Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Porady dotyczące obrotu nieruchomościami, sprzedaż, kupno, najem nieruchomości mieszkaniowych, handlowych, porady co kupić, porady jak kupować bezpośrednio i przy współpracy z biurem nieruchomości, porady prawne, umowy w obrocie nieruchomościami.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: dusia » 16 paź 2017, 09:17

przymierzam się do zakupu mieszkania. Teraz tylko pytanie u kogo ? pracuję w Wawie w śródmieściu i na początku ,,chorowałam” na mieszkanie w centrum ale już mi się odwidziało ;p Niedługo zostaniemy rodzicami i tu nawet nie byłoby gdzie pojsc z dzieckiem na krótki spacer a i halas i smród nam nie potrzebne. Szukamy więc pod wawą tak maks 30-40 km od centrum. Pomozecie ? :)
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: kitka66 » 17 paź 2017, 17:55

i dobra decyzja z tą ucieczką za miasto. Wiem co mówię ja mieszkałam w ścisłym centrum ( plac bankowy ) prawie 15 lat i w tamtym roku wynieśliśmy się z mężem do Grodziska Mazowieckiego - zupełnie inne życie - spokojniej, wolniej, ciszej. duzo duzo lepiej wiec gratuluje decyzji. My akurat dostalismy mieszkanie po rodzicach męża więc z deweloperem nie pomogę ;/
berni99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:07

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: berni99 » 18 paź 2017, 09:36

wiesz co ostatnio jadac do pracy widziałem fajne, kameralne osiedle w Milanówku - inwestycja nazywa się Eco Milan ( ale głowy nie dam sobie uciąć ). dewelpera nie znam ale podejrzewam, że w necie da sie to wyszukać.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: dusia » 19 paź 2017, 18:50

tak sprawdziłam i to inwestycja Nordic Development. Poczytałam trochę w sieci i opinie są różne. kupował ktoś u nich mieszkanie i podzieli się info z pierwszej ręki ? zalezy mi bo inwestycja bardzo w moim guście.
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: archiwald » 20 paź 2017, 10:52

Ja przy wyborze mieszkania oprócz warunków sprawdzałem także lokalizację. Dokładnie sprawdzałem czy jest względnie blisko do komunikacji miejskiej, żeby łatwo było dojechać w inne zakątki miasta, potem sprawdzałem czy w pobliżu są jakieś sklepy, dzięki czemu jak czegoś zabraknie to wystarczą 2-3 minuty, żeby to uzyskać. Dodatkowo sprawdzałem czy okolica jest przyjazna dla dzieci. Czy nie jest zbyt ruchliwa, czy są może jakieś miejsca na spacer jak np. park itd.
hilorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 16:12

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: hilorek » 20 paź 2017, 16:13

Witam :) Mam nadzieje, ze pomoge i moze nawet zostaniemy sasiadami :) Kupiliśmy u nich mieszkanie jakies 2 miesiace temu - wlasnie w Eco Milan :) Co do osiedla to zapraszam przyjedz to pokaze Ci co i jak, zobaczysz sobie moj rozklad mieszkania ( widzialem kilka i są ok ). musisz wiedziec, że ten deweloper sprzedaje mieszkania w stanie surowym ale dla mnie to plus bo mozna od poczatku do konca wykonczyc mieszkanie po swojemu :) To ze znalazlas rozne opinie to norma nie znam dewelopera, który otrzymywałby same pochwaly :) Ja nie narzekam - kontakt ok, w razie jakis problemow zawsze mozna zadzwonic i na pewno nie odesla Cię z kwitkiem. Za tą cenę, w tak dobrej lokalizacji na pewno warto.
romki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2017, 14:23

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: romki » 22 paź 2017, 17:05

Jeśli szukacie mieszkań we Wrocławiu, to polecam tą firmę: http://www.temar.com.pl/ naprawdę super mieszkania.
felicja44
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:16

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: felicja44 » 23 paź 2017, 21:50

Zobacz tutaj http://willenadzalewem.com.pl/ . Nie wiem ile masz gotówki ale miejsce przepiękne. Wille nowoczesne i eleganckie. Miejsce idealne dla rodzin i singli.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: Ela78 » 24 paź 2017, 15:42

Zastanawiamy się z mężem nad kupnem własnego mieszkania, oczywiście najlepiej gdzieś w spokojnej okolicy, ale jednak wciąż blisko miasta, ponieważ obydwoje mamy tam pracę. W oko wpadło nam to: http://pasieki-komorniki.pl/domy/102310a/ . Czy ktoś zna te okolice i może nam coś o nich opowiedzieć?
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: innocent » 14 gru 2017, 13:17

elzaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:15

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: elzaa » 23 sty 2018, 15:18

Ja trochę dalej mieszkam :P, ale też się wypowiem. Swoje mieszkanie zakupiłam od dewelopera z Rzeszowa, oto budynek http://bulwarypark.pl/. Może też zajrzyj do ofert deweloperskich? Często są bardzo atrakcyjne :), a mieszkania nowoczesne!
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: kamai » 24 sty 2018, 07:40

Ja też jestem za tym zęby kupować nowe mieszkania i raczej w spokojniejszej dzielnicy niż centrum bo tak jest i taniej i na pewno zdrowiej, jest tam więcej zieleni i miejsc na spacery na świeżym powietrzu. Podoba mi się pod tym względem osiedle Oaza Wilanów.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: wschodnia5 » 24 sty 2018, 12:13

W wielu miastach można kupić ładne mieszkanie na nowoczesnym osiedlu. W Mysłowicach powstało fajne osiedle i można tam http://domyslaskie.pl/ kupić ładne mieszkanie. To jedna z lepszych lokalizacji. Mieszkania są też różnej wielkości, więc każdy by znalazł odpowiednie dla siebie.
vika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:23

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: vika » 02 lut 2018, 22:16

Całe szczęście, że ja nie mam tego problemu.
W bliskiej okolicy Trójmiasta są apartamenty mechelinki z widokiem na zatokę Pucką, w otoczeniu zieleni, a jednocześnie blisko od Gdyni.
Idealne miejsce do zamieszkania z rodziną.
jasiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:02

Re: Zakup mieszkania - u kogo i gdzie ?

Postautor: jasiek » 05 lut 2018, 14:44

Ja też jestem za tym aby kupować mieszkanie z rynku pierwotnego. Paradoksalnie w sumie z urządzeniem mieszkania z rynku pierwotnego są o wiele tańsze. Ponieważ nie ma w nim kosztów związanych z licznymi remontami, które są nieodłącznie związane z mieszkaniami z rynku wtórnego. I tu te remonty mogą być związane ze starymi instalacjami, ze starymi i podniszczonymi podłogami i innymi tego typu rzeczami. Trzeba tu zauważyć, że w przypadku wtórnego rynku dochodzi koszt zerwania na przykład podłogi, a nie tylko jej nałożenia. A i lokalizacja rynku pierwotnego nie jest już problem. Patrząc nawet na lokalizację osiedla https://www.19dzielnica.pl/lokalizacja/ zauważa się, że jest ona umieszczona w centrum miasta. To w takim razie jaka lokalizacja niż centrum Warszawy jest lepsza? Następną zaletą jest to, że można urządzić mieszkanie od zera tak jak się chce. Nie ma żadnych naleciałości. Często jak robi się remont w starych mieszkaniach to zawsze coś się zostawi ze starego wnętrza. Czy to podłoga czy to jakiś inny mniejszy element.

Wróć do „KUPNO, SPRZEDAŻ, NAJEM NIERUCHOMOŚCI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość