Olej silnikowy

forum motoryzacyjne
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Olej silnikowy

Postautor: jasiu » 15 wrz 2018, 10:37

W jaki sposób dobieracie olej silnikowy??
Znajomy kupił nowy samochód i nie miał żadnej informacji odnośnie oleju. Jak zaradzić takiemu problemowi??
drzewiasty
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Re: Olej silnikowy

Postautor: drzewiasty » 19 wrz 2018, 18:20

Wiesz co, możesz spróbować na jakiejś stronie IPARTS czy APARTS czy czymś takim wpisać wszystkie dane auta i zobaczyć jaki olej Ci wyskoczy :)

Możesz też spróbować poczytać na forum tej marki samochodu, na pewno jest jakiś dział na temat tego modelu. A jak już będzie wiadomo jaki olej jest potrzebny to polecam kupić tutaj: oleje samochodowe. Hurtowe ceny i masz pewność, że przyjdzie Ci oryginalny produkt, a nie podróbka, jakich pełno na Allegro. :)
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Re: Olej silnikowy

Postautor: jasiu » 21 wrz 2018, 15:13

dzięki za rady. Znalazłem sam ciekawą stronkę która pomaga w doborze oleju.
https://lubematch.shell.com/ wybierasz w kilku krokach swój samochód i masz.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Olej silnikowy

Postautor: Ela78 » 22 paź 2018, 18:30

Właśnie przyszła pora wymienić olej w moim samochodzie i nie do końca wiem gdzie znaleźć odpowiedni. Dotychczas tym zajmował się mąż, ale wyjechał jak na złość zagranicę w ramach swojej pracy. Także wszystkie rzeczy zostały teraz na mojej głowie. W internecie znalazłam oleje silnikowe takiej firmy http://mihel.pl . Czy ktoś z was je stosował do swojego auta? Czy warto go kupić?
zwiekszruch
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 27 cze 2018, 14:36

Re: Olej silnikowy

Postautor: zwiekszruch » 23 paź 2018, 10:14

W instrukcji w schowku na pewno jest napisane, a jeśli nie to w internecie na forum marki na pewno znajdziesz info lub się kogoś poradzisz. Jak już będzie wiadomo jaki olej potrzebujesz to polecam sprawdzić oleje samochodowe. Ja zawsze kupuję u sprawdzonego sprzedawcy, a nie na Allegro. W Alti Group ceny mają prawie takie same, a przynajmniej mam pewność, że biorą od producenta, a nie z podrabianych rozlweni olejów, o cyzm było dosyć głośno w Polsce ostatnio :przestraszony: :oczami:
mateusz666
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2020, 15:04

Re: Olej silnikowy

Postautor: mateusz666 » 28 wrz 2020, 15:18


Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość