jak założyć własny sklep

Wszystko na temat zarabiania
franusia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2017, 09:38

jak założyć własny sklep

Postautor: franusia » 07 sie 2017, 09:41

hej, mam takie pytanie - chciałabym założyć własny sklep odzieżowy, jednak nie bardzo wiem jak się za to zabrać?
tzn od czego zacząć?
najpierw wynajać lokal czy zająć się formalnościami?
co w ogóle trzeba załatwić albo do kogo udać się po poradę?
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: KowalM2 » 07 sie 2017, 13:31

Najlepiej udać się do radcy prawnego oraz poczytać o tym w internecie, powiem ci tak samo założenie własnego sklepu w cale nie jest takie trudne. Ciężej jest już z jego utrzymaniem ponieważ ZUS'y i inne złodziejskie instytucje łatwo mogą cie sprowadzić na ziemię. Moja babcia otworzyła sklep i za nim wyszła tak naprawdę na 0 to minęło pół roku, teraz jest już rok i dopiero przychód można nazwać zarobkiem. Wiem na pewno, że jak zrobiłapodświetlone szyldy w sklepie to o wiele więcej klientów zwracało na sklep uwagę .
michal78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2017, 14:14

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: michal78 » 26 wrz 2017, 13:55

Własny sklep to dość dobry pomysł - z tym że ja wziąłbym jeszcze pod uwagę równoczesne rozpoczęcie sprzedaży w Internecie. Większy zarobek, zaplecze które potrzebne jest do prowadzenia stacjonarki przyda się również w sklepie internetowym. Myślę że to rozwiązanie ma same plusy. Jedyne o co trzeba zadbać dodatkowo to dobra platforma i strona WWW - na tym akurat nie warto oszczędzać. Jeśli będziesz kiedyś potrzebować takowej to polecę Ci firmę Interfeo http://www.interfeo.com. Tworzą świetne strony i sklepy internetowe - dokładnie takie jak chcesz.
hilorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 16:12

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: hilorek » 06 lis 2017, 18:58

Jeśli chodzi o formalności i sam proces rejestracji firmy mogę polecić fajny artykuł w którym wszystko jest ładnie opisane. Tu http://www.machinaedukacyjna.pl/jak-zarejestrowac-firme/ znajdziesz wiele cennych i przydatnych informacji, które merytorycznie przygotują Cię do uruchomienia biznesu. Warto wiedzieć krok po kroku jak wygląda ta procedura.
Batelka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2017, 19:10

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: Batelka » 13 lis 2017, 20:10

Najlepiej iść do urzędu w Twoim mieście i tam dopytać o szczegóły, ale ogólnie najpierw trzeba mieć lokum - w końcu trzeba gdzieś tą działalność zarejestrować pod jakimś adresem. Warto też pomyśleć o księgowości. Można zlecieć to komuś lub robić samemu, jeśli wybierzesz drugą opcję to polecam https://wfirma.pl/ jest to to taka samodzielna księgowość internetowa, ale jednocześnie możesz tam uzyskać pomoc specjalistów :) Jest to najbardziej zaawansowany system w Polsce :D
Brzoza22
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2017, 16:03

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: Brzoza22 » 29 lis 2017, 16:11

Też się zastanawiałam nad sklepem, ale raczej nad sprzedażą przez internet. Jest nawet taka platforma przez którą można założyć taki sklep. Jej opis znajdziecie tutaj Jak sądzicie, opłaca się coś takiego?
jaroslaw-lisowski-60
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lut 2018, 11:24

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: jaroslaw-lisowski-60 » 02 lut 2018, 11:55

Również zastanawiam się nad prowadzeniem własnej działalności w internecie. W chwili obecnej poszukuję tanią i dobrą drukarkę fiskalną. Czy macie już jakieś sprawdzone rozwiązania?
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: Ela78 » 19 lip 2018, 14:09

Mi przy zakładaniu sklepu pomagał znajomy który zna się na tych rzeczach. Nie jest łatwo jak zauważyłam ale teraz mam swój sklep i jestem zadowolona a klientów przybywa. Tylko siostra zwróciła mi uwagę na to w co pakuję towar, fakt zwykłe reklamówki i worki nie wyglądają elegancko. Więc myślałam że zamówię reklamówki z logo sklepu więc już inaczej będzie się prezentować. I mam pytanie właśnie do was odnośnie reklamówek czy ktoś zamawiał na tej stronie http://mmflex.pl/torby-foliowe-koszulka/ ?
peczek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2018, 16:37

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: peczek » 19 lip 2018, 16:38

przede wszystkim pierw zrób rozeznanie narynku czy warto
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: LaReina » 21 maja 2019, 23:07

Ja myślę, że dzisiaj warto mieć i sklep internetowy jak i również sklep stacjonarny ;) Oprócz dobrego towaru, który będę miała na stanie szukam jeszcze dobrej jakości toreb reklamowych. Może mi ktoś polecić jakiś godny polecenia sklep, gdzie można się zaopatrzyć w takie rzeczy? Jestem teraz na stronie sklepu GRALA https://sklep.grala.com.pl/ Zaopatrywał się ktoś może tutaj? Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: monikabert90 » 24 lip 2019, 12:29

Jeśli planujecie otwarcie własnego sklepu i ma to być sklep internetowy, to warto też pomyśleć o tym, jak będziecie pakować towar wysyłany do Waszych klientów. Moim zdaniem dobrze byłoby zaopatrzyć się w specjalną taśmę z nadrukiem, na przykład przedstawiającym logo i nazwę Waszej firmy. Na stronie tasmaznadrukiem.pl możecie sobie taką taśmę zamówić za całkiem niewygórowane pieniądze, polecam :)
Awatar użytkownika
meelisa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2019, 00:44
Lokalizacja: Katowice

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: meelisa » 26 lip 2019, 00:53

Może popytaj rodzinę albo znajomych
racio7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2019, 10:34

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: racio7 » 17 sie 2019, 10:40

Sklep z własnymi produktami jest według mnie najlepszym pomysłem.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: niebieskiorzel » 26 sie 2019, 19:05

Założenie własnego sklepu internetowego to niestety nie jest tak prosta sprawa jakby się wydawało. Sam przekonałem się o tym na własnej skórze. Na szczęście teraz z perspektywy czasu wiem, że mam obecnie dużo więcej doświadczenia, którym mogę dzielić się z innymi. Z tego powodu postanowiłem odpowiedzieć na ten wątek. Wiele osób nie ma pojęcia co to takiego zarządzanie plikiem produktowym. Ja naprawdę nie wiem jak wcześniej mogłem radzić sobie bez sprecyzowanych pod to zagadnienie usług. Mój wybór padł na firmę https://feedink.com/pl/ i to właśnie ich usługi Wam polecam ;) Specjalizują się w tworzeniu plików produktowych. Ich działania są bardzo szybkie, ale przy tym precyzyjne. W każdej kwestii służą poradą, ewentualnym objaśnieniem danej kwestii. Dzięki nim statystyki mojego sklepu internetowego znacznie się podniosły - działania marketingowe w obszarze google snalytics widocznie zadziałały. Dodatkowo wskaźnik ROI również znacznie się podniósł co uważam już za niewielki sukces. Mam nadzieję, że moja opinia będzie dla kogoś z Was pomocna.
PiotrDD
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2019, 11:25

Re: jak założyć własny sklep

Postautor: PiotrDD » 27 sie 2019, 11:37

Po pierwsze czy masz już wybraną branżę na działalność sklepu? Ja osobiście zajmuje się branżą odzieżową, ale o tym napiszę pózniej. Jeżeli chodzi o sklep stacjonarny to może on pełnic role i magazynu do wysyłki i zarabiać na siebie. Ale siła jednak tkwi w internecie. Jesli chodzi o reklamy stacjonarne to uważam że szyldy i banery to nie jest dobry pomysł , sporo pieniedzy a jednak nie zaobserwowałem ruchu.(czy banery, czy ulotki) najwieszy ruch, miałem z reklam na FB i Adwords. Na chwilę obecną wprowadziłem produkty na Amazon z początku robiłem to sam, jednka na chwilę obecną skorzystałem z pomocy https://amzteam.pro. Na chwilę obecną widzę że sprzedaż idzie cały czas w góre. Na Polskę mam sklep internetowy, jednak tu trzeba sporo inwestować w reklame i pozycjonowanie. Sukces sklepu zależy jednak od asortymentu, branży i budżetu na reklamę.

Wróć do „Zarabianie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość