkach, nogi puchły, zaczęłam brać maxi3vena profilaktycznie i jest o niebo lepiej, nawet w wyglądzie moich nóg jest spora różnica
mikolajseo3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 01 lut 2018, 21:58
Kontaktowanie:

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: mikolajseo3 » 21 mar 2020, 15:25

Jeżdżenie na rowerze regularne podobno bardzo pomaga.

biuro księgowe ursynów biuro rachunkowe ursynów księgowość ursynów
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć - choroby nóg

Postautor: Anulaa21 » 29 sie 2020, 10:18

To prawda, ten temat nigdy nie jest przyjemny. W mojej rodzinie wiele kobiet zmaga się z tym problemem, więc wiem, jak czasami może być ciężko. Osobiście polecam Wam szybką diagnozę i podjęcie odpowiednich działań mających na celu zniwelowanie takich problemów. W https://terapia.lodz.pl/ możecie przejść odpowiednie badania i leczenie, dzięki czemu Wasze problemy żylne zostaną usunięte. To ważna rzecz, weźcie to pod uwagę na poważnie.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość