Podłoga drewniana a zwierzęta

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
SzminkaX
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2013, 13:28

Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: SzminkaX » 07 gru 2013, 13:31

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Czy zwierzęta, głównie mam na myśli psy, bardzo mogą zniszczyć taką podłogę czy nie? Jak się zabezpieczyć przed tym? Może jakiś konkretny gatunek drewna lepiej sobie radzi? Będę wdzięczna za rady.
Budomax Parkiet
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2013, 08:25
Lokalizacja: Białystok Warszawa

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: Budomax Parkiet » 08 gru 2013, 22:53

Najlepszym wyborem zabezpieczenia podłogi, gdy mamy w domu psy jest jej olejowanie. Zwierzęta będą miały negatywny wpływ na podłogę, ale w przypadku podłogi olejowanej możemy wykonać jej punktowa renowację/naprawę uszkodzeń, co jest niemożliwe w przypadku podłogi lakierowanej. Tu znajdziesz sporo informacji na temat olejowania http://budomaxparkiety.pl/zakres-uslug/ ... dlogi.html
olejowana podloga z desek debowych po konserwacji.jpg
Ztilek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:44

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: Ztilek » 13 gru 2013, 13:46

Olejowanie to podstawa. Ale zabezpieczyć się wypada już na starcie, czyli dać to do wykonania profesjonalistom z prawdziwego zdarzenia. Piszę o tym, bo nie dla wszystkich jest to niestety takie oczywiste i potem jest rozczarowanie.
SzminkaX
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2013, 13:28

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: SzminkaX » 21 gru 2013, 13:41

Ztilek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:44

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: Ztilek » 27 gru 2013, 11:47

kaska2909
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:16

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: kaska2909 » 31 maja 2016, 18:50

Myślę, że warto postawić na trwałe, solidne materiały i może egzotyczne merbau? Zobacz na http://deski-podłogowe.pl/index.php/deski/merbau jakie właściwości ma to drewno. Deski są niemal niezniszczalne, a pielęgnacja prosta i szybka.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: rybka » 21 lip 2016, 21:34

Prawie w całym domu mam położony parkiet dębowy http://artcorestudio.pl/. jest on bardzo trwały i bardzo ociepla wnętrze pomieszczeń. Jednym z członków naszej rodziny również jest pies. W momencie gdy dołączył on do nas również się obawiałam jak będzie wyglądała nasza podłoga gdy on gania za piłką lub bawiąc się ucieka przed nami. Muszę przyznać, że te obawy były niepotrzebne podłoga wygląda dobrze, a ma widoczne normalne ślady użytkowania.
eliasza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:34

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: eliasza » 11 sie 2016, 22:35

Mam psa i podłogę drewnianą, a konkretnie bambusową. Nic złego z podłogą się nie dzieje.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: monikabert90 » 14 mar 2017, 20:25

Zależy. Od samego chodzenia nic się z podłoga nie stanie. Jesli natomiast zwierzakowi zdarzy się jakaś przykra, niemiło pachnąca wpadka, to już gorzej. Polecam wtedy użyć jakiegoś preparatu neutralizującego przykre zapachy, np "Antyodor". Można go kupić na Allegro za niewielkie pieniądze ;) Polecam zwłaszcza posiadaczom psów i kotów, bo "nigdy nie wiadomo" ;)
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: JacekBrzezinski » 09 maja 2017, 21:02

U mnie są deski z sosny skandynawskiej i lakierowane w macie. Jakby był połysk to szybko byłoby widać miejsca porysowane przez pazurki. Na powierzchni matowej nie ma takich śladów. Ważne by lakier był o odpowiedniej wytrzymałości i przyjazny środowisku (najlepiej wodny). Co do samych desek na podłodze to warto mieć je grube. Ja mam deski w Drew Luxa, które mają aż 31 mm. To pozwala w przyszłości na kilkukrotne cyklinowanie i zmianę aranżacji wnętrza.
MaryAnn84
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2017, 21:58

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: MaryAnn84 » 02 cze 2017, 21:18

U mnie jest podobny problem, że psiak rysuje drewniany parkiet, pomimo tego, że jest polakierowany. Jedynym sposobem jaki znaleźliśmy jest po prostu regularne podcinanie pazurów pieska. Potrzebne akcesoria można znaleźć w internecie (https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Pielegnacja-i-higiena-psa_Pielegnacja-lap-i-pazurow-381.html). Dzięki temu, że pazurki są zawsze odpowiednio przycięte i lekko przypolerowane, nie ma już takiego problemu z rysowaniem podłogi. Innym sposobem może być też całkowite zasłonięcie podłogi dywanem, ale to może całkiem popsuć efekt aranżacji.
kubala
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:46

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: kubala » 12 lip 2017, 17:52

Mam szczeniaka, któremu zdarza się załatwić na podłogę. Żeby uniknąć nieprzyjemnego zapachu spryskuję to miejsce Dog Odor Eliminator-VetExpert. To preparat, który trwale usuwa zapach psich odchodów. Z powodzeniem można go też stosować na ścianach, dywanach i innych materiałach.
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: kiffi » 20 lip 2017, 18:32

ja balabym sie zdecydowac przy szczeniaku na drewno na podlodze. My polozylismy wykładziny pcv z Opola prawie na calym mieszkaniu i super sie sprawdzaja. Wystarczy przejechac szybko mopem i wszystko top czysciutkie :) no i nie rysuja sie, co moim zdaniem tez jest duza zaleta.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: Bemos » 04 sie 2017, 14:44

Jeśli poszukujesz doskonałego parkietu na podłogę niezwłocznie odwiedź http://www.hurtparkiet.pl/ Ta firma jest najlepszą propozycją w Polsce.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Podłoga drewniana a zwierzęta

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 13:23

Jeżeli masz zniszczoną podłogę i rozważasz wymianę na nową, a obecna niegdyś ci się podobała to lepiej zainwestować w cyklinowanie podłogi, jest to dobry sposób na renowację podłogi, wiele specjalistów wykonuje świetna robotę, też kiedyś korzystałem z takich usługi podłoga jak nowa.

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość