Opony letnie zimowe czy całoroczne?

forum motoryzacyjne
igmk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:51

Opony letnie zimowe czy całoroczne?

Postautor: igmk » 11 cze 2019, 08:58

Czy są tutaj osoby, kierowcy, właściciele pojazdów mający doświadczenie z oponami całorocznymi? Czy sprawdzą się w polskich warunkach klimatycznych? Pytam zwłaszcza o okres zimowy...
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Opony letnie zimowe czy całoroczne?

Postautor: miracle » 11 cze 2019, 09:24

No właśnie, warto takie kupić?
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie zimowe czy całoroczne?

Postautor: miastowy » 11 cze 2019, 12:58

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od takich czynników jak to gdzie się jeździ zwykle samochodem, od tego jaka będzie zima, od tego jakie umiejętności ma kierowca, jaki styl jazdy preferuje dany kierowca itd
Krótko mówiąc to na jakie opony zdecyduje się dany kierowca to jest kwetia raczej indywidualna.
Zachęcam jeszcze do zapoznania się z tym tekstem: http://racerpolska.pl/opony-do-samochod ... aloroczne/ witryna na której tematyka ta została trochę szerzej opisana.
Peksio87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, 14:36

Re: Opony letnie zimowe czy całoroczne?

Postautor: Peksio87 » 12 cze 2019, 11:52

Czy antyutleniacze wpływają na jakość opon? Jak to wygląda z perspektywy kierowcy - powinien się przejmować takimi rzeczami czy nie?
Awatar użytkownika
heavyvoice
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2019, 23:32
Lokalizacja: Sompolno

Re: Opony letnie zimowe czy całoroczne?

Postautor: heavyvoice » 12 cze 2019, 23:34

Ja tam wolę mieć osobne na zime i osobne na lato. Całoroczne nie zawsze są takie super...
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Opony letnie zimowe czy całoroczne?

Postautor: kumpel » 18 lis 2019, 19:32

Tak naprawdę na naszych drogach każdą oponę możesz uszkodzić. Ja po wjechaniu w dziurę bezdyskusyjnie musiałem szukać wulkanizatora w okolicy. Najszybciej znaleźć kogoś w internecie więc tam szukałem. Na https://wulkanizator.com.pl/wulkanizacja-warszawa/ natrafiłem na mobilną wulkanizację. Fachowcy podjechali pod wskazany adres i na miejscu naprawili to, co było uszkodzone. Uważam, że taka mobilna wulkanizacja to naprawdę świetne rozwiązanie.

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość