Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Wszystko na temat zarabiania
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: Asmodeusz » 07 wrz 2018, 11:04

Dokładnie tak jak piszesz. Przy większej wymianie można sporo zaoszczędzić. Ostatnio wymieniałem na Cinkciarzu większą kaskę i zaoszczędziłem prawie 100 złotych... Także jest różnica w porównaniu ze zwykłymi kantorami czy bankami. Nie rozumiem ludzi, którzy wciąż dają się golić na wysoki kurs.

wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 07 wrz 2018, 14:56

Myślę, ze z kantorów stacjonarnych korzystają raczej osoby które chcą mieć gotówkę. Jeśli ktoś operuje bezgotówkowo to wtedy na pewni skorzysta z wymiany internetowej. Szkoda tylko, że ludzie nie zawsze porównują kursy w kantorach online z bankami. Panuje przekonanie, że bank będzie miał najlepszy kurs co jest błędem. W kalkulatorze Cinkciarza widać jaką kwotę traci się w ciągu roku na regularnej wymianie po kursach w poszczególnych bankach i wcale to nie są małe pieniądze.
Awatar użytkownika
timalowal2
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: timalowal2 » 11 wrz 2018, 15:34

Ja nie mam niestety za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc...
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 17 wrz 2018, 11:17

Pewnie takich osób jak Ty jest sporo. Ludzie boją się wymiany przez Internet. Ale np. na Cinkciarzu można skorzystać z pomocy zarówno na infolinii jak i czacie online. Tam wszystko pokarzą i wyjaśnią. A pieniądze wymieniają się same tylko trzeba zrobić zwykły przelew jak by się rachunki płaciło.
igam
Level 1
Level 1

Postautor: igam » 02 paź 2018, 21:52

Owszem, wielu ludzi wymienia walutę w okienku z przyzwyczajenia i nawet nie wie dokładnie jak działa kantor online i jakie ma zalety. Te osoby pewnie też pojęcia nie mają że przepłacają.Sądzę tymczasem że wystarczy raz czy 2 wymienić bezgotówkowo żeby się przekonać o tym że ta forma jest lepsza. Tym bardziej że nie jest to naprawdę nic skomplikowanego no i tak jak mówisz zawsze można dopytać konsultanta albo poczytać info na stronie kantoru.
kiffi
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kiffi » 03 paź 2018, 20:48

Pewnie ze sie oplaca. Ja zawsze korzystam z https://www.pluskantor.pl/ i jestem mega zadowolona. Wszystko szybciutko, obsluga super w razie pytan, a dodatkowo darmowa wyplata w bankomatach w polsce :)
kraczo
Level 2
Level 2

Postautor: kraczo » 07 paź 2018, 22:38

Bez problemu nauczysz się inwestować przy pomocy strony http://www.bibsystem.pl/inwestowanie-dl ... tkujacych/ znajduje się tam sporo przydatnych informacji, które przydadzą się zwłaszcza początkującym.
Padali
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Padali » 05 lis 2018, 20:14

Wystarczy sprawdzić jaką ofertę ma kantor online (np. Gieldawalut) i porównać ją z oferta kantoru stacjonarnego, żeby się przekonać, że wymiana w sieci jest tańsza. Poza tym, jak dla mnie, ma tez inne zalety. Oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo i gwarancja ceny - bo w kantorach stacjonarnych to różnie bywa z kursem wyświetlanym na tablicy, a potem naliczanym.
igam
Level 1
Level 1

Postautor: igam » 16 lis 2018, 22:25

Można też porównać kurs w e-kantorze ze średnim kursem rynkowym. Im mniejsza różnica, tym bardziej opłacalne przewalutowanie. Amronet np. wycenia bardzo korzystnie, standardowo można kupić walutę po kursie który od rynkowego różni się szczątkowo, poniżej grosza.

Wróć do „Zarabianie”