jaki kantor wybieracie?

Tu można promować swoje strony
Awatar użytkownika
bren55
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2018, 17:17

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: bren55 » 28 sie 2018, 16:56

Wielkie dzięki za bardzo interesujące info. Sądzę, że mi się to przyda :)
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: igam » 30 sie 2018, 00:34

Jeśli planujesz wymienić walutę, to pewnie tak:) Mi dosłownie szkoda niektórych ludzi co tak się zapierają przy swoim i przepłacają w zwykłych kantorach lub bankach, np. spłacając kredyt w CHF. Kantor online byłby dla nich realnie pomocnym rozwiązaniem, gdyby tylko zechcieli sprobować. Np. moi znajomi którzy zrezygnowali z bankowych przewalutowań na rzecz wymiany w kantorze internetowym co miesiąc teraz o ponad 80 zł mniej płacą.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: Asmodeusz » 30 sie 2018, 09:49

Dokładnie tak jak piszesz Igam. Sam namówiłem swojego brata, który ma kredyt we frankach, by robił przewalutowanie właśnie w Cinkciarzu, bo to jednak spora oszczędność, szczególnie jak się wymienia co miesiąc. Początkowo był sceptycznie do tego nastawiony, ale jak zobaczył, ile może rocznie zaoszczędzić, od razu chciał spróbować. Nie widzę sensu, by w przypadku kredytu w walucie obcej spłacać inaczej, jak przez kantor.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: Asmodeusz » 31 sie 2018, 09:13

Wiesz co, z tego co wiem to chyba jednak normalnie. Ustawił sobie na Cinkciarzu stałe zlecenie i polecenie zapłaty i wszystko mu się automatycznie co miesiąc robi :) Ale opcja społecznościowa też pewnie jest fajna, jak ktoś lubi się bawić by zaoszczędzić jeszcze więcej.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: igam » 31 sie 2018, 14:26

Trudno powiedzieć czy wymiana społecznościowa nastąpi na tyle szybko żeby nie spóźnić się z ratą, także dla spłacających kredyt chyba lepsza jest opcja natychmiastowego przewalutowania. Wcale to nie wychodzi drogo, np Gieldawalut od ręki sprzedaje CHF po kursie który jest bardzo zbliżony do rynkowego- różnica mniejsza niż 1 gr, więc chyba korzystniej się nie da. Natomiast spolecznościówka- kurs własny to fajna sprawa jak np. chodzi o przewalutowanie oszczędności.
jolancia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2018, 15:01

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: jolancia » 11 wrz 2018, 15:41

Kantor Kraków - ktoś, coś? Zależy mi na dobrej, stacjonarnej opcji. W sieci wpadła mi w oko jedynie oferta tego kantoru: http://www.kantorfutura.pl/ - można sprawdzić sobie kurs walut online i później w punkcie na spokojnie wymienić pieniążki. Co myślcie o takim rozwiązaniu? Chciałabym znaleźć w swoim mieście możliwie najlepszy punkt stacjonarny, więc będę wdzięczna, jeśli podzielicie się doświadczeniem w tej kwestii.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: igam » 14 wrz 2018, 00:51

A nie lepiej byłoby jednak zdecydować się na kantor online? Bądź co bądź tańszy- w każdej chwili możesz sprawdzić wycenę i moim zdaniem wygodniejszy, bo gdzie byś nie była to o dowolnej porze możesz nawet z telefonu się zalogować i kupić walutę.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: Asmodeusz » 14 wrz 2018, 09:38

Dokładnie tak jak pisze Igam - lepiej wymienić w kantorze internetowym. Sprawdź sobie Cinkciarza, to jeden z najpopularniejszych.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: igam » 21 wrz 2018, 23:12

Warto korzystać z kantorów które cieszą się dobrą opinią, to prawda. Dla mnie nie tyle staż się liczy co fakt, że na dany kantor online nikt nie narzeka, a jeszcze lepiej jak poleca go ktoś z zaufanych znajomych:) Mój wybór kantoru jest trafiony, mam całodobowy dostęp do tanich przewalutowań, a tym samym z głowy chodzenie do placówek i nieprzyjemne niespodzianki typu wysoki spread czy chwilowy brak waluty.
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: kiffi » 03 paź 2018, 20:53

Ja zawsze wymieniam w https://www.pluskantor.pl/ - sprawdzone i pewne. A ze wyplata dodatkowo darmowa we wszystkich bankomatach to juz w ogole super sprawa
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: igam » 10 paź 2018, 13:54

Zauważyłam jeszcze jedną fajną opcję w tym kantorze. Pluskantor teraz oferuje odroczoną płatność, tak więc korzystny kurs nie pójdzie koło nosa jak nawet środków na koncie w kantorze chwilowo mi brakuje. Najpierw wymieniam, a później pacę:)
Padali
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:41

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: Padali » 05 lis 2018, 20:02

Dla mnie decyzja jest prosta - wybieram zawsze sprawdzony kantor online. A dokładniej to Amronet - wymieniam już ponad 2 lata u nich i zawsze jestem z wymiany zadowolony. Szybko, sprawnie, bez zbędnej "papierologi" i bezpiecznie. Pieniądze bardzo szybko są na koncie. A to dla mnie bardzo ważna sprawa.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: igam » 16 lis 2018, 22:40

Ja też wolę bezgotówkowo:) Taka transakcja zajmuje mi zaledwie parę minut, przy czym dokonać jak mogę dosłownie w każdej chwili ponieważ kantor online działa bez przerwy 24/7. Jest to usługa zautomatyzowana, co daje właśnie tę dogodność oraz wyklucza ewentualne pomyłki w przeliczeniu.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: pawi » 10 lis 2019, 10:20

Zazwyczaj patrze ranking na stronie https://tanieprzelewy.com wtedy wiem z jaką firma bardziej opłaca mi się wykonać przelewy z polski do anglii
Awatar użytkownika
xruecker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2019, 17:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki kantor wybieracie?

Postautor: xruecker » 11 lis 2019, 18:30

Słyszałam o kantorze online ale kompletnie nie wiem jak on działa.

Wróć do „Reklama”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość