Ekologiczne ogrzewanie

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
iboitaly
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:07

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: iboitaly » 24 kwie 2017, 08:16

Najlepszym rozwiązaniem będzie IBO :)
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: Bemos » 19 maja 2017, 12:27

Ekologia w dzisiejszych czasach powinna być podstawą każdego naszego działania. Bez tego możemy kiedyś zniknąć bezpowrotnie z naszej planety.


_____________________

www.dambat.pl
jim002
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2017, 15:24

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: jim002 » 15 cze 2017, 15:28

pompa ciepła jak najbardziej ale wtedy też fotowoltaika się przyda. bo troche prądu ciągnie. a ja już być eko to pełną parą ;) no i tedy realnie oszczędzisz
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: innocent » 19 cze 2017, 23:39

My dopiero się budujemy i też myślimy o jak najbardziej ekologicznych rozwiązaniach. Prawdopodobnie postawimy na pompę wodną, dodatkowo także będzie rekuperacja przy okazji wentylacji mechanicznej. Szukamy wszelkich metod, które są zdrowe dla środowiska i człowieka, a przy okazji pozwolą zaoszczędzić :)
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: Roxi » 30 cze 2017, 10:39

Ja jestem zadowolona ze swojego rozwiązania. Ogrzewam dom za pomocą ekogroszek i póki co nie zawiodło mnie to. Wydaje mi się, ze jest to oszczędny sposób ogrzewania , który nie nadwyręża domowego budżetu i na dodatek jest wydajny.
zufin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2017, 09:24

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: zufin » 03 lip 2017, 09:28

No właśnie na http://di.com.pl/ekogroszek---tanie-i-wygodne-ogrzewanie-domu-57658 o tym ekogroszku czytam i wiesz co chyba od nastepnego sezonu grzewczego tez zaczne go stosowac. Skoro tanszy i bardziej przyjazny dla srodowiska to niby czemu nie?
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: Arkadiusz1 » 03 lip 2017, 20:55

Tak, to ważne. Przecież wszyscy żyjemy w jednym społeczeństwie i powinno nam zależeć na wspólnym dobru. Na pewno warto wybierać takie rozwiązania jak http://rutra.pl/grzejniki_co.php by utrzymać ciepło w domu w należytym poziomie. Sami zauważycie, jak pozytywnie wpłynie to na Wasze rachunki i samopoczucie.
Oktawia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:04

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: Oktawia » 04 lip 2017, 01:01

Ogrzewanie węglowe już chyba odchodzi do lamusa. Nie wiem jednak, czy tak powszechne ogrzewanie gazowe jest tym bardziej ekologicznym, bo zwyczajnie się na tym nie znam. Nie wiem też, czy lepiej dla środowiska jest, kiedy mamy kocioł jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny https://www.junkers.pl/produkty/kotly/k ... lence.html Ten drugi rodzaj chyba różni się tym, że podgrzewa również wodę. Jakie jest wasze zdanie na temat wyboru kotła co?
Majkel90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 22 cze 2017, 21:44

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: Majkel90 » 04 sie 2017, 13:01

Osobiście też jestem za takim kominkiem. Jeślii ktoś z Was jest z Poznania, to polecam osobiście firmę Kominki Ratajczak. Dlaczego? Bo mam prześwietny kominek w salonie i to oni mi go zamontowali i nie dość, że mieli szybką realizację, to jeszcze przeładnie to wszystko wyszło.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: dusia » 06 sie 2017, 09:06

Jeśli już zdecydujesz się na pompę, koniecznie sprawdź ofertę firmy Immergas. Działają na polskim rynku od 20 lat, a ich produkty są najwyższej jakości, innowacyjne i ekonomiczne. Tu link do ich strony: https://www.immergas.pl/Produkty,7266/POMPY_CIEPLA?dest=1.
muminek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2017, 18:37

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: muminek » 07 sie 2017, 21:13

Ja również cenię ekologiczne ogrzewanie. Od dawna grzeję pelletem, dokładnie takim - https://epellety.pl/produkty/lava-pelle ... 975kg-8mm/ i jestem bardzo zadowolony. Pomijając kwestie ekologiczne, pellet jest też bardzo opłacalny. No i nie ma wiele popiołu :)
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 12:25

Kominek jest bardzo dobrym pomysłem, sam ostatnio postawiłem kominek w swoim salonie jednak tylko i wyłącznie na pokaz ponieważ kominek jest elektryczny z wyświetlaczem led, ponieważ mam w mieszkaniu centralne ogrzewanie i nie potrzebuję kolejnego punktu grzewczego.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: danielozzo » 11 wrz 2017, 09:27

Widzę, że wszyscy oszczędzają na ogrzewaniu. Przecież są jeszcze inne formy oszczędzania w domu. Osoby decydujące się dopiero na budowę domu, mają ogromny wybór różnego rodzaju projektów domów, które mogą przynieść oszczędności.
Agronauta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2017, 08:54

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: Agronauta » 12 wrz 2017, 13:53

Ogółem to istnieje wiele rodzajów systemów ogrzewania , dlatego gdy chcemy mieć ciepło w naszym mieszkaniu warto dopasować ogrzewanie do naszych potrzeb, czy to finansowych czy też patrząc na inne czynniki.
blaha092
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2017, 09:43

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Postautor: blaha092 » 07 paź 2017, 09:45

Dobry producent pelletu to pellet-olimp.pl i faktycznie opłaca się ogrzewać pelletem po pierwsze jest bardziej ekologicznie, a po drugie jak na moje to nawet bardziej wydajnie niz inne sposoby ogrzewania, ale to tylko moje zdanie... a Wy czym ogrzewacie? Zima ma byc sroga w tym roku! :D

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość