Jak wygląda rekrutacja słupa – przykład ogłoszenia uwaga!

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Level 1
Level 1
Posty: 219
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Jak wygląda rekrutacja słupa – przykład ogłoszenia uwaga!

Postautor: serwerux1 » 02 cze 2018, 21:49

Praca wydaje się atrakcyjna. Można ją wykonywać z domu, wiąże się głównie z czynnościami administracyjnymi, a pensja jest bardziej niż przyzwoita. Problem jest tylko w tym, że zamiast pensji na koniec miesiąca przychodzi dzielnicowy.

Aby sprawnie kraść pieniądze z kont ofiar, bandyci potrzebują pośredników. Najlepiej nieświadomych pośredników. Zadaniem takich osób jest przyjęcie na swoje konto przelewu i odesłanie go – na inne konto lub za pomocą usługi typu Western Union lub MoneyGram.

Operator wprowadzania danych

Taki tytuł nosi ogłoszenie zamieszczone w serwisie OLX. Z pozoru wygląda niewinnie, jednak szczegóły budzą pewne wątpliwości.

Obrazek

Profesjonalna umowa i używanie własnego konta bankowego:

Obrazek

Obrazek

Skąd wiadomo że to oszustwo?

Fragment „Na czas trwania niniejszej umowy „Wykonawca” udostępnia aktywny rachunek bankowy nr …… w celu samodzielnej obsługi operacji finansowych, niezbędnych podczas wykonywania zleconych czynności. Operacje te „Wykonawca” przeprowadza po otrzymaniu od „Zleceniodawcy” określonej kwoty, niezbędnej do wykonania płatności.” ewidentnie wskazuje na rodzaj wykonywanej działalności. Kluczowym zadaniem nowego „pracownika” będzie przyjmowanie przelewów i przekazywanie ich dalej. Niestety pieniądze te będą pochodziły z kradzieży.

Konsekwencje

Niestety osoby, które zostaną skuszone łatwą pracą i dobrą płacą po wykonaniu jednego, czasem dwóch przelewów na pewno nie zobaczą obiecanej pensji. Z dużym za to prawdopodobieństwem zobaczą w wizjerze twarz dzielnicowego, który zaprosi na przesłuchanie, związane z postawieniem zarzutów o udział w oszustwie. Nie polecamy.

źródło: ZTS

Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości