Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Postautor: abrakadabra » 05 lut 2013, 11:10

Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Obrazek

W obecnych czasach duże przeszklenia pomieszczeń mieszkalnych stały się obowiązującym trendem we współczesnej architekturze. Podkreślają one prestiżowość współczesnych budynków jedno jak i wielorodzinnych. Duże tafle szkła mają za zadnie połączyć wnętrze naszego mieszkania z zewnętrznym otoczeniem pozwalając połączyć otaczającą nas przyrodę za oknem.

Zyskujemy dzięki temu „okno obraz” który żyje i zmienia się praktycznie każdego dnia . Żaden namalowany obraz powieszony na ścianie, ciężko będzie nam porównać z pięknym widokiem na las, jezioro lub morze jeżeli mieszkamy nad Bałtykiem, dodatkowo reagującym na pory roku. Dzięki temu możemy podziwiać kwitnące rośliny rozświetlone porannym słońcem, drzewa pokryte białym puchem, zamarznięte jezioro i mroźne wschody słońca nad naszym morzem.

Idealnym połączeniem mieszkania z dużymi oknami jest taras. Jest to tez znakomity zabieg powiększenia mieszkania. Dzięki temu nasze wnętrze zyskuje doświetlenie dopełniające naszą zaprojektowaną przestrzeń i ciepło pod warunkiem usytuowania ich od stron o dużym nasłonecznieniu. Warto ograniczyć liczbę i rozmiar okna od strony północnej. Ta część mieszkania jest najmniej nasłoneczniona w roku , a straty ciepła nie będą rekompensowane przez energie pochodzącą z promieni słonecznych. Tak więc częste obawy o zwiększone koszty opłat za ogrzewanie można zniwelować przez ich poprawne zaprojektowanie w naszym wnętrzu.

Przy projektowaniu poszczególnych przeszkleń w naszym wnętrzu warto zwrócić uwagę na funkcje pomieszczeń, gdyż duże okna zabierają nam możliwość ustawienia szaf, komody, stolików etc. co może mieć duże znaczenie w pokojach dziennych lub sypialniach połączonych z garderobami. Należy też rozważyć czy nie będzie nam przeszkadzała częsta ciekawość sąsiadów lub innych gapiów zaciekawionych wnętrzem naszego mieszkania, choć na to są sposoby poprzez zastosowanie specjalnych szyb umożliwiających wgląd tylko z jednej strony.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/duze-przeszklenia-w-mieszkaniu-i-domu/">Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu</a> - zlyadres

autor: zlvadres

ja osobiście bardzo lubię takie przeszklenia, czy to w domu, czy ogromne okna na całą ścianę w nowoczesnych mieszkaniach, a co Wy o tym sądzicie?
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 11:53

mnie bardzo podoba sie ta przeszklona architektura i jak będę budować swój własny dom...kiedyś może :D to zdecyduję się chyba na właśnie takie rozwiązanie..jeszcze co prawda nie wiem jak poradzę sobie z myciem tych okien, bo w naszym klimacie nie ma co liczyć na słońce przez cały rok, ale cos za coś ;)
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 18 lut 2013, 11:37

Takie przeszklenia są naprawdę bardzo fajne, chociaż nie wiem, czy ten pomysł sprawdza się w Polsce, no chyba, że na jakimś strzeżonym osiedlu. W naszym kraju, w każdym razie, bałabym się chyba mieszkać w takim domu. Miałabym pewnie paranoję, że ktoś mnie obserwuje :)
szynszyla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: szynszyla » 28 lut 2013, 11:07

To prawda. Taki przeszklony dom byłby idealny w miejscu gdzie jest piękny widok, co oznacza, że 90% polskich miast odpada. Chciałabym mieć taki przeszklony domek wypadowy w Bieszczadach.
mucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: lublin

Postautor: mucha » 14 mar 2013, 12:42

Jestem na etapie budowy domu, poza miastem okolica prześliczna otoczona lasami. Bardzo podoba mi się taki przeszklony dom, ale sama nie zdecydowałabym się na takie cudo.
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 23 kwie 2013, 11:45

dlaczego nie zdecydowałabyś się? może rozwiniesz myśl?
mista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2013, 14:08
Lokalizacja: Polska

Postautor: mista » 18 lip 2013, 15:27

to jest ciekawe rozwiązanie, szczególnie jeśli ktoś preferuje widne i przestrzenne pomieszczenia. innym plusem jest możliwość łatwego zintegrowania wnętrza domu z tarasem. minusem jest koszt ogrzewania lub dobrej izolacji.
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Postautor: sowbar81 » 20 gru 2016, 10:11

Rewelacyjna sprawa :) Właśnie myślę, jak mogłąbym zaaranżować kawalerkę, aby wpuścić do wnętrza więcej światła. Być może w tym salonie coś mi podpowiedzą, bo to w końcu fachowcy od okien...
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Postautor: kreatywny » 23 mar 2017, 09:02

A takie przeszklenia nie powodują dużej utraty ciepła? Znajomy kupił kiedyś do garażu poliwęglan Warszawa w płytach przeźroczystych zamiast okien, miał do tego specjalne ramy. I wiecie co? I sprawdza się to lepiej niż szkło.
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Postautor: KowalM2 » 09 sie 2017, 09:36

Tak jak koleszka powyżej napisał poliwęglan ma bardzo wiele zastosowań i można go dopasować do własnych potrzeb. Bardzo duże jest tego materiału u mnie w domu mam tak jakby modernowy wystrój mieszkania.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 14:55

Ostatnio przy remoncie własnego mieszkania skorzystałem z materiału budowlanego jakim jest poliwęglan i zrobiłem z niego ekskluzywne składane drzwiczki do swojego prysznica, który jest wbudowany jako wnęka w łazience. Póki co poliwęglan sprawuje się świetnie.
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: Duże przeszklenia w mieszkaniu i domu

Postautor: jakobi » 26 wrz 2019, 23:52

mi si to bardzo podoba, wyglada nowoczesnie no i wpuszcza duzo swiatła

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość