Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
maliczka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2016, 18:41

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: maliczka56 » 19 gru 2016, 21:57

Większość osób twierdzi, że kotły grzewcze są najkorzystniejsze.Sprawdź na stronie http://kotlarstwo.co/pl/ tam mają dobre jakościowo piece, firma ta istnieje na rynku ponad 20 lat, więc mają spore doświadczenie w tym temacie.
Awatar użytkownika
sebaxz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:51

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: sebaxz » 11 sty 2017, 15:09

Jeśli chodzi o ogrzewanie domu, to polecam http://www.buderus.pl, bardzo solidna firma, można liczyć na fachową poradę :)
MaryAnn84
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2017, 21:58

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: MaryAnn84 » 14 sty 2017, 17:30

Moim faworytem wśród sposobów ogrzewania jest kocioł uniwersalny, bo można w nim palić węglem, miałem i drewnem, w zależności od tego jakie są obecne możliwości. No i jakby nie było przy ogrzewaniu węglowym jest na prawdę ciepło w domu. Oczywiście, samo ogrzewanie to podstawa, ale nigdy nie ogrzeje się porządnie domu, jeśli nie będzie również dobrego ocieplenia budynku, wentylacji oraz szczelnych okien i odpowiednich grzejników. Wszystkie te czynniki muszą ze sobą współgrać, żeby dobrze ogrzać dom na zimę.
sulwisia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:42

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: sulwisia » 29 sty 2017, 08:03

A moim zdaniem warto wybierać dużo wygodniejsze sposoby ogrzewania domu no i bardziej przyjazne środowisku, np ogrzewanie gazem!
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: koro » 11 lut 2017, 10:08

Tylko że koszty gazu są chyba jednymi z wyższych w porównaniu do innego rodzaju opału, warto spojrzeć też na to ile zostaje popiołu po spaleniu danym opałem, jak często trzeba czyścić piec no i oczywiscie na ekolgię, wg mnie pellety tutaj mają bardzo dużo zalet
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: monikabert90 » 27 kwie 2017, 17:16

Rodzaj ogrzewania, jakie wybieramy do domu, należy dokładnie przemyśleć, żeby później nie żałować. Na stronie Cieplny.pl można znaleźć wiele wskazówek czym kierować się przy wyborze odpowiedniego dla naszego domu rodzaju źródła ciepła :)
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: rybka » 02 maja 2017, 19:20

Moim znajomi kupili mieszkanie w kamienicy. Przeprowadzili w nim kapitalny remont w tym również dokonywali demontażu pieców kaflowych i postawili na panelowe ogrzewanie elektryczne. Instalację wykonała dla nich firma Eco Partner http://www.najtanszeogrzewanie.pl/. Jest to polska firma, która nie tylko montuje ale i sama wykonuje panele grzejne. Jest w tym duży plus gdyż gdy jest potrzebny panel o nietypowych wymiarach jest ona go w stanie wyprodukować w kilka dni. Znajomi bardzo sobie chwalą współpracę z nimi. Sama instalacja moim zdaniem jest fantastyczna, nie rzuca się w oczy tak jak kaloryfery jest delikatna i estetyczna. Gdy byłam u nich w okresie zimowym czuło się komfort ciepła. Byłam ciekawa ile ich kosztuje to ogrzewanie i jestem zdziwiona, że panuje u nas stereotypowe myślenie o drogich kosztach ogrzewania elektrycznego (sama tak myślałam) bo kosz ogrzewania mieszkania (50 m2) w zależności od intensywności mrozów wahał się w przedziale 100-300 zł/mc czyli porównywalnie do ogrzewania gazowego.
monimm82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:15

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: monimm82 » 05 maja 2017, 20:40

Czesto domy/kamienice maja rozne wady konstrukcyjne, nie sa wykonane w najbardziej ekonomiczny sposob dla kosztow ogrzewania. Dlatego polecam wykonanie audytu energetycznego. Pozwoli on sprawdzić jakie rozwiązania pomogą zmniejszyć koszty ogrzewania. Firma http://www.unicon-termo.pl zajmuję się tym i działają praktycznie na terenie całego kraju.
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: JacekBrzezinski » 09 maja 2017, 20:55

@rybka kiedyś czytałem o takich panelach grzewczych, ale to było kiedyś i technologia pewnie nie taka jak teraz. Z ciekawości spojrzałem na stronę Eco Partner i widzę, że oni są producentem (a więc to nie jest żaden "chińczyk" i robią to u nas. Stosują grafit do produkcji tych paneli - ciekawa technologia. Kiedyś to chyba były stosowane metalizowane folie. Pewnie kolejny krok po graficie to będzie grafen :) Ogrzewanie przez promieniowanie (jak słońce) w pewnym stopniu eliminuje konwekcje (główny sposób ogrzewania przy kaloryferach) a tym samym podnoszenie się kurzu. Nie dość że panele ogrzewają, to pomagają w utrzymaniu czystości.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Bemos » 19 maja 2017, 12:29

Zawsze nam zimno, no niestety taki mamy klimat. Coś wtym chyba jest, wybóR zależy od Was i od zasobności Waszych portfeli.




___________________________
www.dambat.pl
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: innocent » 01 cze 2017, 17:29

Dzięki, z chęcią poczytam.Wkrótce będziemy wybierać metodę ogrzewania do naszego domu, dlatego interesuje nas także odzyskiwanie ciepła z firmą Bartosz . Czy ktoś z Was ma może zainstalowany u siebie rekuperator? Rzeczywiście pozwala mocno zaoszczędzić na rachunkach?
Oktawia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:04

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Oktawia » 02 cze 2017, 03:33

U nas w domu wybraliśmy ogrzewanie gazowe, ponieważ wydaje nam się najbardziej ekonomiczne, wygodne i optymalne. Z kotłów co wybraliśmy ten https://www.junkers.pl/produkty/kotly/k ... lence.html Mamy go już ładnych parę lat i wszystko działa bardzo dobrze. Koszty też są stosunkowo niewysokie, więc rekomenduję też innym.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Arkadiusz1 » 15 lip 2017, 16:51

Jeśli chodzi o paliwo, to zawsze warto skorzystać z takich rozwiązań, jakie oferuje ONICO S.A.. To polska spółka, które obraca paliwami między innymi w Polsce, Francji, Niemczech, Rosji i wielu innych europejskich państwach. Sami sprawdźcie w http://onico.pl/ jakie korzyści możecie uzyskać z czerpania paliw właśnie od nich. Moim zdaniem jest to bardzo opłacalna sprawa.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: jjusti18 » 23 sie 2017, 19:04

Z tego co się orientuje to częstym wyborem jeżeli chodzi o technologie grzewcze stanowią pompy cieplne. Jak szukacie naprawdę solidnych i wysokiej jakości to tutaj znajdziecie https://www.immergas.pl/Produkty,7266/P ... PLA?dest=1 . Słyszałam wiele dobrego o tej firmie. Dodatkowym plusem jest że działa na rynku 20 lat, czyli ma ogromne doświadczenie. Można tutaj znaleźć nowoczesne i bezpieczne wszelkie elementy/produkty grzewcze.
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Wesoły żniwiarz » 27 sie 2017, 23:51

My ostatnio zastanawiamy się nad gazem płynnym. Duża wygoda z tego, co znajomi opowiadają, kosztowo też nieźle. Ma ktoś? Chętnie poznam opinie. :)

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość