Etapy budowy i montażu basenów

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: abrakadabra » 21 lut 2013, 17:39

Etapy budowy i montażu basenów

Praktycznie każda zewnętrzna budowa basenów rozpoczyna się wykopaniem i przygotowaniem dołu, w którym później ma zostać położony basen. Wielkość, kształt i głębokość ustalana jest w jego wcześniej przygotowanym projekcie. Przyszłe roboty będą łatwiejsze, jeżeli obrys basenu będzie o około 20 centymetrów większy niż jest on w rzeczywistości. Miejsce, w którym położone są baseny ogrodowe musi spełniać wiele wymagań. Między innymi jest to wysokość wód gruntowych, rodzaj gleby, podziemne instalacje lub korzenie pobliskich drzew. Jeżeli będzie to duży basen, potrzebne będzie zdobycie konkretnego projektu i zezwolenia. Natomiast musimy je uzyskać zawsze, gdy pragniemy budować baseny wewnętrzne.

Obrazek

Drugim etapem jest ustabilizowanie dna wykopu. W tym celu blokuje się dopływ wód gruntowych, a całą powierzchnie podsypuje się żwirem i piaskiem. Zaleca się również wyłożenie dna twardym styropianem. Następnie rozpościera się siatkę zbrojeniową i zalewa cementem. Po zastygnięciu należy ustawić nieckę basenową na swoim miejscu, dokładnie ją wymierzyć i skontrolować czy leży poprawnie. Gdy wszystko jest w porządku, można zacząć zasypywać przestrzenie wokół basenu, dbając jednocześnie, by była ona dobrze ubita. Ważne jest, aby zasypywać brzegi w takim samym tempie, w jakim basen napełnia się wodą. W ten sposób unikniemy narażenia ścian basenu na zniekształcenie. Jeżeli nie mamy gotowej niecki, baseny kąpielowe muruje się z przygotowanych bloków. Ściany pokrywa się tynkiem oraz instaluje niezbędne urządzenia basenowe. Koniec to wyłożenie wszystkich ścian płytkami, szklaną terakotą lub folią basenową. Gotowe niecki basenowe najczęściej wykonane są z żelbetonu, skręcanych paneli, różnych konstrukcji polietylenowych. Montaż basenów zależy od materiałów z jakich zostanie on przygotowany, każdy z nich wymaga innego przygotowania podłoża, ścian. Mało tego, wszystko też zależy od atrakcji, które chcemy zamontować w obrębie basenu. Powyższy opis jest tylko ogólnym zarysem całej operacji.

Budowa basenów wewnątrz budynków, jest bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem. Trudność polega tu na odpowiednim przygotowaniu i wyposażeniu hali basenowej. Musi ona spełniać wymagania wielu czynników, by w pełni realizować swoje zadanie. Materiały, które mają ją pokrywać muszą wytrzymywać długotrwałe działanie wilgoci i chemii basenowej. By dłużej zachować jej użyteczność, radzi się zakupić osuszacze powietrza. Czasami tej funkcji sprosta klimatyzacja. W przypadku jakichkolwiek trudności, lepiej wynająć firmę zajmującą się budową basenów.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/etapy-budowy-i-montazu-basenow/">Etapy budowy i montażu basenów</a> - mon

autor: mon
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52
Kontaktowanie:

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: KowalM2 » 07 sie 2017, 15:24

Powiem tak dużo czytałem na te temat budowy basenów z artykułu, ale twój post jest równie dobrze rozbudowany. Dzięki za informacje zarówno tobie jak i autorowi tego artykułu.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 15:50

Fajnie, że ktoś tak rozwinął wątek budowy basenu ponieważ niedługo będę się do tego zabierał na swojej działce.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: BrandonFlex » 11 paź 2017, 13:10

Przede wszystkim jak chcesz budować basen to potrzebujesz odpowiedniego pozwolenia na budowanie basenu. Bez tego nie zbudujesz niczego na swojej działce budowlanej.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 623
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: Ela78 » 05 gru 2017, 17:47

I trzeba tez koniecznie pomyśleć o niezbędnych akcesoriach do basenu, przede wszystkim mając basen trzeba pamiętać o odkurzaniu dna basenu z opadłych liści, nawiewanego kurzu itp. co jest szczególnie uciążliwe dla basenów ogrodowych. Dlatego niezbędny jest w tym celu odkurzacz basenowy, jeśli chcemy zadbać o czystość.
ewelina8393
Level 3
Level 3
Posty: 1264
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: ewelina8393 » 15 lut 2018, 11:53

Coraz więcej osób decyduje się na basen w domu, w swoim ogrodzie. Oczywiście można co roku stawiać dmuchany, ale taki na stałe jest zdecydowanie lepszy, a jego koszty nie są aż takie duże.
monikabert90
Level 3
Level 3
Posty: 1274
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: monikabert90 » 27 lut 2018, 13:52

Wszystkim osobom, które mają taki basen we własnym ogrodzie, na pewno potrzebna jest chemia basenowa, czyli wszelkiego rodzaju filtry, chlor, środki do czyszczenia itp. Zaniedbany basen na pewno nie będzie prezentował się atrakcyjnie i nie będziemy mieli najmniejszej ochoty, żeby w nim popływać. Jeśli interesuje Was zatem chemia basenowa w korzystnych, konkurencyjnych cenach, to polecam zajrzeć na https://www.stukpuk.pl/ogrod/chemia-basenowa. Mają tam spory wybór różnych środków, na pewno uda się coś znaleźć również i do Waszych basenów ;)
werxa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2018, 11:23

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: werxa » 10 wrz 2018, 11:45

Kluczowa sprawa przy budowie basenu to zadbanie o odpowiednie chlorowanie wody. Ostatnio natknęłam się na filmik: https://youtu.be/a2dLQCh4mFc który doskonale wyjaśnia całe zasady i zastosowanie chlorowania. W końcu nikt nie chce pływać w zanieczyszczonej wodzie..
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: Unika » 21 wrz 2019, 18:52

Zabieramy się wkrótce za budowę basenu, ale takiego przydomowego. Zależy nam na wynajmie specjalnych maszyn, które są potrzebne, podczas prac ziemnych. dowiedziałam się, że są firmy, które mają taką ofertę. Na przykład jedna prezentuje się na tej stronie http://www.jpd.com.pl/wynajem/prace-ziemne . Sporo klientów im zaufało i proponują bardzo dobry sprzęt. Jeszcze nie dysponujemy swoim, dlatego chcielibyśmy skorzystać z wynajmu.
Doris1237
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2019, 14:56

Re: Etapy budowy i montażu basenów

Postautor: Doris1237 » 23 wrz 2019, 14:29

W momencie, gdy brakuje sprzętu do takiego przedsięwzięcia, to dobrze jest wypożyczyć maszyny. Po co jednorazowo wydawać dużo pieniędzy? Według mnie wynajem jest dużo bardziej atrakcyjny. Wypożyczalnie maszyn można znaleźć na oshare.pl - https://oshare.pl/21-budownictwo A jeśli pożądane jest wynajęcie ekipy ze sprzętem to warto zapytać czy firma nie poszłaby na taki układ. Przecież wszystko jest do dogadania. Sprawnej realizacji inwestycji! ;)

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość