Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Wszystko na temat zarabiania
nina.chojnacka84
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2018, 11:00

Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: nina.chojnacka84 » 29 sty 2018, 11:07

Witam. Czy ktoś jeszcze wymienia waluty w klasycznych kantorach czy dominuje juz tylko wymiana walut online? B jakoś nie widzę już sensu istnienia standardowych kantorów.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: igam » 16 lut 2018, 19:50

Niby jednak branża a jakby 2 odrębne sektory rynku- tak myślę. A co za tym idzie jedna i druga forma wymiany walut będzie na razie prosperować. Niemnie jednak e- kantory mają moim zdaniem lepszą perspektywę na przyszłość, bo świadczą więcej usług niż te stacjonarne, np sprawne transfery za granicę. Ja zdecydowanie wolę też wymieniać walutę przez kantor online ze względu na dużo niższy koszt przewalutowania.
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: kumpel » 13 maja 2018, 19:03

Jak możesz na to poświęcić sporo czasu to może okazać się to faktycznie opłacalne. Trzeba sprawdzać w wielu miejscach i wiedzieć kiedy kupić, kiedy sprzedać. Jeśli o kantory w sieci chodzi to ja ostatnio korzystałem z tego https://www.walutomat.pl/
pawelzursynowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 04 lip 2016, 23:18

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: pawelzursynowa » 26 maja 2018, 21:12

Ja ostatnio znalazłem na https://internetowykantor.pl/kurs-franka/ franki po korzystnym kursie. Ten kantor też warto barć pod uwagę. Często mają naprawdę dobre kursy walut.
Awatar użytkownika
agaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2016, 10:02

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: agaa » 28 maja 2018, 08:28

Ja walutę wymieniałam już internetowo w swoim banku - kursy walut nie są mocno zaniżone, a jest to sprawniejsze niż np. wypłata waluty a potem pójście do kantoru. I po co? Żeby mieć te 20 groszy więcej? Przewalutowanie nic mnie nie kosztowało, a pieniądze są od razu na koncie.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: igam » 29 maja 2018, 00:22

A ja jestem zadowolona z przewalutowań w e-kantorze. Kantor online tak samo sprawnie jak bankowe platformy wszystko realizuje, nie trzeba nigdzie iść, 2 szybkie przelewy i po sprawie.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: igam » 09 cze 2018, 00:24

Fakt, warto jest spojrzeć w jakich bankach kantor posiada konta, wtedy przelewy są bezpłatne i szybkie, w parę minut, a to bywa istotne. Ja też często robię bezpośrednio przez kantor online przelewy za granicę na rachunki osób trzecich, ta opcja świetnie zastępuje firmy zajmujące się takimi transferami czy też banki, nie trzeba już pieniędzy nigdzie odsyłać pośrednio.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: igam » 21 cze 2018, 07:48

Dosyć długo już z kantoru wysyłam takie przelewy i sądzę że to jest najlepsza metoda na tani i sprawny transfer międzynarodowy. Tym bardziej że wcześniej przez ten sam kantor online realizuję na bardzo korzystnych warunkach przewalutowanie.
PaulinkaMik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 04 lip 2017, 12:05

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: PaulinkaMik » 31 lip 2018, 09:47

A korzystacie z http://www.gieldawalut.com/ ? mój brat często potrzebuje kase wymienić to mówił że korzysta własnie z tego
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: igam » 07 sie 2018, 20:04

Powiem Ci, że całkiem dobrze wybrał Gieldawalut jest jedną z najtańszych platform kantorowych, porównywałam z wieloma innymi i korzystałam też zresztą.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: igam » 05 wrz 2018, 17:17

Zdarza mi się czytać blogi o oszczędzaniu. Czasem podają bardzo fajne sposoby jak i na czym można wyjść dobrze w zakresie domowych czy firmowych finansów. Na jednej z takich stron dowiedziałam się właśnie o oszczędzaniu podczas wymiany waluty. I powiem Wam że to się sprawdza. Teraz jak kupuję walutę przez kantor online wychodzi mi sporo taniej niż w takim tradycyjnym na mieście, na jednej wymianie średnio 200- 300 zł. To zależy oczywiście od kwoty przewalutowania jednak jaka by ona nie była, kurs w e-kantorze otrzymamy lepszy niż w stacjonarnym, a więc polecam każdemu takie rozwiązanie,.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: Asmodeusz » 07 wrz 2018, 11:04

Dokładnie tak jak piszesz. Przy większej wymianie można sporo zaoszczędzić. Ostatnio wymieniałem na Cinkciarzu większą kaskę i zaoszczędziłem prawie 100 złotych... Także jest różnica w porównaniu ze zwykłymi kantorami czy bankami. Nie rozumiem ludzi, którzy wciąż dają się golić na wysoki kurs.
Awatar użytkownika
timalowal2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2018, 17:54

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: timalowal2 » 11 wrz 2018, 15:34

Ja nie mam niestety za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc...
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: igam » 02 paź 2018, 21:52

Owszem, wielu ludzi wymienia walutę w okienku z przyzwyczajenia i nawet nie wie dokładnie jak działa kantor online i jakie ma zalety. Te osoby pewnie też pojęcia nie mają że przepłacają.Sądzę tymczasem że wystarczy raz czy 2 wymienić bezgotówkowo żeby się przekonać o tym że ta forma jest lepsza. Tym bardziej że nie jest to naprawdę nic skomplikowanego no i tak jak mówisz zawsze można dopytać konsultanta albo poczytać info na stronie kantoru.
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Internetowa wymiana walut - to się opłaca!

Postautor: kiffi » 03 paź 2018, 20:48

Pewnie ze sie oplaca. Ja zawsze korzystam z https://www.pluskantor.pl/ i jestem mega zadowolona. Wszystko szybciutko, obsluga super w razie pytan, a dodatkowo darmowa wyplata w bankomatach w polsce :)

Wróć do „Zarabianie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość