ataki na domeny i strony www

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

ataki na domeny i strony www

Postautor: serwerux1 » 11 sie 2018, 22:07

w dzisiejszych czasach główny nacisk kładzie się bezpieczeństwo strony www i jej zabezpieczenia, ale co jeśli masz dobrze zabezpieczony portal, stronę, forum itd a jest możliwość przejęcia twojej strony lub domeny?
No właśnie warto pomyśleć czy twój hosting ma procedury ochrony przed podrobieniem dokumentu upoważniającego zmianę np.danych takich jak e-mail? okazało się ostatnio że pewna firma hostingowa, nie wiem czy taką procedurę posiada, czy po prostu pracownik dał się oszukać obsługi hostingu, ale pracownik firmy hostingowej dostał podrobiony dokument z prośbą o zmianę danych do konta.
I co? i udało się...na ileś tam godzin właściciel stracił dostęp do swojej domeny i portalu.
Jak się przed tym ochronić? mieć pewność że w danym hostingu istnieje procedura , że oprócz przyjęcia podrobionego dokumentu, pracownik hostingu kontaktuje się z właścicielem konta by potwierdził, czy na pewno wysyłał taką prośbę i taki dokument.
np.hosting http://www.hosting7.eu taką procedurę ma, i nawet jeśli tam spróbujesz wysłać podrobiony dokument, to taki numer nie przejdzie, bo skontaktują się z właścicielem i wszystko się wyda.
Dlatego jeśli prowadzisz poważny biznes zapytaj swój hosting, jaką ma procedurę w takich wypadkach jeśli takowej nie ma, i takiej nie akceptuje lepiej pomyśl nad zmianą hostingu na bezpieczniejszy.
adamix7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2018, 15:03

Re: ataki na domeny i strony www

Postautor: adamix7 » 03 wrz 2018, 15:00

Najgorsze jest to, że ataki dotyczą nie tylko domen i stron www, ale niejednokrotnie wszystkich danych firm. Aż dziwne, że przedsiębiorcy nie stawiają na bezpieczeństwo danych, które może zapewnić np. chmura prywatna. Poczytajcie więcej na ten temat tutaj: http://prywatnachmura.pl/
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: ataki na domeny i strony www

Postautor: huteran » 18 wrz 2018, 20:04

Dlatego ja korzystam z usług firm takich jaak Hekko, które oferują bezpieczne hostingu. Tutaj oczywiście też jestem w pewnym stopniu narażony na ataki, jednak zdecydowanie mniej niż gdybym korzystał z usług firm, któe tak nie dbają o bezpieczeństwow :)
angelika9022
Level 1
Level 1
Posty: 264
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:47

Re: ataki na domeny i strony www

Postautor: angelika9022 » 04 paź 2020, 21:54

Dlatego dane, a szczególnie firmowe powinno się trzymać zawsze w bezpiecznych miejscach. Sprawdźcie sobie koniecznie coś takiego, jak data center, ponieważ okazuje się, że również w naszym kraju coś takiego jest dostępne. Spodobały mi się oferty, bo mają odpowiednie ceny abonamentów.

Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo,Alerty,Ostrzeżenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość