Wymiana elewacji budynku

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
hilorek
Forumowicz
Forumowicz

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: hilorek » 05 mar 2019, 11:35

wymiana elewacji to jednak dość duży koszt. Nie myśleliście o tym by odnowić tą, która jest obecnie ? nie mówię, że samodzielnie można przecież skorzytać z pomocy doświadczonej firmy, która zajmuje się tym na co dzień. W Warszawie i okolicach działa Rope Expert, korzystałem kilka razy i polecam. Terminowi, uczciwi i dokładni. Ceny też mają bardzo rozsądne.

bartek.maj
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: bartek.maj » 19 kwie 2019, 17:08

A czy ktoś z was wie, gdzie kupię dobrej jakości bonie elewacyjne? Szukam już od dłuższego czasu i ciężko mi trafić na coś sensownego, chociaż spodobała mi się ostatnio oferta sklepu WMB. Wyglądają na bardzo solidnych. Ktoś zna, korzystał, poleca? :)
monikabert90
Level 3
Level 3

Postautor: monikabert90 » 30 kwie 2019, 20:35

wymieniając elewację budynku na pewno potrzebne będzie rusztowanie elewacyjne. Można takie rusztowanie zamówić na przykład u czołowego producenta rusztowań w Polsce, czyli w firmie Delta-Bud, z ofertą której możecie zapoznać się na stronie https://delta-bud.eu. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, a oferowane przez nich rusztowania są solidne, stabilne i bezpieczne, więc polecam :)
Melaska
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Melaska » 09 maja 2019, 10:08

Na pewno jest to kosztowna rzecz i niełatwa w załatwieniu. Co do tego to trzeba postawić na rusztowanie, które pewnie jakiś czas będzie u was stało. Co do tego to są specjalne wypożyczalnie takich sprzętów budowlanych. Także i do takich rzeczy trzeba załatwić odpowiednie zabezpieczenia takie jak siatki na rusztowania. Te możecie dostać w firmie https://sieci-siatki.pl/ Są bardzo wytrzymałe, wielorazowego użytku. Zabezpieczają rusztowania przed słońcem, deszczem, cały teren wokół prac, a także i samych pracowników, którzy pracują na rusztowaniach.
Postzunia
Level 1
Level 1

Postautor: Postzunia » 12 maja 2019, 21:43

Jak zabierasz się za wymianę elewacji budynku to koniecznie zapoznaj się z ofertą tego producenta https://kosbud.com.pl/ Jeśli chodzi o produkty do elewacji są oni liderem a ponadto mają wiele innych produktów potrzebnych do takich prac. Zapoznaj się z ofertą i dobierz odpowiedni produkt.
EmilCh
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: EmilCh » 15 maja 2019, 14:21

To może w części warto również rozważyć cegłę elewacyjną Largo. Moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji jeżeli chodzi o dopełnienie w ciekawy sposób niektórych miejsc na przykład przy tarasie czy balkonie.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1

Postautor: DorisAxline » 30 maja 2019, 18:05

A słyszeliście o tzw. systemach antygraffiti? https://farbyspecjalistyczne.pl/kategoria-produktu/beton-sciany-elewacje/antygraffiti/
Jak one współgrają z elewacją?
anettka
Level 1
Level 1

Postautor: anettka » 19 cze 2019, 09:00

Ja mam to szczęście, że w mam w domu budowlańca, więc wszystkie tego typu remonty wykonuje samodzielnie. Wiadomo, że wtedy trzeba się zaopatrzyć w dobry jakościowo sprzęt, który nie tylko przyspieszy i ułatwi prace ale przede wszystkim zapewni 100% bezpieczeństwa. Tak jest np w przypadku rusztowań. Dobre jakościowo, stabilne konstrukcje oraz elementy rusztowań znajdziecie na pewno w dg bud https://www.dgbud.pl/pl/25-rusztowania-elementy. Oferta rozbudowana, skrojona na potrzeby klienta.
dusia
Level 1
Level 1

Postautor: dusia » 08 lip 2019, 08:32

hilorek ja też mam jak najlepsze doświadczenia związane z firmą ROPE EXPERT. Dali się poznać od dobrej strony. Zlecenie wykonane terminowo, w dobrej cenie i w 100% profesjonalnie. To najlepsi specjaliści od prac na wysokościach w stolicy.
aakorn
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: aakorn » 09 lip 2019, 22:09

W sprawie rusztowań odsyłam do http://ra-do.pl/ My rusztowania wynajmowaliśmy własnie od nich. Zajmują się tez ich montażem. Działają w kilku miastach województwa śląskiego, sa solidni i terminowi a przy tym nie szaleją z cenami.
koja
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: koja » 10 lip 2019, 13:45

U mnie był problem przy wejściu bo wiecznie się elewacja brudziła (mam w bieli) i po 3 malowaniach zdecydowałam się położyć tam płytki elewacyjne Jońca. W dobrej cenie są i nie zapłaciłam też dużo za ich położenie. Różnica ogromna i jeśli chodzi o cały wygląd domu i utrzymanie w czystości elewacji, brud się na tych płytkach nie osadza i z upływem czasu nic się też z nimi nie dzieje.
DamianSom
Level 1
Level 1

Postautor: DamianSom » 13 lip 2019, 22:05

Myślę, że warto abyś również zwrócił uwagę na propozycje rozwiązań elewacyjnych od producenta Pozbruk, ponieważ posiadają m.in wersję cegły Largo która przy tarasie, jaki wokół domu jako element dekoracyjny sprawdzi się świetnie.
mekmek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: mekmek » 14 lip 2019, 17:54

Jakby przyszło do czyszczenia elewacji z kolei to bardzo dobrze się nada sodowanie, to świetna sprawdzona metoda, bardzo skuteczna choć delikatna, więc nie niszczy powierzchni. U nas dobrze spisała się z tym warszawska firma https://www.sodablast24.pl/ Poza elewacją można tak czyścić kostkę brukową, drewno, felgi czy metal.
IwonaM66
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: IwonaM66 » 16 lip 2019, 08:54

Ja chciałam polecić fachowców z firmy TermoBud. Wykonywali u mnie ocieplenie i suchą zabudowę we wnętrzu mieszkania i jestem zadowolona z efektów. Z czystym sumieniem polecam. Na tej stronie znajdziecie ich usługi termobud.com.pl.
Pitros
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Pitros » 29 lip 2019, 10:04

A czy do elewacji będziecie również kolorystycznie dobierali pokrycie dachowe? Jeśli tak to polecam zwrócić uwagę na propozycje z oferty producenta Braas, który nie tylko stawia na najwyższa jakość wykonania dachówek/blachodachóek ale również mają wszystkie potrzebne akcesoria, które razem tworzą piękny i bezpieczny dach z jednej fachowej ręki oraz pięknie się prezentuje przez lata nie tracąc intensywności koloru przez barwienie w masie.

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”