Wideorejestrator

forum motoryzacyjne
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Wideorejestrator

Postautor: trylogia » 30 lip 2018, 13:11

Oczywiście, że jest wiele parametrów, na które należy zwrócić uwagę. Dzięki temu wiadomo, jaką kamerkę wybrać. Oczywiste, że kupujemy taką, która spełnia nasze oczekiwania. Możliwie za jak najmniejsze pieniądze. Tutaj: http://podsuwam.pl/rejestrator-jazdy-wybrac-rodzaje-czym-sie-kierowac-kupujac-wideorejestrator-samochodu macie tekst, w którym jasno jest wszystko opisane.
Awatar użytkownika
Banos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:07

Re: Wideorejestrator

Postautor: Banos » 30 lip 2018, 15:15

Kilka dobrych propozycji kamer samochodowych zajdziesz tutaj - http://www.motoinf.pl/funkcjonalna-kamera-cofania/
szasza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 01 kwie 2016, 09:21

Re: Wideorejestrator

Postautor: szasza » 30 lip 2018, 16:12

Chyba główną różnicą, jaka jest od razu widoczna, to cena pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Raczej nie bierze się ona z niczego. Jeśli ktoś mówi, że sprzęt za 50 zł będzie działać tak samo jak ten za 300-400 zł, to zdecydowanie odradzam go słuchać. Skądś ta różnica musi się brać. Według mnie istotny jest przede wszystkim kąt widzenia. Potem by zwracał uwagę na pojemność pamięci i samej baterii.
Awatar użytkownika
majkel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2016, 09:00

Re: Wideorejestrator

Postautor: majkel » 31 lip 2018, 15:18

Nie wiem czy warto kupować wideorejestrator. Ja zacząłem wykorzystywać swoją komórkę w tej roli i póki co całkiem fajnie się sprawdza. Na sklepie dostępne są różne aplikacji, więc wystarczy wybrać tylko tą, która nam najlepiej podejdzie.
Awatar użytkownika
bus_ikowy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:52

Re: Wideorejestrator

Postautor: bus_ikowy » 31 lip 2018, 16:21

Nie wiem czy to najlepszy pomysł by korzystać smartfona w roli wideorejstratora. Rozumiem, że obecne telefony naprawdę wiele potrafią nam zaoferować, ale skoro powstają dalej sprzęty dedykowane danym rzeczą, to nie dzieje się tak bez powodu. Ja kupiłem wideorejestrator SJCAM SJDASH M30 na Matrix Media. Na szczęście jeszcze nie potrzebowałem w ten sposób nagranego materiału, ale zawsze warto jednak być przygotowanym, niż potem żałować.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Wideorejestrator

Postautor: monikabert90 » 27 sie 2018, 15:26

Bardzo duży wybór wideorejestratorów do samochodu masz również na https://smartcams.pl/32-kamerki-do-samochodu. Znajdziesz tam między innymi kamery wbudowane w lusterko, kamery cofania, kamery z licznikiem prędkości i wiele innych. Taka kamerka do samochodu to moim zdaniem bardzo przydatny gadżet, który powinien się znaleźć w każdym aucie ;)
szasza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 01 kwie 2016, 09:21

Re: Wideorejestrator

Postautor: szasza » 29 sie 2018, 12:40

Jeśli by się rozejrzeć to faktycznie na rynku jest wiele dostępnych modeli kamerek samochodowych, tylko nie wiem, czy warto na wszystko na wszystkie zwracać uwagę. Spotkałem się z opinia, z którą już tutaj wcześniej się podzieliłem, że przecież można kupić wideorejestrator za 50 zł, czy coś koło tego i mimo wszystko będę się upierał, że taki sprzęt nie będzie działać tak samo jak coś droższego. Ta różnica cenowa nie bierze się znikąd.
Awatar użytkownika
raficki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:12

Re: Wideorejestrator

Postautor: raficki » 31 sie 2018, 17:49

Ale co zrobisz, jak większość osób, nie patrzy na jakość, tylko na cenę. Oczywistym jest, że ja sprzęt lepszej jakości zapłaci się o drożej. Ale według mnie warto. Niezależnie od tego czy ktoś spędza za kółkiem całe dnie, czy tez dojeżdża tylko do pracy, to jednak lepiej posiadać taką videorejestrator. Ja sam jakiś czas tam kupiłem sobie taki sprzęt https://matrixmedia.pl/wideorejestrator ... -gps.html/ i jeśli chodzi o jakość nagrania to jestem zadowolony. Miałem już kilka sytuacji, kiedy się przydała i przydał się tutaj jej szeroki kąt nagrywania, który wynosi 170 stopni.
anapolis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24

Re: Wideorejestrator

Postautor: anapolis » 31 sie 2018, 18:26

Nawet całkiem fajna kamerka. Cena też nie jest zbyt wygórowana jak za tej klasy sprzęt. Według mnie lepiej mieć i nie mieć potrzeby korzystania. W sensie, lepiej niech nagrywa i nic się nie dzieje. Kolega jest taksówkarzem, i gdyby nie taka kamerka to miałby spore problemy. Chłop wymusił na nim pierwszeństwo. Gdyby nie to, że całość zajścia była nagrana właśnie przez wideorejestrator, to nie dość że dostałby mandat, to jeszcze polecieliby mu po ubezpieczeniu.
Awatar użytkownika
hemis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 18 kwie 2016, 12:42

Re: Wideorejestrator

Postautor: hemis » 29 paź 2018, 09:08

Sam teraz zastanawiam się nad zakupem wideorejestrata. Mam czasem wrażenie, że niektórzy kierowcy kompletnie nie myślą nad tym co robią. A tak w razie potrzeby, wszystko jest nagrane i dokładnie można określić winnego. Myślałem, czy by może telefonu komórkowego nie wykorzystać w tym celu.
Awatar użytkownika
raficki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:12

Re: Wideorejestrator

Postautor: raficki » 30 paź 2018, 08:51

Odradzam. Raz spróbowałem w ten sposób jeździć i nie ma to najmniejszego sensu. Przede wszystkim, zabawa z ustawieniem telefonu i kamery. Po drugie, kąt kamery. Kamery w wideorejestratorach mają szerszy kąt nagrywania, czego nie można powiedzieć o telefonach komórkowych. Po trzecie i ostatnie. Skoro są urządzenia, które powstały w jednym celu, to po co angażować do tego coś innego. A koszt takiego wideorejestratora nie jest jakiś ogromny, a może być bardzo przydatny na drodze.
Awatar użytkownika
majkel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2016, 09:00

Re: Wideorejestrator

Postautor: majkel » 31 paź 2018, 08:43

Co do kosztu wideorejstratora, to różnie bywa. W zależności ile chcesz wydać, to zawsze znajdzie się coś na twoją kieszeń. Ja ostatnio dla ojca szukałem takiego sprzętu, to na Matrix Media znalazłem Wideorejestrator XBLITZ Black Bird. Tata zadowolony, głównie ze względu, że nie musi pamiętać o włączeniu urządzenia, bo samo się włącza przy odpaleniu silnika.
wrang
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:24

Re: Wideorejestrator

Postautor: wrang » 09 lis 2018, 12:40

to na pewno wygodna funkcja, a co do samych wideorejestratorów, to zależy co kto czego potrzebuje. Wydaje mi się, że wcześniej te urządzenia było dużo droższe. Teraz jak się dobrze poszuka, to i nawet do 100 zł można znaleźć dobry sprzęt.
aligazar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2016, 14:50

Re: Wideorejestrator

Postautor: aligazar » 13 lis 2018, 09:03

Jak ktoś dobrze poszuka, to i za jeszcze mniej można kupić nowe urządzenie. Najważniejsze, żeby kamerka nagrywała w dobrej jakości. Weźcie pod uwagę to, ze u nas przez pół roku robi się szybko ciemno. Bardzo często też wyjeżdża się kiedy jeszcze nie wstało słońce. Czyli wideorejestrator powinien nagrywać obraz bardzo dobrej jakości, niezależnie od warunków. Oczywiście ma też na to wpływ w jakim terenie się poruszamy. W terenie zabudowanym potrafi być bardzo jasno, nawet w nocy. Gorzej, kiedy wyjeżdża się poza miasto, gdzie jedynym źródłem światła są reflektory samochodu. Tam też czeka najwięcej zagrożeń. Nawet nie zliczę ile razy musiałem gwałtownie hamować, bo na drogę nagle wyskoczył dzik...
fiasko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwie 2016, 10:41

Re: Wideorejestrator

Postautor: fiasko » 14 lis 2018, 09:08

Wiesz, dziki to jednak tylko zwierzątko. Bardziej bym zwrócił uwagę na pieszych i rowerzystów, którym chyba brakuje wyobraźni. Wracaliśmy od znajomych wieczorem i jechaliśmy drogą, przy której nie było żadnych latarni, czy innego źródła światła. Nagle po hamulcach, bo nie zauważyłem rowerzysty. Facet ubrany na czarno, bez żadnego oświetlenia na rowerze, czy nawet odblasków. Kompletnie niewidoczny. Sam teraz zastanawiam się nad kupnem wideorejestratora, ale już takiego bardziej fachowego. Znalazłem taki model, co o nim sądzicie? https://matrixmedia.pl/wideorejestrator ... go-se.html

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość