zmiana zawodu

Wszystko na temat zarabiania
kaczucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:15

zmiana zawodu

Postautor: kaczucha » 22 cze 2017, 11:18

Witam wszystkich! Pracuję jako nauczycielka historii w gimnazjum. Niestety, w związku z reformą moja szkoła zostanie przekształcona w podstawówkę, a ja prawdopodobnie zostanę bez pracy. Uczyłyśmy historii we dwie z koleżanką, ale dyrektor już nam zapowiedział,że prawdopodobnie nie będzie etatu dla dwóch osób i to pewnie ja, z racji krótszego stażu pracy zostanę zwolniona...ale w sumie tak myślę, że może to i lepiej.. zawsze chcialam być nauczycielką, ale ta praca mnie trochę rozczarowała - dużo stresu, dużo biurokracji i niezbyt przyjemna atmosfera w pokoju nauczycielskim. Może to dobry czas, żeby zacząć coś nowego? Czy ktoś ma podobne doświadczenia w zmianie zawodu? Jak myślicie, czy trudno będzie mi się przekwalifikować?
karawalecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:38

Re: zmiana zawodu

Postautor: karawalecka » 22 cze 2017, 11:49

Zmiana zawodu jest zawsze trudna, ale najważniejsze jest, żeby robić w życiu to co się czuje i to do czego mamy wrodzone predyspozycje. Ja osobiście nie stałam przed tym dylematem, ale moja koleżanka tak. Zaczęła mieć dolegliwości zdrowotne z racji wykonywanego zawodu - kosmetyczka, czyli dużo fizycznych czynności - zapisała się na studia zaoczne z zarządzania - ogarnęła wszystko i wiedziała, że praca w HR to jest to czym zawsze chciała się zajmować. Udało jej się, dostała wymarzoną pracę. Takie przykłady można mnożyć, dlatego ważne żeby się nie poddawać! :)
tamarka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2017, 14:56

Re: zmiana zawodu

Postautor: tamarka » 23 cze 2017, 09:53

mimo wszystko współczuję ci utraty pracy… może jednak warto poszukać pracy w podobnym zawodzie? jako nauczyciel mogłabyś prowadzić szkolenia, to jest teraz dobry biznes ;)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: zmiana zawodu

Postautor: Arkadiusz1 » 23 cze 2017, 14:31

Faktycznie, dzisiaj bardzo prosto znaleźć lepszą ofertę. Jeśli coś Wam nie odpowiada w aktualnym miejscu pracy, to zaglądajcie na takie portale jak http://thebluark.com/group/inzynieria i na pewno znajdziecie tam coś, co Was zainteresuje. Sam często zaglądam na Blu Ark i jestem pod wrażeniem jakości trafiających tam ofert.
CapitolUbezpieczenia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:37

Re: zmiana zawodu

Postautor: CapitolUbezpieczenia » 26 cze 2017, 09:30

Witaj! Utrata pracy jest związana z dużym stresem, lecz jest to także okazja do zmiany swojej sytuacji zawodowej na lepsze. Na pewno warto wykorzystać już zdobyte wykształcenie i umiejętności. Jako nauczycielka z kilkuletnim stażem na pewno posiadasz szereg umiejętności miękkich, takich jak komunikatywność i zaangażowanie, które z pewnością docenią Twoi przyszli pracodawcy. Ze swojej strony mogę Ci polecić przebranżowienie się w kierunku pracy konsultanta ubezpieczeniowego. W naszej firmie prowadzimy stałą rekrutację na to stanowisko, zapewniając pakiet szkoleń dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w sektorze ubezpieczeń. Capitol to firma działająca od 2002 roku, posiadamy kilkanaście filii w całej Polsce. Zajmujemy się doradztwem w zakresie ubezpieczeń oraz programów inwestycyjnych. Zapewniamy możliwość uczestnictwa w wyjazdach i konferencjach oraz atrakcyjny system premii i prowizji. Więcej informacji oraz formularz kontaktowy znajdziesz na naszej stronie internetowej: http://capitol.com.pl/kariera/.
kaczucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:15

Re: zmiana zawodu

Postautor: kaczucha » 27 cze 2017, 09:21

Hmm no nie wiem... HR, szkolenia jeszcze spoko, ale agent ubezpieczeniowy? zupełnie się na tym nie znam i nie wiem, czy bym się odnalazła w takiej pracy, żeby coś sprzedawać
CapitolUbezpieczenia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:37

Re: zmiana zawodu

Postautor: CapitolUbezpieczenia » 28 cze 2017, 08:39

Opinie na temat pracy agentów ubezpieczeniowych są podzielone, ale wiele osób docenia jej walory. W Capitolu staramy się zmieniać podejście do wykonywanego przez nas zawodu. Naszym pracownikom proponujemy duże możliwości rozwoju i awansu, dobre zarobki oraz elastyczne godziny pracy. Cenimy sobie zaangażowanie i cieszymy się z wypracowanych sukcesów. Jak już wspominałem, prowadzimy szkolenia dla pracowników na każdym szczeblu kariery, więc nie powinnaś się obawiać braku odpowiednich kwalifikacji. Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się więcej, zapraszam do kontaktu. Postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.
Saszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lip 2017, 12:15

Re: zmiana zawodu

Postautor: Saszka » 06 lip 2017, 12:21

Tak, jak napisałaś - HR, doradztwo personalne to bardzo dobry kierunek, jeśli chodzi o zmiany. Doświadczenie i przygotowanie pedagogiczne to może być spory atut.
Najlepiej szukać w firmach, dla których ważny jest proces wdrożenia pracownika do pracy, dlatego zerknij na stronę Grypy Most Wanted!, bo ciągle aktualizują oferty.
To prestiżowa firma, więc masz pewność, że standardy i kultura pracy to ich atuty, pracownicy mają dostęp do szkoleń, a pracodawcy zależy na tym, by atmosfera w pracy była naprawdę dobra. Zarobki na poziomie!
Awatar użytkownika
Langus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2017, 20:26

Re: zmiana zawodu

Postautor: Langus » 27 lip 2017, 09:28

a może spróbuj poszukać pracy w przedszkolu?? co o tym sądzisz
Oktawia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:04

Re: zmiana zawodu

Postautor: Oktawia » 05 paź 2017, 01:04

To trochę dziwne, bo przecież ilość dzieci ani roczników się przez to nie zmieni, że zamiast gimnazjów będą dłuższe podstawówki. No ale to tylko dygresja. Ja pracowałam w różnych zawodach. A z wykształcenia też jestem nauczycielką. Byłam też za granica i gdyby nie tęsknota za krajem, za rodzina, przyjaciółmi, domem, to mogłabym powiedzieć, że to najlepsze, co zawodowo mi się przytrafiło. Głównie oczywiście ze względu na zarobki, bo bez porównania z tymi w Polsce. Mówię akurat o pracy w Holandii porady przed takim wyjazdem są tutaj http://finanseibiznes24.pl/praca-holand ... -wyjazdem/ Od siebie też mogę coś podpowiedzieć, jeśli kogoś ciekawi.
hilorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 16:12

Re: zmiana zawodu

Postautor: hilorek » 08 lis 2017, 22:17

Jesteśmy często zmuszani do zmian czego bardzo się boimy. Człowiek z zasady lubi bezpieczeństwo i stabilizację. Ale co jeśli uwierzymy że zmiany przyniosą przede wszystkim pozytywne efekty? W końcu każde świeże doświadczenie uczy nas czegoś nowego. Może warto więc polubić zmiany? Mam nadzieję że przekona Was do tego ten artykuł http://www.machinaedukacyjna.pl/zmiany-w-zyciu-jak-je-polubic/
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: zmiana zawodu

Postautor: huteran » 04 gru 2017, 00:11

Czyli to o czym czytałem ostatnio - http://biznes.haloursynow.pl/artykuly/brak-pracy-dla-nauczycieli-w-warszawie,8512.htm to prawda. Łudziłem się trochę, że jednak nauczyciele maja łatwiej znaleźć pracę ;) Na szczęście dzisiaj ofert jest dużo i jeżeli nie boicie się przebranżowić to z pewnością znajdziecie coś dla siebie.
donder
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:13

Re: zmiana zawodu

Postautor: donder » 08 gru 2017, 22:30

Zawsze jest pora na zmianę zawodu.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2018, 16:33 przez donder, łącznie zmieniany 1 raz.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: zmiana zawodu

Postautor: wschodnia5 » 14 sty 2018, 22:30

Niekiedy można tylko się dokształcić i znaleźć lepszą pracę. Niektórzy decydują się na zrobienie sobie prawa jazdy kategorii C http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/prac ... -widziane/ i znajdują pracę jako kierowca. Jest ona w wielu firmach dość dobrze opłacana. Sporo kierowców jest poszukiwanych tera, więc warto podjąć się takiej pracy.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: zmiana zawodu

Postautor: huteran » 22 sty 2018, 18:24

Powiem tak - obecnie jest na to prawdopodobnie najlepszy moment. Co chwila spotykam informacje takie jak https://mojekatowice.pl/sponsorowany,pw ... 62412.html. Dlatego warto znaleźć odpowiednią pracę i potem po prostu zadbać o to, żeby rozwijać się zawodowo w tym kierunku. A jest na to świetny okres dzisiaj.

Wróć do „Zarabianie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość