Ocena poziomu bezpieczeństwa Twojej firmy

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Level 1
Level 1
Posty: 220
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Ocena poziomu bezpieczeństwa Twojej firmy

Postautor: serwerux1 » 14 cze 2017, 15:45

Co to w ogóle jest?

KILP, bo tak nazwana została aplikacja, jest narzędziem służącym do oceny poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Jego sercem jest autorski algorytm wykorzystujący naukową metodologię szacowania i traktowania ryzyka, która pozwala na rzetelną identyfikację niespełnionych wymagań bezpieczeństwa. W oparciu o odpowiedzi użytkownika, wymogi regulacyjne oraz najlepsze praktyki system wskazuje te obszary bezpieczeństwa, które są najbardziej zagrożone i wymagają najszybszej interwencji.

Warto podkreślić, że KILP nie jest „elektronicznym audytorem”. Dla firm, które stać na audytorów, KILP może stać się narzędziem usprawniającym pracę obu stron. Z kolei dla tych, których dotychczas nie było stać na dbanie o bezpieczeństwo teleinformatyczne, może być ciekawą alternatywą, która pomoże im zająć się najważniejszymi problemami.
Jak to wygląda?

KILP to zwykła aplikacja webowa. Działa zadając użytkownikowi kilkaset pytań. Na podstawie analizy pierwszych odpowiedzi buduje kolejne scenariusze, by jak najlepiej dopasować kwestionariusz do faktycznych potrzeb firmy. Na początku identyfikujemy urządzenia oraz systemy i oceniamy ich wartość i istotność dla firmy.

Obrazek

Obrazek

Co z bezpieczeństwem danych?

Podawanie stronie trzeciej szczegółów posiadanych mechanizmów bezpieczeństwa może być ryzykowne. Jest jednak na to prosty sposób – łącząc się do aplikacji wystarczy z usługi korzystać za pomocą VPNa lub innego sposobu anonimizacji źródła pochodzenia informacji a konto założyć na specjalnie do tego celu utworzoną skrzynkę poczty elektronicznej niepowiązanej z firmą, w której pracujemy. KILP nie oczekuje od użytkownika żadnych prawdziwych danych identyfikacyjnych. Co więcej, autorzy usługi sami zachęcają do zachowania anonimowości przy wypełnianiu formularza a zakres przechowywanych na serwerze danych jest minimalizowany pod kątem zapewnienia prywatności użytkowników.
Na czym zarabiają autorzy?

KILP jest całkowicie darmowy – z czego zatem chcą czerpać zyski autorzy? Nie ukrywają swojego modelu biznesowego i bez problemu odpowiadają na to pytanie. W następnym kroku rozwoju KILP wprowadzi platformę zakupową, na której algorytmy będą rekomendowały konkretne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo dostosowane do profilu badanej firmy, . Co ważne, KILP nie będzie w żaden sposób komercyjnie związany z konkretnym producentem czy dostawcą usług – autorzy zmapowali tysiące dostępnych na rynku rozwiązań, a narzędzie będzie rekomendowało te, które dla konkretnej sytuacji badanej firmy zwiększy poziom bezpieczeństwa zapewniając optymalizację kosztów. Planowane jest również wprowadzanie dodatkowych płatnych opcji dla korzystających z serwisu firm, m.in. narzędzi do łatwego badania zgodności z poszczególnymi normami i regulacjami (np. zbliżającym się RODO).

Po drugie zagregowane dane zebrane od użytkowników również mogą mieć istotną wartość rynkową. Choć dane indywidualnych profili firm nie będą udostępniane, to twórcy KILPa bardzo gorąco zachęcają do podawania ich w sposób anonimowy, by uniknąć wszelkich wątpliwości.
Podsumowanie

Audytem systemów informatycznych przez wiele lat zajmowaliśmy się zarówno od strony prowadzących audyty, jak i podmiotów audytowanych. Usługi te z reguły były dostępne dla większych firm, które stać było na opłacenie czasu specjalistów. KILP oferuje analogiczną usługę za darmo, dodając do niej mechanizm rekomendacji poprawy sytuacji badanej firmy. W naszej ocenie może się to okazać bardzo ciekawą rewolucją. Oczywiście, jak w każdym przypadku innowacji, to rynek zweryfikuje założenia projektu. Zatem, rynku, do dzieła!

https://kilp.co/

źródło: ZTS

amik5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2018, 12:06

Re: Ocena poziomu bezpieczeństwa Twojej firmy

Postautor: amik5 » 17 sty 2018, 12:21

Warto na pewno postawić na takie sprawdzenie swojej firmy pod kątem bezpieczeństwa i np. zagrożenia wybuchem. Może nam w tym pomóc ta firma http://seka.pl/oferta/uslugi-bhp-i-ppoz ... a-wybuchem Zajmują się oni takimi kontrolami i chętnie doradzą nam, co robić, żebyśmy byli bezpieczni w miejscu pracy.
kreatywny
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 192
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Ocena poziomu bezpieczeństwa Twojej firmy

Postautor: kreatywny » 06 lut 2018, 09:36

Warto także brać pod uwagę inne aspekty bezpieczeństwa, mianowicie bhp. My kombinezony ochronne kupujemy z avacore, gdyż mają bardzo rozsądne ceny.
Ada33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 11 lip 2017, 10:46

Re: Ocena poziomu bezpieczeństwa Twojej firmy

Postautor: Ada33 » 13 lut 2018, 09:17

Powiem Wam szczerze, że sama o ochronie danych osobowych w przedsiębiorstwie póki co wiem niewiele. Stąd też moje pytanie. Czy warto sięgać po usługi takich firm zewnętrznych jak chociażby ITLS http://itls.pl/oferta/giodo-dokumentacja-i-rejestracja-zbiorow-danych/ ? Z tego co wiem bowiem, ich domeną jest między innymi Dokumentacja i Rejestracja Zbiorów Danych w GIODO. Czy jednak komuś z zewnątrz można zaufać przy tak ważnej kwestii, czy może jednak postawić na jakieś przeszkolenie jednego z pracowników. Jak uważacie?
kukiii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2018, 22:49

Re: Ocena poziomu bezpieczeństwa Twojej firmy

Postautor: kukiii » 23 lut 2018, 22:58

GIODO sieje niezły zamęt obecnie no


Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość