Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Accerka » 23 wrz 2015, 11:29

Ogrzewanie domu nie jest rzeczą łatwą. Nie wiem, jakie okna wybrać czym uszczelnić poddasze. Za dużo jest możliwości, a chyba chciała bym wybrać takie rozwiązanie które nie szarpnie mnie zbytnio za portfel a pomoze mi oszczędzić na ogrzewaniu. Wiem, ze ta firma http://www.ekointegrator.pl/ pomaga w takich sytuacjach ale nie wiem czy sie zdecydować na ich pomoc. Co sądzicie?
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: miracle » 26 wrz 2015, 21:47

Myślę, że ta firma może Ci pomóc.
SanKa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2015, 21:49

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: SanKa » 10 paź 2015, 21:20

Wszystko zależy od tego jaki dom/mieszkanie gdzie się znajduje, do czego masz dostęp ile pieniędzy, na przykładzie centralnego ogrzewania możecie zobaczyć jakie są koszty instalacji - http://www.oferteo.pl/koszt-instalacji- ... ogrzewania - dla porównania zbudowanie pieca na węgiel będzie o wiele tańsze, ale... no właśnie kto obecnie buduje piece kaflowe?
ptysska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2015, 15:03

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: ptysska » 09 gru 2015, 12:02

OnlineExpert
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2016, 10:49

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: OnlineExpert » 15 sty 2016, 10:50

Witam,

Jeżeli posiadają państwo podłączenie do sieci gazowniczej, najbardziej korzystnym i praktycznie bezobsługowym rozwiązaniem będzie zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego. Marka Junkers posiada szeroki zakres kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur. Dzięki wykorzystaniu ciepła z kondensacji wody znajdującej się w spalinach, kocioł uzyskuje wysoką efektywność energetyczną. W przypadku braku dostępu do sieci gazowej, można zastosować, jako rozwiązanie alternatywne, pompy ciepła. Więcej informacji o kotłach kondensacyjnych i pompach ciepła marki Junkers można znaleźć na stronie: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/ko ... densacyjne.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
kcsaw2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:17

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: kcsaw2 » 21 sty 2016, 11:46

A czy ktoś z Was przeliczał może koszta poszczególnych rozwiązań grzewczych? A jeśli nie, to może znajdzie się ktoś kto podałby w przybliżeniu koszta ogrzewania gazowego. Zastanawiam się nad tego typu instalacją, ponieważ wydaje się najprostsza w obsłudze. W połączeniu z porządnymi oknami jakie zamówiliśmy, wydawać się może, że to całkiem dobre rozwiązanie?
Najważniejsze są dla mnie nie koszty instalacji, ale te w późniejszej eksploatacji. Traktuję to jako inwestycję.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: AinEingarp » 29 sty 2016, 09:49

A co myślicie o instalacji gaz Kraków z Instalterm? Słyszałam, że jest to najbardziej korzystne rozwiązanie. I z pewnością dużo wygodniejsze niż ogrzewanie węglowe.
OnlineExpert
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2016, 10:49

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: OnlineExpert » 04 lut 2016, 13:38

Witam,

Wybór odpowiedniego typu źródła ciepła powinien być przeprowadzany z uwzględnieniem aspektów takich jak koszty inwestycyjne, koszty eksploatacji oraz praca związana z obsługą. Najniższe koszty eksploatacyjne gwarantuje pompa ciepła oraz kotły na paliwa stałe jak węgiel, pellet czy drewno opałowe. Należy jednak również zwrócić uwagę na fakt, iż kotły na paliwo stałe wymagają ciągłej, wieloletniej obsługi oraz przeznaczenia dodatkowego pomieszczenia na składowanie opału. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie gazowego kotła, co jest opłacalne, zwłaszcza gdy do budynku podłączona jest sieć gazowa. Marka Junkers posiada w swojej ofercie wszystkie z wyżej wymienionych rozwiązań, dlatego zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/.

W razie pytań – chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Kropeczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 20 sie 2016, 07:19

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Kropeczka » 20 sie 2016, 09:18

U nas węgiel odpada, mamy stary dom pod Krakowem właśnie i raczej chcielibyśmy zienic na jakieś bardziej ekologiczne rozwiązanie? Najlepiej gaz - myślałam o Amerigasie, ktoś może coś więcej napisać?
Pocahontas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2016, 18:47

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Pocahontas » 20 sie 2016, 18:57

ja ci mogę tylko polecić taryfe relax bo taka mam w amerigasie i u nas (dom 102m2, piętrowy, w salonie podłogówka) jest okej. w ciagu kilku lat maja nam doprowadzic gazociagi, bo my pod miastem mieszkamy, takze u nas instalaowanie pieca weglowego laczyloby sie potem z podwójnymi kosztami przy przejsciu na gaz ziemny, a tak tylko zmiana podłaczenia bedzie i tyle. W domu stala temperatura, przeglady i dostawy po stronie amerigasu, zero uciazliwosci z takim ogrzewaniem jest
Zibos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:42

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Zibos » 13 paź 2016, 15:01

Informacje jak kupić opał m.in węgiel, propan czy olej opałowy znajdziesz w poradniku http://eco-profi.pl/pellet-czy-ekogroszek/ praktyczne informacje szczególnie dla użytkowników domów jednorodzinnych
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: jasiu » 25 paź 2016, 22:38

vinci
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2016, 15:15

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: vinci » 31 paź 2016, 18:33

Pompę ciepła zdecydowanie, wychodzi taniej w długim terminie, szczególnie jak założymy sobie ogrzewanie podłogowe, już nie mówiąc, że super byłoby by działały wykorzystując energię z paneli słonecznych. Naprawdę wtedy to super działa, efektownie i efektywnie. Na https://oze-market.pl/ taki sprzet do przejrzenia
Awatar użytkownika
kufel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:11

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: kufel » 08 lis 2016, 14:18

Ja jestem zwolennikiem ogrzewania tradycyjnego, czyli węglowego. U mnie nie ma problemów z zanieczyszczeniami na wiosce, bo stosujemy dobrej jakości węgiel orzech od SmartTrans. Jest to dostawca, który jest niedaleko od nas, ale wiem, że dostawy są realizowane nawet na terenie całego kraju. Przede wszystkim wydajność takiego opału jest duża więc można go kupić nawet o kilkaset kilogramów mniej niż stosując inny węgiel.
Szulska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 03 sie 2016, 18:15

Re: Jakie ogrzewanie domu wybrać.

Postautor: Szulska » 10 lis 2016, 03:23

Też muszę znaleźć jakiś sposób na zimę, bo odkąd przeprowadziliśmy się z rodziną do domu jednorodzinnego, to marzniemy co sezon. Chyba kupimy nowe grzejniki i przede wszystkim zmienimy opał. Dlatego chętnie będę śledzić ten wątek.

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość