Instalacje inteligentnego domu

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
janka735
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2012, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Instalacje inteligentnego domu

Postautor: janka735 » 17 gru 2013, 13:12

Hej

Buduję dom i zastanawiam się od razu nad zainstalowaniem tego typu rozwiązań: http://www.darin.pl
Zawsze wydawało mi się, że to są bardzo drogie rzeczy i że na pewno nie będzie nas na nie stać, ale jak widać tutaj przy budowie domu koszt jest naprawdę mały, w sumie nie robi to dużej różnicy.
Co Wy o tym myślicie? Sądzicie, że automatyczne zamykanie okien, drzwi, uzbrajanie alarmów itp. może być naprawdę przydane?
Bo mnie się już kilkukrotnie np. zdarzyło zostawić otwarte okno jak padał deszcz, no i kończyło się niezbyt fajnie. Tak sobie teraz myślę, że to muszą być też całkiem fajne oszczędności - bo taki system sam Ci wyłącza światła, ogrzewanie itp. jak jest niepotrzebne.
Muszę się jeszcze rozejrzeć za obliczeniami dot. korzyści - może Wy jakieś takie znacie? A może sami macie takie instalacje w domu?
SanKa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2015, 21:49

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: SanKa » 13 sie 2015, 21:59

Tego typu rozwiązania są bardzo fajne, z tym, że trzeba zauważyć, że nie zawsze wiążą się z małymi kosztami, dlatego też warto się zastanowić co my tak naprawdę potrzebujemy. Można wysłać zapytanie o ofertę do poszczególnych firm i zorientować się co w jakiej cenie się mieści ewentualnie bezpośrednio tutaj - http://www.oferteo.pl/zapytania-o-oferty firmy same się zgłoszą.
Kropeczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 20 sie 2016, 07:19

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: Kropeczka » 20 sie 2016, 09:20

No właśnie a na co się najlepiej zdecydować, co faktycznie ma sens? Nie chce wymyslnych gadżetów, a raczej szukam ułatwień
Pocahontas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2016, 18:47

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: Pocahontas » 20 sie 2016, 18:51

napewno jest to bajeranckie, jednym potrzebne drugim nie. ja to bym wybrala cos w stylu zarzadzanie ogrzewaniem na odleglosc czy cos
Ola78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:26

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: Ola78 » 20 lis 2016, 11:41

Ja z tych inteligentnych rozwiązań stawiam na bezpieczeństwo . Znalazłam takie systemy https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Inteligentny-dom/74 i nie są one ani drogie ani trudne w użytkowaniu a za to dają nam gwarancję spokoju i bezpieczeństwa przed pożarem, zalaniem, kradzieżami itp.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: szyna » 15 gru 2016, 10:44

Instalacje dla domu to bardzo ważna sprawa, na pewno przydadzą się kable i przewody, a tu https://www.stukpuk.pl/artykuly-elektry ... i-przewody jest ich pełna oferta.
sulwisia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:42

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: sulwisia » 29 sty 2017, 08:06

Czasem tylko zdarza się tak, że to co pierwotnie miało życie ułatwić niestety je utrudnia:) które instalacje inteligentne wg was są potrzebne?
remana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:49

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: remana » 14 kwie 2017, 20:49

Z całą pewnością w takim domu potrzebna będzie instalacja elektryczna. Szeroki asortyment potrzebnych produktów znaleźć można na https://www.obi.pl/technika/instalacja- ... czna/c/273 . W jednym miejscu można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne rzeczy.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: Bemos » 17 maja 2017, 14:47

W inteligentnym domu powinny znajdować się dobre systemy zagospodarowania wód opadowych.
Polya1982
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:56

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: Polya1982 » 09 cze 2017, 22:22

Przy budowie domu bardzo ważną kwestią jest sposób usuwania nieczystości komunalnych. Jest to pierwszorzędna sprawa, którą trzeba dobrze przemyśleć. Według mnie najlepszym rozwiązaniem będą szamba betonowe. Jest to solidne i względnie proste rozwiązanie. W każdym domu musi istnieć skuteczny i sprawdzony system usuwania odpadów. Dlatego trzeba o tym pomyśleć już na etapie projektowania, żeby można było dobrze to dopasować do konstrukcji domu.
Krysta097
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2016, 15:05

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: Krysta097 » 23 lip 2017, 12:09

To co może ułatwić użytkowanie domu, a o czym nie każdy wie to montaż odkurzacza centralnego: https://www.vacuflo.pl/. Montuje się w różnych pomieszczeniach instalacje ssące, którymi odkurza się poszczególne pomieszczenia, a cały brud jest kierowany do jednostki centralnej, która jest postawiona w garażu lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre dla alergików, bo brud jest zasysany zupełnie gdzie indziej i kurz się nie rozpyla w powietrzu. No i oczywiście odkurzacz centralny zapewnia, że nie trzeba nigdzie nic dźwigać i plątać się z kablem. Dla mnie bardzo fajny wynalazek.
remana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:49

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: remana » 28 lip 2017, 21:35

My w naszym domu od kilku miesięcy korzystamy z prądu uzyskiwanego dzięki panelom słonecznym, które zainstalowała nam firma http://www.fotowolt-instal.pl/baterie-fotowoltaiczne-dla-domu.html. W życiu nie pomyślałbym, ile można zaoszczędzić pieniędzy dzięki instalacji baterii słonecznych, które przy okazji wyglądają bardzo designersko. Na zachodzie wiele rodzin korzysta w swoich domach z tego typu rozwiązań.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 09:40

Najprzyjemniejszym dodatkiem jaki zainstalowaliśmy w domu jest odkurzacz centralny. Ułatwił nam życie, o wiele wygodniej się sprząta.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: BrandonFlex » 12 paź 2017, 15:17

Różnego rodzaju instalacje odpylające mieszkanie mogą być przydatne dla osób, które mają problemy z alergenami i pyłkami, na wiosnę dla takich ludzi może być to prawdziwa katorga, dlatego jeżeli już kogoś stać na budowę domu to warto się zastanowić nad tą decyzją.
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: Instalacje inteligentnego domu

Postautor: archiwald » 19 paź 2017, 10:23

Ja zamówiłem sobie instalację odkurzacza centralnego. Nie wiem na ile to ma związek z inteligentnym domem, ale wiem, że ułatwiło mi to życie, więc może jednak pasuje :)

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość