Reklama dla małego biznesu

Wszystko na temat zarabiania
KarinaM
Level 1
Level 1

Reklama dla małego biznesu

Postautor: KarinaM » 23 maja 2017, 17:57

Jakie formy reklamy możecie polecić dla niewielkiej, lokalnej firmy? Akurat reklamy w sieci niekoniecznie się tutaj sprawdzą, bo to jest mała miejscowość i stawiamy raczej na klientów z okolicy, więc może na przykład warto zainwestować w takie smycze reklamowe www.reklamowesmycze.net.pl , co o tym sądzicie?

miracle
Junior Admin
Junior Admin

Re: Reklama dla małego biznesu

Postautor: miracle » 23 maja 2017, 19:53

Małą firmę warto rozreklamować lokalnie.
Awatar użytkownika
dabram17
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: dabram17 » 24 maja 2017, 07:05

Zgadzam się z komentarzem powyżej. Proponuję ulotki. Zresztą wydaje mi się, że nic innego nie wchodzi w grę.
Arkadiusz1
Level 1
Level 1

Postautor: Arkadiusz1 » 28 maja 2017, 12:23

Zgadzam się w 100%! Sam mam firmę i dziwią mnie osoby, które wkładają mnóstwo pieniędzy w totalnie nieskuteczną reklamę. Nie mają z tego żadnego zwrotu, ale chwalą się, ile to "inwestują" w marketing. Reklama ma być przede wszystkim skuteczna. Zamów sobie dobre i czytelne flagi w drukarni. Do tego w http://www.axox.eu/ zamów maszty i podstawy dostosowane do powierzchni, na której mają stać Twoje beachflagi. To najlepsza forma reklamy dla lokalnego biznesu. Przyciągniesz wzrok klientów z Twojej okolicy, a przecież właśnie o to chodzi!
Awatar użytkownika
agaa
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: agaa » 31 maja 2017, 13:22

Lokalny biznes można też promować w internecie. Pierwszym krokiem jest dodanie danych firmowych do Google Firma. Również AdWords sprawdza się lokalnie. Marketing internetowy agencja sprawdzi się w każdym biznesie, czy to lokalnym, czy krajowym. A wiadomo nie od dziś, że towarów i usług najczęściej wyszukujemy w internecie, jak i również opinii o konkretnych firmach. Również fb ma teraz reklamy z kierowaniem lokalnym. Dlatego sądzę, że nie warto tego lekceważyć.
Marko33
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Marko33 » 14 cze 2017, 10:52

Według mnie dla małego biznesu najskuteczniejsze będą reklamy, które przykują uwagę potencjalnych lokalnych klientów,
jak na przykład różne banery reklamowe czy plakaty. Pomyśl o czymś takim, szczególnie, że ta drukarnia plakatów ma naprawdę dobrą ofertę i krótkie terminy realizacji zamówień, więc będziesz mogła wystartować z taką reklamą bardzo szybko.
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: DominikaSika » 19 cze 2017, 15:41

Z drukowaniem fajne jest też drukowanie ploterem. Jest jedna firma, która robi to perfekcyjnie we Wrocławiu: ploter wrocław - moim zdaniem to perfekcyjna sprawa.
Agusiek55
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Agusiek55 » 22 cze 2017, 09:58

Duzo dobrego słyszałam o nowoczesnych systemach IT, ale myślałam że tylko wielkie korporacje mogą z nich skorzystać. Jednak skonslutowałam sie z firmą http://sidgroup.pl/ i powiedzieli mi, ze również mniejsze biznesy mogą bardzo fajnie skorzystać na różnych systemach czy aplikacja biznesowych. Wszystko można dopasować do danej firmy. Więc polecam również zapoznać się z tym tematem, to jest dobry start pod fajną reklamę.
maq
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: maq » 04 lip 2017, 14:47

Ja słyszałem, że dość ciekawe efekty osiąga reklama behawioralna. To taka która dociera do klientów zgodnie z ich zainteresowaniami i zachowaniami w Internecie. Wiem, że agencja https://pirmedia.pl/ ma taką ofertę. Sam nie testowałem, ale własnie się zastanawiam bo mam sklep internetowy z odzieżą i wydaje mi się, że taka reklama może dotrzeć właśnie do kobiet które szukają sukienek, czy innych damskich ubrań przez wyszukiwarkę. Co myślicie?
michal_bb
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: michal_bb » 05 lip 2017, 12:06

Może jakaś reklama zewnętrzna, jak kasetony z dibondu? Taka reklama świetnie się sprawdza przy biznesach lokalnych. Oczywiście dużo też zależy od miejsca, gdzie postawiony jest taki kaseton.
donder
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: donder » 13 lip 2017, 23:54

Dobra reklama to promowanie się w internecie.

Level 1

Postautor: kraczo » 16 lip 2017, 13:03

By biznes mógł zaistnieć, musi być widzialny w internecie, wtedy będzie zauważalny przez coraz większą ilość osób. https://www.hotchili.pl/ Ta agencja interaktywna jest jedną z bardziej rozpoznawalnych agencji reklamowych w Polsce, znani są z wysokiego poziomu zaangażowania.
pawi
Level 1
Level 1

Postautor: pawi » 16 lip 2017, 18:25

Korzystniejsze od reklamy są certyfikaty, ludzie o wiele bardziej ufają firmom, które takie posiadają na swoim koncie. Certyfikaty wystawia firma taka jak http://panterabiznesu.pl/ są chyba najwiarygodniejsi.
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: KowalM2 » 09 sie 2017, 12:45

Najlepszym sposobem na zwrócenie uwagi klienta jest podświetlany kaseton, który w zasadzie nie jest drogi jeśli chodzi o produkcję i zużycie prądu.
Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: http://prakticer.pl/2017/07/26/kaseton- ... a-reklamy/
Awatar użytkownika
Mental.Aura
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Mental.Aura » 09 sie 2017, 15:27

Ja natomiast uważam, że dobrym miejscem na reklamę jest balon, ponieważ to najczęściej dzieci zabierają nas do sklepów, w których widziały jakieś zabawki lub rzeczy, które im się podobały. Poza tym nie jest to częsty sposób reklamowania, przyda się np. na jakieś eventach lub normalnie jako akcja promocyjna ze słodyczami.

Wróć do „Zarabianie”