nowy rodzaj czyszczenia kont bankowych !!! uwaga !!!

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

nowy rodzaj czyszczenia kont bankowych !!! uwaga !!!

Postautor: serwerux1 » 29 kwie 2018, 22:19

Uwaga na sklep MojeKlocki.com i nietypową sztuczkę przestępców...
Jeśli szukacie w Google klocków LEGO, to możecie bardzo łatwo trafić na fałszywy sklep mojeklocki.com. Na poniższym zrzucie ekranu to pierwsza (!) opcja.

Obrazek

Cały proces zakupu wygląda normalnie. Ciekawie robi się dopiero przy płatności. Dowiadujemy się tam, że trwa przerwa techniczna a „moduł płatności będzie włączony do 10h”. Nie dostajemy więc ani możliwości zapłacenia szybkim przelewem, ani kartą, ani nawet zwykłym przelewem. Jak zatem zarabiają przestępcy? Odpowiedź pojawia się po pewnym czasie w naszym telefonie – w formie SMSa od złodziei.

Obrazek

Pod adresem z SMSa czeka fałszywy panel płatności Dotpaya. Za jego pomocą przestępcy wyłudzają login i hasło do banku oraz kod jednorazowy potwierdzający zdefiniowanie przelewu zaufanego na koncie ofiary. Zrzuty ekranu tej części ataku zobaczycie w opisie drugiego scenariusza ataku. Obecnie przestępcy używają domeny dtpay.info.

Strona mojeklocki.com korzysta także z fałszywego serwisu Opineo, zamieszczonego pod adresem oppineo.com – to popularna sztuczka przestępców, mająca przekonać osoby niezdecydowane, szukające opinii o podejrzanym sklepie w Google.

podobny scenariusz posiadał inny sklep creative-impact.pl

wybieramy przedmiot i płatności:
Obrazek

mamy link do szybkich płatności!.. Klikamy....

Obrazek

Wygląda prawie jak prawdziwy, prawda? Obsługuje oczywiście strony logowania różnych banków.

Obrazek

Po podaniu loginu i hasła są one prawdopodobnie weryfikowane pod kątem poprawności a następnie operator serwisu zleca zdefiniowanie przelewu zaufanego i wyświetla prośbę o przepisanie kodu z wiadomości SMS. Po zatwierdzeniu przelewu przez ofiarę jej konto jest czyszczone do zera.

Ostrzeżcie swoich znajomych i uważajcie na sklepy z podrobionymi płatnościami , bo możecie stracisz wszystkie pieniądze z konta!

źródło: ZTS

Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość