Izolacja i ocieplenie domu wełną mineralną

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
sc59f
Forumowicz
Forumowicz

Re: Izolacja i ocieplenie domu wełną mineralną

Postautor: sc59f » 17 paź 2017, 09:36

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest izolacją natryskową Solidna bariera przeciwko chłodnym ziomom czy później jesieniom.

za9ks
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: za9ks » 17 paź 2017, 10:30

Izolacja wełna mineralną nie jest tak efektywna i dobra jak izolacja natryskowa, Warto się tym zainteresować trochę droższy niż wełna ale nie trzeba tak szybko tej izolacji wymieniać
archiwald
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: archiwald » 19 paź 2017, 12:39

My w swoim domu skorzystaliśmy z izolacji metodą natryskową. Dzięki temu mamy pewność, że izolacja przebiegła prawidłowo i nie ma żadnych większych luk w naszym domu.
barbab
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: barbab » 14 lis 2017, 11:03

Warto również pomyśleć nad styropianem fasadowym - podobno bardzo dobrze się sprawdza, słyszałam wiele pozytywnych opinii. Znalazłam nawet sklep internetowy, gdzie takowy styropian sprzedają w niskich cenach, sprawdź szczegóły . Myślę, że będziecie zadowoleni.
Michał BAH
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Michał BAH » 16 lis 2017, 16:33

Jeżeli szukacie informacji o tym jak zrobić krok po kroku to zobaczcie : poradnik izolacja poddasza wełną mineralną. Generalnie większość osob, które maja izolacje za sobą potwierdzają, że warto i faktycznie się opłaca.
Kasiaaa
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Kasiaaa » 19 kwie 2018, 13:42

Do ocieplenia domu na pewno przyda się styropian, to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych stosowanych przy ociepleniach budynków, domów. Mąż pod koniec lata chce ocieplić dom, bo nie dawno się wprowadziliśmy i do zimy trzeba się wyrobić. Tutaj znalazłam styropian do kupienia http://www.betor.pl/styropian/ Warto sprawdzić sobie oferty kilku sklepów aby wybrać najlepszą opcję, która nam odpowiada cenowo jak i jakościowo.
Pola69
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Pola69 » 17 maja 2018, 17:16

Ja właśnie wykonałam u siebie ocieplenie poddasza wełną mineralną. I jestem naprawdę zadowolona. Materiał jest naprawdę dobrej jakości i świetnie izoluje dom. Już jedna zima za mną i koszty ogrzewania są naprawdę niewielkie. Do tego moim zdaniem cena materiału co do jego jakości jest naprawdę świetna.
kam321
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kam321 » 21 cze 2018, 13:52

Hej ! My też ostatnio staliśmy przed wyborem jak wykonać ocieplenie poddasza w domu. Wiele osób doradzało, aby wybrać wełnę ale jednak zdecydowaliśmy się na izolację poddasza pianką poliuretanową. I to był świetny wybór ! Pianka dotarła w najgłębsze zakamarki, a ekipa od ocieplania poddasza spisała się wyśmienicie. Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia to naprawdę warto zapoznać się z ich realizacjami i skorzystać z darmowej wyceny ocieplenia pianką
mol5
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: mol5 » 22 lip 2018, 11:17

Fajną ofertę izolacyjną posiada firma http://www.betor.pl/oferta/. Ta hurtownia nie zawiodła mnie ani razu. Naprawdę super oferta i świetna jakość. W tym np. betonu. Mają też dobre narzędzia i wiele innych materiałów budowlanych. Jak macie firmę czy remontujecie dom, to ta hurtownia będzie idealna.
pawelek34
Level 1
Level 1

Postautor: pawelek34 » 06 sie 2018, 11:52

w mieszkaniu wynajmowanym ciepło uciekało mi przez podłogę, zawilgocona piwnica dawała przerzuty na resztę domu. Właściciel nie chciał tego naprawia a ja nie chciałem mieszkać w zawilgoconym mieszkaniu wiec postanowiłem iść na swoje. Trochę to trwało bo chciałem zaplanować każdy szczegół aby uniknąć takiej samej wtopy . Zastosowałem płyty fundamentowe z ogrzewaniem podłogowym od http://termico.info/. Swietnie współgrało ze sobą dzieki czemu zaoszczędziłem troche kasy i efekt mnie cieszył
rumcajs
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rumcajs » 27 sie 2018, 18:24

Stosował ktoś z Was do ocieplenia z płyt XPS? Wiem, że coś takiego stosuje się w przemyśle, zastanawiam się czy tego typu rozwiązania sprawdzają się również w budownictwie mieszkaniowym? Znalazłem firmę Plexikord specjalizującą się w obróbce tworzyw sztucznych. W swojej ofercie mają również ten rodzaj termoizolacji.
kowalik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kowalik » 23 wrz 2018, 22:18

Maty izolacyjne z mineralnej wełny szklanej: https://www.ursa.pl/pl-pl/produkty/ursa ... -ursa.aspx , to bardzo dobry materiał do izolacji. Sprawdzają się w przypadku izolacji np. ścianki działowej, ściany zewnętrznej - budownictwo szkieletowe - drewniane, stropu, sufitu podwieszanego, dachu etc. Mata jest wyprodukowana z włókien nie zatrzymujących wody, posiada wytrasowane linie przerywane pomagające w precyzyjnym przycinaniu materiału. Polecam sprawdzić.
pawelek34
Level 1
Level 1

Postautor: pawelek34 » 28 wrz 2018, 15:00

Izolacja to jedno a ogrzewanie to drugie. Generalnie technologia idzie naprzód i to co było "modne" w budownictwie kilka lat temu dzisiaj jest już przestarzałe. Przykładowo coraz więcej w kręgach budowlańców mówi się o fundamencie płytowym z ogrzewaniem. To pozwala na posadowienie budynku nawet na grząskim terenie a przy okazji można zintegrować fundament z ogrzewaniem. Więcej na ten temat tutaj

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”