Wymiana elewacji budynku

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
JoannaPk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2016, 18:27

Wymiana elewacji budynku

Postautor: JoannaPk » 12 kwie 2016, 19:08

Pilasty, gzymsy i opaski to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują odświeżyć elewacje własnego domu. Warto jednak pamiętać, aby wybierać produkty tylko najwyższej jakości. Da nam to pewność, że elewacja będzie świetnie się prezentować przez wiele lat. Osobiście rekomenduje firmę Adams http://profilefasadowe.pl/. Firmę cechują atrakcyjne ceny, fachowość i wysoka jakość produktów.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: miracle » 15 kwie 2016, 15:59

Teraz elewacja nie musi być nudna :)
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: kreatywny » 14 lip 2016, 10:33

Trzeba jednak uważać, bo czasem wymiana elewacji może pociągać za sobą konieczność rozszerzenia zakresu remontu. Kupiłem dwa lata temu i w tamtym roku zmieniałem elewację. Okazało się, że źle są zamontowane okna i nadawały się tylko do wyrzucenia. Postawiłem na jakość i wybrałem okna z http://www.oknaoptimus.eu
Kloda345
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:14

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: Kloda345 » 29 gru 2016, 16:20

Odświeżając wygląd domu, należy również zadbać o dach. Producent pokryć dachowych z http://www.budmat.pl/index.php/blachodachowki proponuje kilka dotyczących tego zagadnienia rozwiązań.
Stryia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:24

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: Stryia » 16 lut 2017, 11:40

Przy wymianie elewacji czy dachu mogą się przydać podnośniki próżniowe do przenoszenia płyt warstwowych. Bardzo ułatwiają montaż elementów. U większości producentów
można je kupić lub wynająć osobiście mogę polecić http://www.viavac.pl/
berni99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:07

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: berni99 » 08 maja 2017, 13:41

Mnie osobiście podobają się elewacje zbudowane z połączenia aluminium i szkła. Jeśli chodzi o firmę, która taką elewację miałaby wykonać to polecam sprawdzić ofertę firmy Alsal. To jeden z wiodących na rynku polskim producentów elewacji aluminiowych. Mają duże doświadczenie i pozytywne opinie wśród klientów, o czym świadczą referencje, z którymi można się zapoznać na ich stronie. Ich realizacje robią wrażenie.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: DorisAxline » 07 cze 2017, 11:56

i na sam koniec użyj dobrej farby do elewacji np https://farbyspecjalistyczne.pl/kategor ... /elewacje/ żeby to wszystko zabezpieczyć na długie lata
Awatar użytkownika
mikulec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:22

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: mikulec » 07 lip 2017, 13:31

Hm... A czy jesteście może w stanie polecić kogoś od mycia elewacji w Łodzi? ja się właśnie zastanawiam czy np. te podnośniki Łódź są ok. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: innocent » 13 lip 2017, 23:17

Ojej :( Niestety nie polecę, bo nigdy nie czyściłam jakoś szczególnie elewacji. Już lata temu robiliśmy ocieplenie i wtedy mąż uparł się, by wybrać najlepszy dostępny materiał i wziął Carbon od Caparola. To taki system, który jest dodatkowo wzmocniony włóknem węglowym, hydrofobowy (tak, że woda spływa po ścianach i styropian nie nasiąka, brud też się nie przyczepia) i jakieś tam jeszcze cuda ma przez co nie imają się żadne mikroorganizmy. Mamy białą elewację i cały czas wygląda świeżo, czasami tylko wyczyszczę miejsca bo się błotem pobrudzą, kiedy ogród podlewam, ale tak to nic się nie dzieje zupełnie.
Ryniem
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2017, 09:03

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: Ryniem » 01 sie 2017, 13:09

Myślę ze przy wymianie elewacji może się wam przydać sztukateria elewacyjna. Fajna rzecz na wykończenie, niski koszt :)
2k15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2017, 09:11

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: 2k15 » 14 sie 2017, 09:37

Ale od razu wymieniać elewacje? Może najpierw spróbować ją porządnie wymyć? Wtedy ma szansę wyglądać jak nowa :) Myciem elewacji zajmują się na http://czyszczeniedachow.com/ - nazwa wcale nie jest myląca :) Oprócz mycia elewacji zajmują się także czyszczeniem i odśnieżaniem dachów, więc oferują bardzo kompleksowe usługi, można zadbać o swój dom z każdej strony, hehe :) Dodatkowo ich ceny są naprawdę przystępne, osobiście korzystałem, więc mogę polecić.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 09:23

Elewacja tylko najwyższej jakości. Nie wyobrażam sobie mieszkać w domu, o który nie dbam. Dlatego w razie jakichkolwiek zmian/remontów staram się korzystać tylko z najlepszych usług.
koontownik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 23 paź 2017, 08:10

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: koontownik » 23 paź 2017, 15:30

Wiecie może panowie(i panie) czy sztukateria jest nadal modna i na czasie? Czy są jeszcze firmy, które oferują usługę zakładania takiej sztukaterii?
Nosszyb
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:37

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: Nosszyb » 08 lis 2017, 12:50

Zawsze modne jest boniowanie. I do tego tanie. A pasuje zarówno do domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Obecnie dostępne bonie pozwalają na szybki i bezproblemowe wykonanie ozdobnej elewacji.
Awatar użytkownika
Specjalista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2017, 13:16

Re: Wymiana elewacji budynku

Postautor: Specjalista » 14 lis 2017, 15:19

Gzymsy styropianowe są fajne bo łatwe w montażu no i ładnie wyglądają. Można znaleźć naprawde fajne propozycje na różnych stronach. Podobnie jak i bonie styropianowe. A jak już robić wsyztsko to polecam też coś takiego jak świecąca kostka brukowa. Fajnie to wygląda, dobrze oświetla no i ładny efekt daje :szok:

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość