Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Porady dotyczące obrotu nieruchomościami, sprzedaż, kupno, najem nieruchomości mieszkaniowych, handlowych, porady co kupić, porady jak kupować bezpośrednio i przy współpracy z biurem nieruchomości, porady prawne, umowy w obrocie nieruchomościami.
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Postautor: KowalM2 » 09 sie 2017, 09:31

Pewnie, że kupić i nie ma co robić afery z czystości w mieszkaniu, jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Dlatego sprzątać trzeba bo jak nie będziesz tego robić to nie będziesz żyć szczęśliwie, bo wątpię że życie w nieczystości jest fajne.
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 01 lut 2018, 14:09

Re: Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Postautor: mart_dyskutantka » 02 mar 2018, 09:31

Mój notariusz wrocław i
kancelaria notarialna wrocław polecili mi wynająć. Ale to zależy od wielu czynnikow, budzzetu, miejsca, metrow kw.
tani notariusz wrocław :hyhy:
Sabina1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2018, 08:56

Re:

Postautor: Sabina1 » 24 paź 2018, 13:10

trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Postautor: trik01 » 29 lis 2018, 10:01

Wynajem dobry, jak to my komuś wynajmujemy ;) Zawsze lepiej kredyt spłacać nawet na coś swojego, niż tylko co miesiąc wydawać kasę. Ja tak zrobiłam, mam mieszkanko na Woli w Warszawie. Rynek wtórny oczywiście, ale jest spoko. Do pracy mam dobry dojazd, mieszka się też fajnie, bezproblemowo mogę powiedzieć. Per modum czyli zarządca mojego osiedla wywiązuje się ze swoich obowiązków jak należy.
Kazikdobry
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019, 11:25

Re: Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Postautor: Kazikdobry » 24 sty 2019, 11:30

Zawsze lepiej kupić, ja polecam sprawdzić stronkę https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/warszawa/ duża ilość ofert w naprawdę ciekawych cenach.
mekmek
Level 1
Level 1
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:18

Re: Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Postautor: mekmek » 26 wrz 2019, 23:57

kupić. co swoje to swoje
Doris1237
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2019, 14:56

Re: Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Postautor: Doris1237 » 27 wrz 2019, 15:13

Według mnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy kupić, czy wynająć... To zależy od zbyt dużej liczby czynników i od indywidualnych preferencji każdego człowieka. Przykładowo, w zależności od etapu życia na jakim jesteśmy lepiej wynająć, bądź kupić mieszkanie - na studiach wynajmujesz, jeśli nie masz możliwości z rodziną to też musisz wynająć, gdy nie przyznają ci kredytu, albo masz kasę, nie martwisz się niczym i budujesz domek na odludziu. Ot co, kwestia gustu i sytuacji. W każdym razie, gdyby jednak okazało się, że wynajem to zawsze można wejść na ogólnopolski portal oshare.pl i tam znaleźć oferty wynajmu nieruchomości. Jest zakładka "biurowce, centra logistyczne, nieruchomości": https://oshare.pl/289-biurowce-centra-l ... ruchomosci Warto poświęcić chwilę, przefiltrować wg uznania i mieć z czego wybierać.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Odwieczny dylemat - kupić czy wynająć?

Postautor: kamai » 24 paź 2019, 09:33

Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna bo jeśli rata kredytu za moje własne mieszkanie np na osiedlu nowa grochowska wynosi tyle samo ile czynsz i opłaty za wynajem nędznego mieszkania to mój wybór jest oczywisty, wynajem się nie opłaca bo kredyt kiedyś spłacę a wynajmując mieszkanie dorabiam tylko właściciela a po latach zostaje z niczym

Wróć do „KUPNO, SPRZEDAŻ, NAJEM NIERUCHOMOŚCI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość