Jak sprytnie oszuści okradają ludzi na Facebooku

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Jak sprytnie oszuści okradają ludzi na Facebooku

Postautor: serwerux1 » 19 mar 2017, 16:59

Oszuści coraz częściej wykorzystują w swojej działalności serwisy społecznościowe, a szczególnie Facebooka.
Polega na zhakowanym koncie na FB, wtedy może pisać do swoich znajomych o pożyczkę.
Znajomy myśle ż to na prawdę jego znajomy bo nie wie że konto jest przejęte przez złodzieja.

Co robić, by nie dać się takim kłamcom i oszustom?

Gdy ktoś prosi Cię o przelew, sprawdź jego prośbę . Wyślij mu SMS, lub zadzwoń. ponieważ nigdy nie masz mieć pewności czy konto Twojego znajomego nie zostało przejęte i ktoś właśnie nie próbuje Cie okraść.

Po drugie, zawsze upewnij się, że wpisujesz login i hasło na stronie swojego banku, a nie na stronie która tylko ją udaje.
Jeśli szybko się zorientujesz że zalogowałeś się na fałszywej stronie,szybko wejdź i zmien hasła na swoim koncie bankowym.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2018, 18:29 przez serwerux1, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
biowax0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2017, 19:07

Re: Jak sprytnie oszuści okradają ludzi na Facebooku

Postautor: biowax0 » 10 kwie 2017, 14:39

dobrze , że o tym przeczytałam!! co to ma być jak tak można;/
Awatar użytkownika
Quner
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2017, 14:47

Re: Jak sprytnie oszuści okradają ludzi na Facebooku

Postautor: Quner » 19 kwie 2017, 15:00

widze na każdy sposób ludzie szukają taniego zarobku przez kradzież szkoda słów;/ nie można nikomu ufac
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Jak sprytnie oszuści okradają ludzi na Facebooku

Postautor: pawi » 09 lis 2017, 21:25

facebook jest fajny dopóki nie zwraca się uwagi na to jakie robi szkody, teraz jest coraz więcej ludzi chcących z tym walczyć i powstają nawet projekt, takie jak https://wspieram.to/mysec, które mają pomagać ludziom usunąć ich z internetu
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Jak sprytnie oszuści okradają ludzi na Facebooku

Postautor: jjusti18 » 18 sty 2018, 11:58

Nie wiem czemu tak jest , ale teraz jest mnóstwo oszustów i złodziei. Ja nawet przeżyłam ostatnio kradzież portfela ;/ i było to bardzo nie fajne... Dobrze, że znalazłam artykuł http://www.komech.pl/co-robic-gdy-ukradna-ci-portfel/ bo dowiedziałam sie z niego jak zabezpieczyć wszystko, poblokować karty itd.

Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo,Alerty,Ostrzeżenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość