Reklama dla małego biznesu

Tu można promować swoje strony
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: miracle » 23 maja 2017, 19:53

Małą firmę warto rozreklamować lokalnie.
Awatar użytkownika
dabram17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2017, 22:44

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: dabram17 » 24 maja 2017, 07:05

Zgadzam się z komentarzem powyżej. Proponuję ulotki. Zresztą wydaje mi się, że nic innego nie wchodzi w grę.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: Arkadiusz1 » 28 maja 2017, 12:23

Zgadzam się w 100%! Sam mam firmę i dziwią mnie osoby, które wkładają mnóstwo pieniędzy w totalnie nieskuteczną reklamę. Nie mają z tego żadnego zwrotu, ale chwalą się, ile to "inwestują" w marketing. Reklama ma być przede wszystkim skuteczna. Zamów sobie dobre i czytelne flagi w drukarni. Do tego w http://www.axox.eu/ zamów maszty i podstawy dostosowane do powierzchni, na której mają stać Twoje beachflagi. To najlepsza forma reklamy dla lokalnego biznesu. Przyciągniesz wzrok klientów z Twojej okolicy, a przecież właśnie o to chodzi!
Awatar użytkownika
agaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2016, 10:02

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: agaa » 31 maja 2017, 13:22

Lokalny biznes można też promować w internecie. Pierwszym krokiem jest dodanie danych firmowych do Google Firma. Również AdWords sprawdza się lokalnie. Marketing internetowy agencja sprawdzi się w każdym biznesie, czy to lokalnym, czy krajowym. A wiadomo nie od dziś, że towarów i usług najczęściej wyszukujemy w internecie, jak i również opinii o konkretnych firmach. Również fb ma teraz reklamy z kierowaniem lokalnym. Dlatego sądzę, że nie warto tego lekceważyć.
Marko33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2015, 14:59

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: Marko33 » 14 cze 2017, 10:52

Według mnie dla małego biznesu najskuteczniejsze będą reklamy, które przykują uwagę potencjalnych lokalnych klientów,
jak na przykład różne banery reklamowe czy plakaty. Pomyśl o czymś takim, szczególnie, że ta drukarnia plakatów ma naprawdę dobrą ofertę i krótkie terminy realizacji zamówień, więc będziesz mogła wystartować z taką reklamą bardzo szybko.
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: DominikaSika » 19 cze 2017, 15:41

Z drukowaniem fajne jest też drukowanie ploterem. Jest jedna firma, która robi to perfekcyjnie we Wrocławiu: ploter wrocław - moim zdaniem to perfekcyjna sprawa.
maq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2016, 14:04

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: maq » 04 lip 2017, 14:47

Ja słyszałem, że dość ciekawe efekty osiąga reklama behawioralna. To taka która dociera do klientów zgodnie z ich zainteresowaniami i zachowaniami w Internecie. Wiem, że agencja https://pirmedia.pl/ ma taką ofertę. Sam nie testowałem, ale własnie się zastanawiam bo mam sklep internetowy z odzieżą i wydaje mi się, że taka reklama może dotrzeć właśnie do kobiet które szukają sukienek, czy innych damskich ubrań przez wyszukiwarkę. Co myślicie?
michal_bb
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2017, 13:33

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: michal_bb » 05 lip 2017, 12:06

Może jakaś reklama zewnętrzna, jak kasetony z dibondu? Taka reklama świetnie się sprawdza przy biznesach lokalnych. Oczywiście dużo też zależy od miejsca, gdzie postawiony jest taki kaseton.
donder
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:13

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: donder » 13 lip 2017, 23:54

Dobra reklama to promowanie się w internecie.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2018, 16:37 przez donder, łącznie zmieniany 1 raz.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: pawi » 16 lip 2017, 18:25

Korzystniejsze od reklamy są certyfikaty, ludzie o wiele bardziej ufają firmom, które takie posiadają na swoim koncie. Certyfikaty wystawia firma taka jak http://panterabiznesu.pl/ są chyba najwiarygodniejsi.
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: KowalM2 » 09 sie 2017, 12:45

Najlepszym sposobem na zwrócenie uwagi klienta jest podświetlany kaseton, który w zasadzie nie jest drogi jeśli chodzi o produkcję i zużycie prądu.
Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: http://prakticer.pl/2017/07/26/kaseton- ... a-reklamy/
Awatar użytkownika
Mental.Aura
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 09 sie 2017, 15:01

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: Mental.Aura » 09 sie 2017, 15:27

Ja natomiast uważam, że dobrym miejscem na reklamę jest balon, ponieważ to najczęściej dzieci zabierają nas do sklepów, w których widziały jakieś zabawki lub rzeczy, które im się podobały. Poza tym nie jest to częsty sposób reklamowania, przyda się np. na jakieś eventach lub normalnie jako akcja promocyjna ze słodyczami.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: danielozzo » 11 wrz 2017, 09:01

Dosyć dobrym i oryginalnym pomysłem wydają się być kasetony. Zamówienie takiego u dobrego producenta nie powinno być zbyt drogie, a może wyróżnić nas pośród innych. Z pewnością trzeba dołożyć wiele uwagi do tego typu zagadnień, gdyż okazać się one będą mogły naprawdę rewelacyjnymi od strony wrażenia robionego na odbiorcach.
michal78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2017, 14:14

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: michal78 » 22 wrz 2017, 15:09

Zgadzam się z przedmówcą - warto zadbać o reklamę w Internecie. Przed zakupem wszyscy przecież lubimy porównać oferty lub zapoznać się z opinią o danym produkcie, firmie, restauracji itd. Strona WWW, social media, marketing w Internecie to teraz absolutna podstawa. Najlepiej zacząć od stworzenia solidnej strony WWW, która będzie przyciągała klientów. W tej kwestii zdecydowanie mogę polecić firmę Interfeo http://www.interfeo.com.
KingaP
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2017, 14:11

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: KingaP » 26 wrz 2017, 14:12

Najlepiej połączyć działania lokalne - reklama w lokalnej prasie, jakieś bannery czy nawet ulotki z tymi w sieci - Adwords, fora, ogłoszenia, reklamy na portalach. Opcji jest mnóstwo. Przychylę się do opinii przedmówców - strona firmy jest bardzo ważna. Warto zadbać o jej wygląd i funkcjonalność. Ja równiez polecam Interfeo.

Wróć do „Reklama”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość