Twój telefon po wyłączeniu może być na podsłuchu

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Level 1
Level 1
Posty: 402
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Twój telefon po wyłączeniu może być na podsłuchu

Postautor: serwerux1 » 14 cze 2017, 21:14

Edward Snowden znowu szokuje. Demaskator, odpowiedzialny za największy wyciek danych w historii NSA tym razem opowiada o Wielkiej Brytanii i szokujących technologiach.

W wywiadzie dla BBC, który został wyemitowany w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu Edward Snowden mówił szczegółowo o możliwościach szpiegowskich brytyjskiej agencji wywiadowczej GCHQ. Ujawnił on, że szpiedzy rządowi mogą legalnie włamać się do telefonu każdego obywatela, aby słuchać, co dzieje się w pokoju, przeglądać pliki, wiadomości i zdjęcia, wskazać dokładnie, gdzie dana osoba jest (na znacznie wyższym poziomie niż w normalnym systemem GPS), oraz monitorować każdy ruch właściciela telefonu i każdą rozmowę, nawet wtedy, gdy telefon jest wyłączony.

Technologie te są nazwane „Smerfy”, tak samo jak niebiescy mali bohaterzy bajki dla dzieci. Pomimo uroczej nazwy, technologia jest bardzo niepokojąca;

Każdy z elementów „Smerfów” jest zbudowany do szpiegowania w inny sposób. „Nosy Smurf” pozwala włączyć mikrofon i podsłuchiwać użytkowników, nawet jeśli sam telefon jest wyłączony. „Tracker Smurf” to narzędzie geo-lokalizacyjne, które pozwala [GCHQ] śledzić cię z większą precyzją niż można byłoby uzyskać od typowych telefonów komórkowych. „Paranoid Smurf” uniemożliwia wykrycie „przejęcia kontroli” nad telefonem.

Informacje przedstawione przez Edwarda Snowdena powinny martwić każdego, kto zdaje sobie sprawę, że przy dużym zagrożeniu terrorystycznym w kraju, rząd znajduje uzasadnienia do łamania praw i wolności obywateli. Jednocześnie ilość ataków, wzrasta co powoduje ogólną panikę i strach wśród obywateli Wielkiej Brytanii.
Wszelkie zmiany w prawie dotyczące inwigilacji pod pretekstem zapobiegania ataków terrorystycznych zostaną wprowadzone i na pewno nie zostaną zniesione po zażegnaniu zagrożenia.Źródło: Orwellsky.blogspot.com

Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość